آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

سوال: روشن نشدن لپ تاپ Lenovo G500

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
478
1,432
مهندس یه چیز دیگه مشکل اتصالی بابرداشتن سلف PL701 حل می گردد ولی هنوز نتونستم پیدایش کنم

منظورتون رو متوجه نشدم اگر میفرمایید حل میشه پس حتما پیداش کردید و اگر پیداش نکردید از کجا میدونید حل میشه ؟!

اون 40 اهم هم احتمال زیاد درسته طبقه ورودی به چیپ ها اهمش همین حدود هست

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,361
1,046
سلام و صبح بخیر پس اگر اهم 40 برای این مسیر درسته مشکلی نیست . حالا برگردیم سر عیب داغ کردن ماسفت های pq901وpq903از چی میتونه باشه
چون گفتید ممکنه فت ها باهم هماهنگ نباشند من تمام این فتهارو تعویض کردم . تمام خازنهارم چک کردم که فقط یکیش مشکل داشت داغم می کرد که تویض کرد م
حالا بنظرتون از کجا شروع کنم برای حل این مشکل

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,361
1,046
مهندس جان چیپ U4خیلی داغ میشه موردی نداره ؟؟؟؟؟؟؟

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,845
TEHRAN
سلام و صبح بخیر پس اگر اهم 40 برای این مسیر درسته مشکلی نیست . حالا برگردیم سر عیب داغ کردن ماسفت های pq901وpq903از چی میتونه باشه
چون گفتید ممکنه فت ها باهم هماهنگ نباشند من تمام این فتهارو تعویض کردم . تمام خازنهارم چک کردم که فقط یکیش مشکل داشت داغم می کرد که تویض کرد م
حالا بنظرتون از کجا شروع کنم برای حل این مشکل[/QUsghl

سلام .خازن pc947 رو تعویض کردی یانه . اگه نکردی اولین کار اینو تعویض کن فقط هم نو ( 25 ولت 220 میکرو روی +B رو ولتاژ CPU)

بعد ببین دمای PQ901 و PQ903 تغییری میکنه

الان بعد از این تایپک مرور کردم دیدم اشاره کردین به اتصالی یا شورتی یا اهم کم خازنهای PC67 ) اینا بدون CPU هم اهم پایین داره ؟ چند اهم ؟

پیوست‌ها

• 14.8 کیلوبایت بازدیدها: 60
  • 23.9 کیلوبایت بازدیدها: 61
آخرین ویرایش:

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,361
1,046
سلام روزتون بخیرو شادی
دروز تا آخرین تست مشکلی برد نداشت تصویرم میداد فقط PQ901 به شدت داغ می کرد. رفتم خوابیدم امروز بیدارشدم دستبکارش بشم دیدم تصویر نمیده بهد از یم بار روشن و خاموش شدن دیگه استارتم نمیشه دیدم دوباره PQ901 اتصالی داره تعویض کردم باز همین داستان ادامه تعویض باز تکرار همش سریع میسوزه تا آخرین دقیقه که دیشب رهاش کردم مشکلی نداشت و تصویرمیداد

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,361
1,046
درود سی پی یو فعلا سوخته حتی دیروز متوجه نشدم چون زمانی که روشن میشد فن باسرعت خیلی بالا میچرخید و سی پی یو خیلی داغ میشد
متاسفانه سی پیو سوخته و اتصال کوتا کامل شده i3 باید یکی دیگر پیداکنم تا ادامه تعمیرات

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: reza.93

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,361
1,046
سلام
مهندس جان سی پی یو خودمشتری بخاطری گرمای زیادی که ایجاد میشد توی تست کردنهای مدار سوخته
حالا میخوام یه سی پی یو دیگر روی برد نصب کنم میخواستم مشورت کنم ببینم بهم میخورند بنظر خودم جواب میده اگرممکنه شماهم نظرتون بدید
سی پی یو سوخته
10SR0N1
سی پی یو سالم
09SR0DN
ممنون میشم جواب بدید
PGA989 سوکت هردو هست

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,845
TEHRAN
سلام
مهندس جان سی پی یو خودمشتری بخاطری گرمای زیادی که ایجاد میشد توی تست کردنهای مدار سوخته
حالا میخوام یه سی پی یو دیگر روی برد نصب کنم میخواستم مشورت کنم ببینم بهم میخورند بنظر خودم جواب میده اگرممکنه شماهم نظرتون بدید
سی پی یو سوخته
10SR0N1
سی پی یو سالم
09SR0DN
ممنون میشم جواب بدید
PGA989 سوکت هردو هست

معمولا در لپ تاپ اگه کانفیگ یکی باشه بهم میخوره ( که هست )
و حتی اگه از لحاظ هسته و cash و...تصویر نده .باعث آسیب هم نمیشه ( حالا شاید i5 یا i7 ) رو جواب نده ولی آسیب هم نمیزنه ولی اگر مثلا ( فابریک i7 ساپورت بود ) همه cpu رو ساپورت میکرد . فقط مواظب باشه cpu سالم باشه

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,361
1,046
سلام
ممنون از شما دوبزرگوار که همراهی میکنید این حقیر را
سی پی یو خودشو وقتی داخل مدار بود کل +B اتصالی به وجود میامد ولی وقتی ازمدار خارج میشد این اتصالی ازبین میرفت تاآخرین بارم درست بود که خاموش کردم
یه برد لپ تاپ ایسوس داشتم که سی پی یو این بهش میخورد سی پی یو روش تست کردم سی پی یو خودشم درسته روی برد دیگه تصویرم داد
بعد سی پی یو جدیدو گذاشتم روی برد و قبل از استارت کردن برد ازنظر اهمی تست کردم سی پی یو جدیدم اتصالی نشون میده درمداره +B

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,845
TEHRAN
سلام
ممنون از شما دوبزرگوار که همراهی میکنید این حقیر را
سی پی یو خودشو وقتی داخل مدار بود کل +B اتصالی به وجود میامد ولی وقتی ازمدار خارج میشد این اتصالی ازبین میرفت تاآخرین بارم درست بود که خاموش کردم
یه برد لپ تاپ ایسوس داشتم که سی پی یو این بهش میخورد سی پی یو روش تست کردم سی پی یو خودشم درسته روی برد دیگه تصویرم داد
بعد سی پی یو جدیدو گذاشتم روی برد و قبل از استارت کردن برد ازنظر اهمی تست کردم سی پی یو جدیدم اتصالی نشون میده درمداره +B

پست 94 ( خازنهایی که موقع سلامت دستگاه حتی بدون وجود cpu شورتی نشون میدادن به اظهار خودتون pc947 رو بهمراه همه خازنهایی مجاورش ) روی 1v.vccp+
و این مسیر ولتاژی رو کامل با المانهای مربوطه و ولتاژهای دیگه cpu
بررسی کنید .

پست شماره 65 برای پیدا کردن اتصالی +B

آخرین ویرایش:
بالا