آی پی امداد
abtahi

ری استارت شدن مودم D-Link 2730

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,550
7,103
IRANTK
سلام وقت بخیر
چند مورد ایراد مشابه شما داشتم که چیپ ها مشکل داشت که تحویل دادم و یک مورد هم با تعویض IC Flash برطرف شد.
باتوجه به علم و تجربه که دارید تمام موارد رو چک کردید و کامل توضیح دادید اما من فکر میکنم ایراد از بالا رفتن دما چیپ های شما هستش جهت تست یک فن روی برد قرار بدید و یا از هیتسینک بر روی چیپ ها قرار بدید و ۱ روز تست کنید و نتیجه رو اعلام کنید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: adigh

zmojtaba161

کاربر vip
کاربر
2011-10-17
341
193
سلام وقت بخیر
چند مورد ایراد مشابه شما داشتم که چیپ ها مشکل داشت که تحویل دادم و یک مورد هم با تعویض IC Flash برطرف شد.
باتوجه به علم و تجربه که دارید تمام موارد رو چک کردید و کامل توضیح دادید اما من فکر میکنم ایراد از بالا رفتن دما چیپ های شما هستش جهت تست یک فن روی برد قرار بدید و یا از هیتسینک بر روی چیپ ها قرار بدید و ۱ روز تست کنید و نتیجه رو اعلام کنید.
درود
وقتتون به خیر
والا برای خودمم سوال شده
داخل مودم های تی پی لینک به وفور خرابی آی سی لینک و وای فای رو دیدم ولی در مودم های دلینک تا حالا با خرابی آی سی مواجه نشدم
موقع کار در تایم های مختلف تست گرما با دست گرفتم که هیچ گرمای غیرعادی روی آی سی های برد مشاهده نشد
حتی احتمال سردی لحیم چیپ اصلی رو می دادم که دیدم مودم تا دو روز هم بدون مشکل و حتی قطعی به راحتی کار کرد
والا خودم هم موندم دیگه چی کار کنم
قشنگ ترین قسمت ماجرا اینکه مودم برای یک مشتری پیرمرد هستش
چند ساعت یه بار می آد پیگیری مودش رو می کنه و میگه : « اگر وای فای درست نمیشه تعارف نکنید بگید که برم یگی دیگه بخرم »
دیگه انقد این حرفو ازش شنیدم کهیر زدم
مثل این فیلم های آب - دوغ - خیاری ایرانی منم به شوخی بهش می گم توکلت به خدا باشه درست میشه
:LOL::LOL:

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,550
7,103
IRANTK
درود
ممنون از توضیحات خوبتون
ببینید به دلیل اینکه اینگونه ایرادها خیلی کم اتفاق میوفته به نظر من ارزش وقت گذاشتن و رفع ایراد کردن نداره، اگر این مورد زیاد اتفاق می افتاد ارزش پیدا کردن ایراد رو داشت.
اما هیتسینک cpu جدا کنید و به چیپ ها با مایع فلکس خوب حرارت بدهید و هیتسینک خوب و فن قرار بدید تست کنید اگر رفع عیب نشد تحویل بدید
باتوجه به نوع مشتری که دارید هرچه زمان بیشتر بگذره در محذوریت بیشتری قرار می‌گیرید.

zmojtaba161

کاربر vip
کاربر
2011-10-17
341
193
درود
ممنون از توضیحات خوبتون
ببینید به دلیل اینکه اینگونه ایرادها خیلی کم اتفاق میوفته به نظر من ارزش وقت گذاشتن و رفع ایراد کردن نداره، اگر این مورد زیاد اتفاق می افتاد ارزش پیدا کردن ایراد رو داشت.
اما هیتسینک cpu جدا کنید و به چیپ ها با مایع فلکس خوب حرارت بدهید و هیتسینک خوب و فن قرار بدید تست کنید اگر رفع عیب نشد تحویل بدید
باتوجه به نوع مشتری که دارید هرچه زمان بیشتر بگذره در محذوریت بیشتری قرار می‌گیرید.
درود
انجام می دم و نتیجه رو اعلام می کنم

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,299
7,270
صومعه سرا
سلام.
وابستگی ایراد به دما رو بررسی کنید.ابتدا با هیتر با حرارت کم برد رو گرم کنید ببینید ایراد سریعتر بوجود میاد یا نه.اگر سریعتر اتفاق افتاد گرما دهی رو منطقه به منطقه تغییر بدید تا سطح ایراد محدود بشه.در ضمن تمام خازنها رو باید تعویض کنید ....... به نظر من با توجه به کار کردن یک روز بدون مشکل احتمال خرابی یا مشکل سی پی یو منتفی هست و از حرارت به سی پی یو فعلا پرهیز کنید

آخرین ویرایش:

zmojtaba161

کاربر vip
کاربر
2011-10-17
341
193
سلام.
وابستگی ایراد به دما رو بررسی کنید.ابتدا با هیتر با حرارت کم برد رو گرم کنید ببینید ایراد سریعتر بوجود میاد یا نه.اگر سریعتر اتفاق افتاد گرما دهی رو منطقه به منطقه تغییر بدید تا سطح ایراد محدود بشه.در ضمن تمام خازنها رو باید تعویض کنید ....... به نظر من با توجه به کار کردن یک روز بدون مشکل احتمال خرابی یا مشکل سی پی یو منتفی هست و از حرارت به سی پی یو فعلا پرهیز کنید
درود
آی سی فلش رو مجدد خارج کردم و پروگرام کردم و بعد از پروگرام از داخل پنل، مودم رو ریست فکتوری کردم و با فایل آپدیتی که از سایت سازنده گرفتم آپدیت کردم و دستگاه اوکی شد
سه روز داخل مغازه استفاده کردم و همه رقمه هم مودم رو زیر تست گذاشتم
بعد از سه روز که دستگاه رو تحویل مشتری دادم نمی دونم چه بلایی سر مودم آرود که دوباره عیب قبلی برگشت
دیگه انقد اعصابم خراب شد پولشو رو پس دادم فقط گفتم برو
موندم که چه بلایی سر مودم آورد که دوباره عیب برگشت و هیچ رقمه هم زیر بار گفتنش نرفت

zmojtaba161

کاربر vip
کاربر
2011-10-17
341
193
درود
ممنون از تمامی اساتید و همکاران گرامی که راهنمایی فرمودند
سپاس بیکران

sajadjavadi70

کاربر vip
vip
کاربر
2023-11-02
10
5
تهران
یک باز دیگه برنامه بزن از جای دیگه بگیر دوم اینکه پایه های رم مخصوصا cpuرو یکبار هیت بگیر

بالا