آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

روشن نشدن پکیج بوتان بنسر پرو بعد از باز کردن آبگرم

2016-08-12
2
0
همدان
سلام خدمت اساتید عزیز.
پکیج منزل ما که مدل بنسر پرو هست چند ماه پیش روشن نمیشد یعنی اصلا جرقه نمیزد با بررسی و جستجو مشخص شد که سنسور ntc رزوه ای که بالای مشعل نصب میشه خراب شده عوضش کردم درست شد و کار میکرد تا دو سه شب قبل بازم روشن نمیشه با این تفاوت که با باز کردن شیر آبگرم پکیج چند ثانیه ای جرقه میزنه ولی روشن نمیشه،البته زمان جرقه زدنش هم کوتاهتر از زمان نرمال همیشگیش شده.هر دو تا ntc های رزوه ای و خاری رو با مولتی متر بررسی کردم حدود 8 و خورده ای کیلو اهم مقاومت داشتن که با گرم شدن کمتر میشد..اساتید عزیز کمک کنید مشکلش رو حل کنیم.امکان داره بازم ntc ها خراب باشن یا ایراد دیگه ای پیش آمده.
البته جهت اطلاع بد نیست عرض کنم ما دوتا پکییج بنسر پرو داریم برای دوتا طبقه منزل .دفعه قبلی که طبقه بالایی خراب شده بود قبل از کشف مشکل ntc ها چون نگران خرابی بورد بودم بورد دستگاه رو باز کردم و بردم بستم روی دستگاه پکیج طبقه پایین که دیدم درست کار میکنه و بورد پایین رو هم گذاشتم روی دستگاه طبقه بالا درست کار میکرد و روشن هم میشد.!!! ولی وقتی برد خود دستگاه طبقه بالا رو که مرتب دو سه ماه یکبار خراب میشه رو بستم سرجای خودش وقتی که ntc رو عوض کردم و روشن شد،یک ایراد داشت که حل نشده باقیماند و اون هم این بود که روی حالت زمستانه نمیرفت.بعد از چندین بار تلاش و زدن دکمه بعضی وقت ها یهو میرفت روی زمستانه ولی اصلا روشن نمیشد..البته این داستان رو اضافه بر مشکل اصلی فعلی عرض کردم جهت استحظار و راهنمایی ،آیا بورد دستگاه طبقه بالا خرابی داره ؟پس چطور روی دستگاه طبقه پایین کار میکنه؟

لطفا در حال حاضر در درجه اول علت جرقه خوردن کوتاه مدت و روشن نشدن رو راهنمایی بفرمایید،اگر موفق به روشن کردن در حالت تابستانه شدم حالت زمستانه رو مجددا تست میکنم و اطلاع میدم که در چه وضعیتی هست.

شرمنده ام که خیلی طولانی شد

بالا