آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: روش كار با كلمپمتر مستچ 2115a

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
سلام آقا فرزاد عزیز.
خودت داری زحمتشو میکشی (من کاری نکردم)
اینجور که من دیدم عبارت REL مخفف RELATIVE به معنی «نسبی» هست. یعنی اون دکمه، دستگاه رو در دو حالت جریان راه اندازی و جریان نسبی قرار میده. حالا عملکردش چجوریه من نمیدونم و شما که دستگاه رو در اختیار داری بهتر میتونی به اون پی ببری.
در مورد جریان راه اندازی هم نظر شما درسته و عموما جریان راه اندازی بیشتر از جریان مصرفی(نامی) هست. حالا چقدرش رو باید توی دستگاههای مختلف بررسی کرد.
ممنون بابت اعلام نتایج
البته احساس میکنم نتیجه ای که درباره مقاومت گرفتی چندان درست نباشه.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: farzad.

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,422
5,467
سلام آقا فرزاد عزیز.
خودت داری زحمتشو میکشی (من کاری نکردم)
اینجور که من دیدم عبارت REL مخفف RELATIVE به معنی «نسبی» هست. یعنی اون دکمه، دستگاه رو در دو حالت جریان راه اندازی و جریان نسبی قرار میده. حالا عملکردش چجوریه من نمیدونم و شما که دستگاه رو در اختیار داری بهتر میتونی به اون پی ببری.
در مورد جریان راه اندازی هم نظر شما درسته و عموما جریان راه اندازی بیشتر از جریان مصرفی(نامی) هست. حالا چقدرش رو باید توی دستگاههای مختلف بررسی کرد.
ممنون بابت اعلام نتایج
البته احساس میکنم نتیجه ای که درباره مقاومت گرفتی چندان درست نباشه.
در مورد مقاومت كاملا تست كردم.يه مقاومت روي مدار رو تست كردم كه 22 كيلو اهم نشون داد و در حالتي كه پراب روي مقاومت بود شاسي REL رو زدم يه مقاومت 10 كيلو رو تست كردم نشون داد منفي 12 يعني از مقاومت ذخيره شده در حافظه 12 كيلو اهم كمتر هست.يه مقاومت 33 كيلو رو تست كردم زد مثبت 11يعني از مقدار ذخيره شده 11 كيلو بزرگتر هست
در مورد INRUSH هم جريان عادي كولر 12 آمپر هست ولي در حالت MAX مقدار 33 آمپر ثبت كرد و در حالت INRUSH مقدار 66 آمپر ثبت شد!!! ولي بعد از اون ديگه شد 13 آمپر و پله پله رسيد به 12 آمپر.

الان سوال اصلي من همين قضيه آمپر در حالت MAX و در حالت INRUSHهست و يكي اين كه چرا آمپر مصرفي اينورتر جوشكاري رو بيشتر نشون ميده!!!

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,422
5,467
الان سوال اصلي من همين قضيه كه چرا آمپر مصرفي اينورتر جوشكاري رو بيشتر نشون ميده!!!؟؟؟؟؟

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
راستش منم جوابی براش ندارم . امیدوارم دوستانی که با این دستگاه کار کردن بتونن جواب بدن.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: farzad.
بالا