آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

راهنمایی جهت نصب سنسوری جهت نمایش سطح آرد داخل سیلو

isadegh

کاربر
2013-03-09
10
40
ایران
به نظر من که راحت عملی میشه لطف کنید در صورت راه اندازی به ما هم خبر بدید تا ما هم از علم شما اساتید استفاده کنیم(البته مورد اول بسیار راحت تر و کم هزینه تر هستش ولی باید توجه کنید که موتور ها دارای توان کمی باشند تا سریعا نسوزند در این روش می شه با هزینه کردن 300 تا 400 تومن در بیشترین حالت نتیجه دلخواه رو بگیرید)

shahroookh

کاربر
2013-03-28
19
90
تهران
دوستان خطر انفجار فراموش نشه ارد ها مثل پنبه قابلیت اشتعال و مثل الکل قابلیت انفجار دارن
لیزر هم در هنگامی که غبار در سیلو هست از کار می افته
اولترا سونیک وزنی
دوست عزیز میشه درمورد ویبره توضیح بیشتری بدید

آخرین ویرایش:

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
::Bumsmile::::AR15firing::
نه عزیز . البته اگه لوتسل ایرانی باشه درست میفرمایین ولی من در پروژه هام از لوتسل انگلیسی و امریکایی استفاده کردم که هم برای سنگ بری ها بوده و هم برای تریلی کش .فکر کن حدود 5 سال پیش من یه پروژه انجام دادم که تقریبا 20 تن وزن روی چهار تا لوتسل از 5 سال پیش تا الان هست وحتی درصد خطا ش هم زیاد نشده چه برسه به این که خراب بشه . ودوما برای جرم های مختلف که همون الراسونیک هم نمیتونه تشخیص بده . و در هر صورت اگه نیاز به لوسل 5 تنی یا 5000 کیلویی انگلیسی عالی دست دوم نیاز داشتی با قیمت خوب و ارزون من دارم . ودر یه صورت دیگه هم میشه از لیزر استفاده کرد که من این کار رو برای یه نفر انجام دادم ولی قیمتش نسبت به التراسونیک بیشتره .....
با سلام وتشکر مجدد
منظور بنده از جرم این بود که مثلاًآردگندم در یک سیلو به قطر مشخص به ارتفاع یک متر مثلاً100کیلو وزن داره ولی مثلاً آرد سویا یا ذرت در همان سیلو در اتفاع یک متر ممکنه بیشتر یا کمتر از100کیلو باشه حالا اگه یه مخلوطی از اینها باشه که .......ولی در کل از لودسل برای این کار نمیتونم استفاده کنم

با سلام با توجه به نظر اساتید محترم بهترین روش (کم هزینه)استفاده از چند موتور dc کوچک مجهز به پروانه است که در صورت اینکه سطح ارد نزدیک به این پروانه ها باشد پروانه ها توسط ارد گیر میوفته و جریان کاری موتور بالا میره به راحتی می شه با یه میکرو بالا ترین جریان (بر حسب اولویت ارتفاع)را نمایش داد .راه دیگر استفاده از موتور های کوچک ویبره است که مانند مورد قبلی کار می کنه(اگر دنبال کم هزینه بودن و نشان دادن چند مقطعی سطح هستی بهترین راه ممکن همینه):thumbsup:
دوست عزیز فکر کنم نظر شما به علت تماس مستقیم با آرد اصطحلاک زیاد وعمر کمی داشته باشه ولی فکر کنم آلتراسونیک بهتر باشه چون هیچ تماسی نداره.البته باز هم منتظر راهنمایی اساتید هستم

isadegh

کاربر
2013-03-09
10
40
ایران
ویبره ها تشکیل شده اند از 2 بازه شبیه به قاشق و یک موتور که فاصله ای بین دو بازو وجود داره و موتور باعث لرزش این دو بازو می شه و در صورت اینکه جامدی باعث پر کردن فضای بین این 2 بازه بشه و دیگر لرزش اتفاق نیوفته جریان کاری موتور با لا میره و از مزایای این روش اصطحکاک کم و جواب گیری سریع از سنسور به دلیل لرزش پشت سر هم و نچسبیدن جامد به سنسور می باشد.فوق العاده کم خطر و فقط برای نشان دادن سطح جامدات پودری استفاده می شود.که حتا خودت هم می تونی با هزینه کم اون ها رو درست کنی.

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
:83000000::51000000:
البته بقول دوستمون التراسونیک هم اگه مانند گردو غبار باشه نمیتونه تشخیص بده . گرچه برد التراسونیک زیاد هم نیست که شما اینجا ارتفاع سیلو ها را عنوان نکردین . اگر زیادتر از 3 متر باشه فکر نکنم التراسونیک جواب بده در ضمن فکر هم نکنم که تو سیلو ها دو نوع مختلف را با هم تو یه برج سیلو بریزن . مثل سویا وگندم !!!!!!!!!!!

آخرین ویرایش:

shahroookh

کاربر
2013-03-28
19
90
تهران
ویبره ها تشکیل شده اند از 2 بازه شبیه به قاشق و یک موتور که فاصله ای بین دو بازو وجود داره و موتور باعث لرزش این دو بازو می شه و در صورت اینکه جامدی باعث پر کردن فضای بین این 2 بازه بشه و دیگر لرزش اتفاق نیوفته جریان کاری موتور با لا میره و از مزایای این روش اصطحکاک کم و جواب گیری سریع از سنسور به دلیل لرزش پشت سر هم و نچسبیدن جامد به سنسور می باشد.فوق العاده کم خطر و فقط برای نشان دادن سطح جامدات پودری استفاده می شود.که حتا خودت هم می تونی با هزینه کم اون ها رو درست کنی.
خیلی ممنون
این مورد رو تا به حال ندیده بودم یک جریان ac مثل زنگ اخبار کار میکنه یا بهترش پمپ هوای اکواریوم جالبه میشه برای مواد پودری کلی روش کار کرد قابلیت های زیادی داره

isadegh

کاربر
2013-03-09
10
40
ایران
البته گرد و غبارها هم باعث افزایش خطا در التراسونیک میشه و سنسورهای التراسونیک در مایعات هم اگر کف بر روی مایع وجود داشته باشد خطاهای زیادی را نشان میدهند و در اینجا گرد و غبار مشکل بزرگی رو به وجود میارن.البته نباید مزایای سنسور های خازنی رو فراموش کنیم.برای جامدات پودری استفاده از سنسور های خازنی یگزینه ی خوبی هستش

isadegh

کاربر
2013-03-09
10
40
ایران
خیلی ممنون
این مورد رو تا به حال ندیده بودم یک جریان ac مثل زنگ اخبار کار میکنه یا بهترش پمپ هوای اکواریوم جالبه میشه برای مواد پودری کلی روش کار کرد قابلیت های زیادی داره

من این روش رو توی کتاب کنکور کاردانی به کارشناسی ابزار دقیق مشهد دیده بودم که در انبارهای پتروشیمی(انبار کود های نیترات و اوره)و اون ها رو دیدم و عرض کنم که ارد اشتعال زایی بالایی مانند پنبه ندارد!و با رعایت یک عایق بندی ضعیف می شه این روش ها رو به کار برد.البته به نکته جالبی اشاره کردید پمپ های اکواریوم در تعداد خروجی های بالا حدود 12 وات مصرف دارند!که می شود با هزینه ی کم اونها را نصب کرد!مثال جالبی بود!

آخرین ویرایش:

hadi_b

کاربر
2013-01-18
19
59
::Bumsmile::::AR15firing::
نه عزیز . البته اگه لوتسل ایرانی باشه درست میفرمایین ولی من در پروژه هام از لوتسل انگلیسی و امریکایی استفاده کردم که هم برای سنگ بری ها بوده و هم برای تریلی کش .فکر کن حدود 5 سال پیش من یه پروژه انجام دادم که تقریبا 20 تن وزن روی چهار تا لوتسل از 5 سال پیش تا الان هست وحتی درصد خطا ش هم زیاد نشده چه برسه به این که خراب بشه . ودوما برای جرم های مختلف که همون الراسونیک هم نمیتونه تشخیص بده . و در هر صورت اگه نیاز به لوسل 5 تنی یا 5000 کیلویی انگلیسی عالی دست دوم نیاز داشتی با قیمت خوب و ارزون من دارم . ودر یه صورت دیگه هم میشه از لیزر استفاده کرد که من این کار رو برای یه نفر انجام دادم ولی قیمتش نسبت به التراسونیک بیشتره .....

با سلام با توجه به نظر اساتید محترم بهترین روش (کم هزینه)استفاده از چند موتور dc کوچک مجهز به پروانه است که در صورت اینکه سطح ارد نزدیک به این پروانه ها باشد پروانه ها توسط ارد گیر میوفته و جریان کاری موتور بالا میره به راحتی می شه با یه میکرو بالا ترین جریان (بر حسب اولویت ارتفاع)را نمایش داد .راه دیگر استفاده از موتور های کوچک ویبره است که مانند مورد قبلی کار می کنه(اگر دنبال کم هزینه بودن و نشان دادن چند مقطعی سطح هستی بهترین راه ممکن همینه):thumbsup:

با سلام وتشکر
بله دوست عزیز نمیخوام دقیق مثلاًسانت به سانت حساس باشه مثلا ده تا ledبه صورت عمودی باشه که مثلا ًکل سیلو رو تقسیم به ده کنه وبا پرشدن هر قسمت از پایین به بالا یکی از ledها روشن بشه.اگه شدنی هستش لطفاًبیشتر راهنمایی فرمایید وحدود هزینه چون بنده متاسفانه از برنامه نویسی میکرو چیزی بلد نیستم.
با تشکر

سلامی دوباره خدمت اساتید گرامی
دوست عزیز شما اول شرایط سیلو رو مشخص کنید شاید راه های راحت تری باشه
شکل ارتفاع ...
با اولترا سونیک برا خودت حدود50-60تموم میشه البته باید شرایط محیط و بگی ببینیم شدنی هست یا نه
با توجه به نظر اساتید یه راه راحت تر اینه که از فتوسل استفاده کنی
با توجه به اینکه نور در داخل سیلو هست یا نه؟
اگر هم نبود با لامپی چیزی میتونی روشن کنی
این روش اینطوری هست که به ترتیب به 10جا فتوسل نصب میکنی
آرد که هر کدومو پوشوند نور بهش نمیرسه
این روش ساده ترین روش هست
اساتید نظر بدن

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478

سلامی دوباره خدمت اساتید گرامی
دوست عزیز شما اول شرایط سیلو رو مشخص کنید شاید راه های راحت تری باشه
شکل ارتفاع ...
با اولترا سونیک برا خودت حدود50-60تموم میشه البته باید شرایط محیط و بگی ببینیم شدنی هست یا نه
با توجه به نظر اساتید یه راه راحت تر اینه که از فتوسل استفاده کنی
با توجه به اینکه نور در داخل سیلو هست یا نه؟
اگر هم نبود با لامپی چیزی میتونی روشن کنی
این روش اینطوری هست که به ترتیب به 10جا فتوسل نصب میکنی
آرد که هر کدومو پوشوند نور بهش نمیرسه
این روش ساده ترین روش هست
اساتید نظر بدن
::badass::""32666_21""
بله درسته البته اگه دقت نیاز نباشه و هم این که اگه گردو غبار داخل سیلو به حدی نباشه که موجب فعال شدن
فوتوسل بشه .
ویک نکته دیگه این که اگه بقول دوستمون میخواهید چند قسمت باشه مثلا سیلو را 10 قسمت کنید که کاری نداره . 10 تا میکرو سویچ قرار بدین کناره سیلو . حله دیگه !!!!!!!!!!!

بالا