آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن توشیبا C850

hosein.asadolahi

کاربر حرفه ای
کاربر
2009-05-06
153
4,000
گنبد کاووس
سلام

از اونجايي كه بايوس نزديك چيپ جنوبي هستش ، احتمالا يك ec هم اين دستگاه داره ، اين مورد را چك كنيد ، اگه داشت بفرماييد كه بريم به مرحله بعد .

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
با سلام مجدد و افتخار بابت وجود چنین همکاران خوب و محترمی
اصلا آب شدم رفتم تو زمین. اون جمله ی حقیر به خاطر عجله ی مشتری بود وگرنه زحمات و هم فکری های شما دوستان که غیر قابل انکاره.

به قضیه ی سلامت مولتی متر و عدم تماس توجه دارم.ممنون بابت تذکر.

لطفا دوستان دیگه هم کمک کنن.

راستی نظرتون در مورد ایراد از چیپ چیه؟

خواهش میکنم دوست و همکار عزیز،
دیتاشیت لپ تاپ شما رو در قسمت مربوطه آپلود کردم،امیدوارم مفید واقع بشه،لینک : http://www.irantk.ir/irantk46609-5/#post346617 پست شماره 42
درمورد اون سلف هم،وقتی که از مدار خارج کردید آیا باز هم نوسان ولتاژ داشتید؟ نفرمودید اون سلف با کجا در ارتباطه؟ ،درصورت امکان شماره ای که روی بورد کنار اون سلف نوشته شده رو بفرمایید تا از روی دیتاشیت ارتباطشو با بقیه مدار پیدا کنیم،ممنون.ضمنا در تصاویری که آپلود کردید شماره کنار قطعات روی بورد مشخص نیست،درصورت امکان تصاویر واضحتری آپلود کنید شاید گره گشا باشد.
درمورد ایراد چیپ فعلا نمیشه به طور قطعی نظر داد،ممکنه که چیپ مشکل داشته باشه ولی به نظر با توجه به توضیحاتی که فرمودید مشکل خود چیپ نیست.
موفق و سربلند باشید

آخرین ویرایش:

siasina

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-10
304
571
دوست خوبم
ممنون از توضیحات دوست خوبمون آقا احسان با کاربری NPTiak .اگه شماتیک این لپ تاپ رو دارید ،راحت تر می تونید قطعات بین آی سی بایوس و پل جنوبی رو تفکیک کرده و چک کنید .در ضمن اگه یه ولتاژگیری از قسمتهای مهمی مثل پین سوئیچ و کریستال پل جنوبی و پین های پورت USB و سلف های اطراف CPU انجام داده و اعلام کنید ممنون می شم .اینطوری محدوده عیب مشخص تر می شه .
موفق باشید .

متاسفانه این یرد از نوعیه که برای قطعات اسم نذاشته و فقط جامپرا اسم دارن.
سوئیچ پاور 5 ولت داره اما به شدت نوسانی
usb هم 5 ولت داره اما به شدت نوسانی
کرسیتال رو اصلا نتونستم شناسایی کنم. اگه میتونید کمک کنید.
سلف های اطراف cpu هم رو عکس بالا زدم . دو تا سمت چپیا 0 هستن و بالایی ولتاژ نوسانی داره.

آخرین ویرایش:

siasina

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-10
304
571
سلام

از اونجايي كه بايوس نزديك چيپ جنوبي هستش ، احتمالا يك ec هم اين دستگاه داره ، اين مورد را چك كنيد ، اگه داشت بفرماييد كه بريم به مرحله بعد .

بله داره اما با کمک دیتاشیت انگار اون EC با آی سی I/O winbond مجتمع شده.
جالبه همونطور که در عکس مشخصه پایین آی سی بایوس یه جای آی سی هم خالیه که دقیقا مثل بایوسه. اما خب آی سی ای روش نیست.
نظر شما چیه ؟

New Bitmap Image.jpg

آخرین ویرایش:

siasina

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-10
304
571
خواهش میکنم دوست و همکار عزیز،
دیتاشیت لپ تاپ شما رو در قسمت مربوطه آپلود کردم،امیدوارم مفید واقع بشه،لینک : http://www.irantk.ir/irantk46609-5/#post346617 پست شماره 42
درمورد اون سلف هم،وقتی که از مدار خارج کردید آیا باز هم نوسان ولتاژ داشتید؟ نفرمودید اون سلف با کجا در ارتباطه؟ ،درصورت امکان شماره ای که روی بورد کنار اون سلف نوشته شده رو بفرمایید تا از روی دیتاشیت ارتباطشو با بقیه مدار پیدا کنیم،ممنون.ضمنا در تصاویری که آپلود کردید شماره کنار قطعات روی بورد مشخص نیست،درصورت امکان تصاویر واضحتری آپلود کنید شاید گره گشا باشد.
درمورد ایراد چیپ فعلا نمیشه به طور قطعی نظر داد،ممکنه که چیپ مشکل داشته باشه ولی به نظر با توجه به توضیحاتی که فرمودید مشکل خود چیپ نیست.
موفق و سربلند باشید

این دیتا شیت خیلی عالی بود. ممنون و تشکر.
اما خب برد برای قطعات اسم نذاشته و همه چی مبهمه.فقط جامپرا اسم دارن.حتی آی سی ها رو هم اسم نذاشته.

بله اون سلف رو که برداشتم بازم نوسان وجود داشت. اون سلف با 30اهم به همه ی گراند ها وصله!! عجیبه ... نه ؟

سلفه اسم نداره . اما سمت راستش وصله به جامپر jp8201

نظرتون چیه ؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NPTiak

siasina

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-10
304
571
در کل خازن های نواحی چیپ و بایوس و بعضی قسمت های دیگه ی مدار دو سرشون با مقاومت 30 اهم شورت هستن!!

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
کرسیتال رو اصلا نتونستم شناسایی کنم. اگه میتونید کمک کنید.

سلام دوست عزیز،کریستال مورد نظر همون قطعه سیاه رنگ بالای آی سی بایوس کنار چیپه.
میتونید شماره بورد رو بفرمایید؟(پشت بورد نزدیک جک صدا) شاید این شماتیک واسه این بورد نیست

IMG_20141125_095734edit2.jpg

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: siasina

siasina

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-10
304
571
من اون کریستال رو تست ولتاژ گرفتم - یکی از پایه هاش 5 رو داره. ولتاژ استیبل هم هست و نوسانی نیست.

در کل تشخیص دوستان چیه در این مورد ؟

بالا