آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

روش اطلاحیه کاهش جریان لامپ ال ای دی 50 وات پارس شهاب

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
586
1,058
استاد غزال محترم ، حضرتعالی به عنوان یکی از محبوبترین اساتید انجمن هستید و مطمینم کلیه دوستان از جمله بنده حقیر تعصب ویژه ای نسبت به شما دارند.تحمیل هزینه خرید لامپ به حضرتعالی و در راستای رفع مشکل بنده ، علاوه بر مکدر کردن خاطر بنده ، سایر دوستان را هم تحت تأثیر خواهد گذاشت.از انجا که به واسطه شرایط شغلی از فردا صبح به مدت 24 ساعت در محل کارم هستم و دستزسی به نت ندارم و این موضوع شاید باعث سوء تفاهم بعضی از دوستان شود مجددا استدعا دارم راهی برای تقدیم هزینه خرید لامپ عنایت بفرمایید تا بنده هم با خیال راحت و بدون شرمندگی که هم اکنون آزارم میده در اینده بازم مزاحمتون بشم.عذر میخوام اگر ادبیاتم باعث رنجش جنابعالی میشه.سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
سلام.استاد من واقعا شرمنده ام.من در پست قبلی و البته با تأخیر درخواست فرصت جهت تهیه لامپ رو کردم و واقعا راضی به دردسر انداختن شما نبودم.استاد لامپی که به دست من رسید سوخته بود و با حذف حتی سه مقاومت از اون 4تا باز هم ولتاژ خروجیش کم نمیشه.علی ایحال در حال حاضر از شدت شرمندگی نمیدونم چکار باید بکنم و عاجزانه خواهش دارم راهی برای ارتباط با حضرتعالی (غیر از انجمن) جهت تقدیم هزینه ای که حضرتعالی برای خرید لامپ کرده اید اعلام بفرمایید.ممنون و باز هم شرمنده

IMG_20200211_121930_452.jpg
درود

عزیزم چه فرمایشی است ؟
مگه من یا اطرافیانم نیاز به لامپ نداریم ؟
هر چند خلاصه استفاده میشه و دو روز دیگه قیمتش دو برابر میشه و جالب اینکه گویا قیمتش بیشتر از ۱۶۰ هست ولی ۱۱۰ تومن تهیه کردند و جالبتر اینکه حاضر شدم برای لامپ سوخته بالاتر از قیمت نو بپردازم که البته نپرداختم.

اما من یک عمر هزینه تحقیق دادم و بزرگترین تفریح من تحقیقه و این پشه هم محسوب نمیشه و مبلغی نیست و اگه مطلبی عرض کردم به مزاح بود ، البته از یک جهت که تصور میکنم موضوع را با مبالغه مطرح فرمودید و واقعا تصور کردم تولید کننده ها چاره ای برای این راهکار اندیشیدند و مطمئنم بالاخره اینکارو میکنن چون اگه این راهکار رایج بشه واقعا ورشکست میشن و راهی جز جلوگیری از این راهکار ندارن.

من در اوایل فعالیت ابتکاری با این واقعیت آشنا شدم که تولیدکننده ها برای بقاء خود افرادی را برای تهدید و نهایتا قتل صاحبان آثاری که به میزان فروش تولید آنها لطمه میزنه اجیر میکنند و هر چند کسی نیستم ولی بابت راهکار حذف باطری و استارت از اتومبیل ، از طریق تولید کنندگان باطری و خودرو شدیدا تهدید شدم و کاملا از این واقعیت مطلعم .

اما در مورد لامپ هنوز خبری نشده و تعجب کردم که ظرف چند ماه قبل که این راهکار را در جریان حل مشکل یکی از کاربران محترم انجمن مطرح کردم با این سرعت مطلع شده باشند و کلک دیگری زده باشند و تولید و عرضه هم شده باشد

اما با اینحال با توجه به اینکه استنباطم از گزارش شما این بود که در موارد متعددی با این مشکل مواجه شده اید و لذا باور کردم که تمهیدی اندیشه کردند و غز طرفی تصور کردم شاید شخص دیگری همین راهکار را خیلی زودتر از من مطرح کرده باشد و لذا بسیار مصمم شدم هرچه زودتر راهکار تکمیلی را پیدا کنم که با تهیه نمونه مشخص شد اینطور نیست و این مدل هم همچنان با همان شیوه قابل اصلاح است .
البته لامپ نو را برایم در زمان کوتاهی تهیه کردند اما لامپ سوخته هم نیاز بود که ببینم به چه صورتی صدمه می بینه که به اطرافیانم ندادند بناگزیر خودم به تعمیرگاه ها مراجعه و تهیه کردم .

و لذا اگرچه مبلغ بسیار ناچیزی پرداخت کردم اما بلااستفاده هم نیست ، مضافا که هر مبلغ کلانی هم در امور پژوهشی بی ارزش است .
و اتفاقا موضوع استفاده از مقاومت آجری بجای لامپ که در جریان اعمال راهکار و حتی تعمیر لامپ ضروری است و فراموشم شده بود با آزمایش مجدد به ذهنم رسید که به مطالب مطروحه اضافه کنم که بانی آن شما بودید و در جریان تعمیر مانع از صدمه لامپ ها میشه .

ضمنا این موضوع را فقط برای شما پیگیری نکردم و برای استفاده عمومی است.
شاید با این کار کوچیک مقدار بسیار ناچیزی از فشار اقتصادی مردم کمتر بشه.

برد خودتو هم پیگیری کن تا مشکلشو رفع کنم که خودمم مشتاقم ببینم چه مرضی داره.

از لطف بزرگوارانه شما سپاسگزارم

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
درود

عزیزم چه فرمایشی است ؟
مگه من یا اطرافیانم نیاز به لامپ نداریم ؟
هر چند خلاصه استفاده میشه و دو روز دیگه قیمتش دو برابر میشه و جالب اینکه گویا قیمتش بیشتر از ۱۶۰ هست ولی ۱۱۰ تومن تهیه کردند و جالبتر اینکه حاضر شدم برای لامپ سوخته بالاتر از قیمت نو بپردازم که البته نپرداختم.

اما من یک عمر هزینه تحقیق دادم و بزرگترین تفریح من تحقیقه و این پشه هم محسوب نمیشه و مبلغی نیست و اگه مطلبی عرض کردم به مزاح بود ، البته از یک جهت که تصور میکنم موضوع را با مبالغه مطرح فرمودید و واقعا تصور کردم تولید کننده ها چاره ای برای این راهکار اندیشیدند و مطمئنم بالاخره اینکارو میکنن چون اگه این راهکار رایج بشه واقعا ورشکست میشن و راهی جز جلوگیری از این راهکار ندارن.

من در اوایل فعالیت ابتکاری با این واقعیت آشنا شدم که تولیدکننده ها برای بقاء خود افرادی را برای تهدید و نهایتا قتل صاحبان آثاری که به میزان فروش تولید آنها لطمه میزنه اجیر میکنند و هر چند کسی نیستم ولی بابت راهکار حذف باطری و استارت از اتومبیل ، از طریق تولید کنندگان باطری و خودرو شدیدا تهدید شدم و کاملا از این واقعیت مطلعم .

اما در مورد لامپ هنوز خبری نشده و تعجب کردم که ظرف چند ماه قبل که این راهکار را در جریان حل مشکل یکی از کاربران محترم انجمن مطرح کردم با این سرعت مطلع شده باشند و کلک دیگری زده باشند و تولید و عرضه هم شده باشد

اما با اینحال با توجه به اینکه استنباطم از گزارش شما این بود که در موارد متعددی با این مشکل مواجه شده اید و لذا باور کردم که تمهیدی اندیشه کردند و غز طرفی تصور کردم شاید شخص دیگری همین راهکار را خیلی زودتر از من مطرح کرده باشد و لذا بسیار مصمم شدم هرچه زودتر راهکار تکمیلی را پیدا کنم که با تهیه نمونه مشخص شد اینطور نیست و این مدل هم همچنان با همان شیوه قابل اصلاح است .
البته لامپ نو را برایم در زمان کوتاهی تهیه کردند اما لامپ سوخته هم نیاز بود که ببینم به چه صورتی صدمه می بینه که به اطرافیانم ندادند بناگزیر خودم به تعمیرگاه ها مراجعه و تهیه کردم .

و لذا اگرچه مبلغ بسیار ناچیزی پرداخت کردم اما بلااستفاده هم نیست ، مضافا که هر مبلغ کلانی هم در امور پژوهشی بی ارزش است .
و اتفاقا موضوع استفاده از مقاومت آجری بجای لامپ که در جریان اعمال راهکار و حتی تعمیر لامپ ضروری است و فراموشم شده بود با آزمایش مجدد به ذهنم رسید که به مطالب مطروحه اضافه کنم که بانی آن شما بودید و در جریان تعمیر مانع از صدمه لامپ ها میشه .

ضمنا این موضوع را فقط برای شما پیگیری نکردم و برای استفاده عمومی است.
شاید با این کار کوچیک مقدار بسیار ناچیزی از فشار اقتصادی مردم کمتر بشه.

برد خودتو هم پیگیری کن تا مشکلشو رفع کنم که خودمم مشتاقم ببینم چه مرضی داره.

از لطف بزرگوارانه شما سپاسگزارم

استاد غزال واقعا ممنون .
واقعا از محبت و لطف شما سپاسگزار هستیم و انگشت به دهان

لطفا بفرمایید داستان باطری و استارت ماشین دیگه چیه ؟
با اونها چیکار کردید که به تهدید روی آورده بودند ؟

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
استاد غزال واقعا ممنون .
واقعا از محبت و لطف شما سپاسگزار هستیم و انگشت به دهان

لطفا بفرمایید داستان باطری و استارت ماشین دیگه چیه ؟
با اونها چیکار کردید که به تهدید روی آورده بودند ؟

درود

ماجرای مفصلی داره ولی باطری و استارت رو از اتومبیل حذف کردم و خواستم به تولید کنندگان خودرو بفروشم که بدهکار و تهدید شدیدی هم شدم ولی چون قبل از آن مصاحبه هایی با رسانه ها داشتم و در اینترنت هم منعکس شده بود ، در اینترنت باقی مونده.

قدرت دارن و کسی هم کاری ازش ساخته نیست مثلا باوجودیکه قیمت اتومبیل را با توجیه قیمت دلار گرون کردن و باوجودیکه دلار ارزون تر هم شد ولی قیمت پراید دوبرابر شد و کسی هم پاسخگو نیست چرا با چه توجیهی دو برابر شد؟
مگه دریای خزر را تبدیل به جوب خزر کردن از ۸۰ مبلیون نفر ترسیدن که از من بترسن ؟

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
استاد غزال محترم ، حضرتعالی به عنوان یکی از محبوبترین اساتید انجمن هستید و مطمینم کلیه دوستان از جمله بنده حقیر تعصب ویژه ای نسبت به شما دارند.تحمیل هزینه خرید لامپ به حضرتعالی و در راستای رفع مشکل بنده ، علاوه بر مکدر کردن خاطر بنده ، سایر دوستان را هم تحت تأثیر خواهد گذاشت.از انجا که به واسطه شرایط شغلی از فردا صبح به مدت 24 ساعت در محل کارم هستم و دستزسی به نت ندارم و این موضوع شاید باعث سوء تفاهم بعضی از دوستان شود مجددا استدعا دارم راهی برای تقدیم هزینه خرید لامپ عنایت بفرمایید تا بنده هم با خیال راحت و بدون شرمندگی که هم اکنون آزارم میده در اینده بازم مزاحمتون بشم.عذر میخوام اگر ادبیاتم باعث رنجش جنابعالی میشه.سپاس

درود

برای حل ایراد برد شما
بدون تردید اشکالی در برد یا در کار شما هست
فقط یکی از همون ۴ مقاومت را آزاد کنید حدود ۴۰ ولت کم میشه.

فقط با دقت مواردی که مطرح میکنم اجرا کنید و پاسخ بدهید تا ایراد برد شما مشخص بشه

۱_ مقاومت حدود ۴۰۰ اهم آجری حتی المقدور ۱۰ وات بجای لامپ ها نصب کنید
.وات پایین تر هم اشکالی نداره فقط مدت زیادی در برق نباشه که مقاومت بسوزه و لحظه ای تست کنید .

۲_ فقط R14 را آزاد کنید و ولتاژ خروجی یعنی ولتاژ دو سر ۴۰۰ اهمی را گزارش کنید .

با توجه به اینکه فشار سیستم توسط فت تحمل میشه لذا خرابی فت با احتمال ناچیزی محتمله ، اما خرابی آی سی بسیار بسیار بسیار بعیده ، مگر بموجب عوامل خارجی ازجمله دو فاز شدن برق یا اتصالات ناخواسته و دستی .

سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
درود
عوامل ماجرا​

عامل خطا و دلیل استنباط نادرست دوستانی که در لامپ پارس شهاب ، تصور کردند ، تغییر مقاومت های کوچک موازی و حتی آزاد کردن هر ۴ مقاومت هم در لامپ پارس شهاب ۵۰ و ۶۰ وات هیچ تاثیری نداره و ولتاژ خروجی همچنان ۲۰۹ ولته بدون تردید فقط این بوده که
از ترس سوختن لامپ ها ، بار خروجی یعنی لامپ ها را از خروجی جدا کرده اند

درحالیکه با این شرایط ، محدود کننده جریان گیج میشه چرا ؟
چون محدود کننده جریان بر پایه جریان خروجی تصمیم میگیره .
مثلا اگه نیم امپری است و جریان خروجی کمتر بشه ولتاژ را بالا میبره تا جریان نیم آمپر از خروجی عبور کنه اما وقتی خروجی را ازاد کنید جریانش همیشه صفر آمپر میشه

و لذا هرچی ولتاژ را بالا میبره که جریان تعیین شده از خروجی عبور کنه ولی می بینه بازم جریان خروجی صفر آمپره.
بنابمراتب آنقدر ولتاژ را بالا میبره و میبینه خبری نشد تا اینکه به سقف ولتاژ خروجی برخورد میکنه که در این مدل ۲۰۹ ولته .
بنابرین اگه لامپ ها را از خروجی آزاد کنید انتظار نداشته باشید با تغییر مقاومت های موازی اثری در خروجی مشاهده کنید .

چاره چیه ؟​
به این ترتیب درسته که برای پیشگیری از سوختن لامپ ها ، انها را از خروجی جدا کنید اما بشرطی که مقاومت آجری متناسب با توان لامپ به خروجی متصل کنید و اونوقت ببینید که تغییر یکی از مقاومت های موازی کوچک چه اثری داره
.

برای ۵۰ وات پارس شهاب ، مقاومت اجری حدود ۳۵۰ اهم را بجای لامپ ها به خروجی متصل و مقاومت های مختلف بجای یکی از مقاومت ها تست کنید.

موفق باشید.
سپاس

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
درود
عوامل ماجرا​

عامل خطا و دلیل استنباط نادرست دوستانی که در لامپ پارس شهاب ، تصور کردند ، تغییر مقاومت های کوچک موازی و حتی آزاد کردن هر ۴ مقاومت هم در لامپ پارس شهاب ۵۰ و ۶۰ وات هیچ تاثیری نداره و ولتاژ خروجی همچنان ۲۰۹ ولته بدون تردید فقط این بوده که
از ترس سوختن لامپ ها ، بار خروجی یعنی لامپ ها را از خروجی جدا کرده اند

درحالیکه با این شرایط ، محدود کننده جریان گیج میشه چرا ؟
چون محدود کننده جریان بر پایه جریان خروجی تصمیم میگیره .
مثلا اگه نیم امپری است و جریان خروجی کمتر بشه ولتاژ را بالا میبره تا جریان نیم آمپر از خروجی عبور کنه اما وقتی خروجی را ازاد کنید جریانش همیشه صفر آمپر میشه

و لذا هرچی ولتاژ را بالا میبره که جریان تعیین شده از خروجی عبور کنه ولی می بینه بازم جریان خروجی صفر آمپره.
بنابمراتب آنقدر ولتاژ را بالا میبره و میبینه خبری نشد تا اینکه به سقف ولتاژ خروجی برخورد میکنه که در این مدل ۲۰۹ ولته .
بنابرین اگه لامپ ها را از خروجی آزاد کنید انتظار نداشته باشید با تغییر مقاومت های موازی اثری در خروجی مشاهده کنید .

چاره چیه ؟​
به این ترتیب درسته که برای پیشگیری از سوختن لامپ ها ، انها را از خروجی جدا کنید اما بشرطی که مقاومت آجری متناسب با توان لامپ به خروجی متصل کنید و اونوقت ببینید که تغییر یکی از مقاومت های موازی کوچک چه اثری داره
.

برای ۵۰ وات پارس شهاب ، مقاومت اجری حدود ۳۵۰ اهم را بجای لامپ ها به خروجی متصل و مقاومت های مختلف بجای یکی از مقاومت ها تست کنید.

موفق باشید.
سپاس

مشاهده فایل‌پیوست 162945

درود

استاد این تصویر که در پست ۱۹ قرار دادم نیز 50 وات میباشد لامپ پارس اروند ولی تعداد مقاومتهای بکار رفته در اون خیلی کمتر از نمونه 50واتی تصویر لامپ شما میباشد

مقاومتهای موازی که میفرمایید رو چطور باید تشخیص بدم کدام مقاومت میشود؟
این یک نمونه 50 وات میباشد
مشاهده فایل‌پیوست 162926

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
درود

استاد این تصویر که در پست ۱۹ قرار دادم نیز 50 وات میباشد لامپ پارس اروند ولی تعداد مقاومتهای بکار رفته در اون خیلی کمتر از نمونه 50واتی تصویر لامپ شما میباشد

مقاومتهای موازی که میفرمایید رو چطور باید تشخیص بدم کدام مقاومت میشود؟
این یک نمونه 50 وات میباشد
مشاهده فایل‌پیوست 162926

درود

بجز R3 ,R4 که موازیند و یک اهمی هستند مقاومت کوچیک و موازی دیگه نداره
یکی از این دو مقاومت را آزاد کن و بجاش ۲ یا ۳ اهمی تست کن
شماره آی سی چیه ؟ wS9445 هست ؟

سپاس

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
درود

بجز R3 ,R4 که موازیند و یک اهمی هستند مقاومت کوچیک و موازی دیگه نداره
یکی از این دو مقاومت را آزاد کن و بجاش ۲ یا ۳ اهمی تست کن
شماره آی سی چیه ؟ wS9445 هست ؟

سپاس

درود بر شما
بله بجز R3 ,R4 که موازیند مقاومت موازی دیگری ندارد
لامپهای smd سوختن و مدارش سالمه
در حالت عادی ولتاژ خروحیش ۲۵۵ ولت بود یکی از مقاومتهای خروجی رو برداشتم و ولتاژ ۱۱۶ ولت شد
یک مقاومت ۳ اهمی بجای مقاومت فوق متصل کردم و ولتاژ ۱۳۵ ولت شد

امروز خونه هستم و ابزار و لوازمم ناقص هستند نمیتونم LED های سوخته رو مشخص کنم ولی خال زده ها رو شورت کردم و فعلا روشن نشدن
فردا گزارش دقیق تر رو اعلام میکنم
شماره ای سی 4YL7D27G میباشد

سپاسگزارم

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
استاد عذرخواهی میکنم
Led های سوخته رو پیدا کردم و شورت کردم 6 تا بود که توسط منبع تغذیه ۱۲ ولتی و یک مقاومت سری ۷ اهمی تک تک led ها رو تست کردم و سوخته ها رو شورت کردم

الان لامپ روشن شده
با توجه به مقاومت ۳ اهمی که جایگزین کردم الان باید چیکار کنم دیگه کارش تمومه؟ و میتونم جمش کنم ؟
همانطور که در پست قبل عرض نمودم ولتاژ خروجی
در ابتدا 255 ولت بود
با جدانمودن یکی از مقاومتهای موازی 116 ولت گردید
با جایگزینی مقاومت 3اهمی الان ولتاژ خروجی بدون بار ۱۳۰ ولت
و زیر بار حدود 5ولت کمتر میشود

( کل ال ایدی ها در ابتدا 50 عدد بود که 6 عدد از اونها رو خارج نمودم )

سپاسگزارم

آخرین ویرایش:
بالا