آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

در خواست مدار تبدیل 220 ولت به 110 ولت

sga1

کاربر
2011-01-16
57
130
ارومیه
سلام خدمت اساتید گرامی.
من به مداری جهت تبدیل 220 ولت AC به 110 ولت AC با توان خروجی 300 وات نیازمندم خواهشمندم اگه مدار آماده برا اینکار دارید اطلاع دهید و یا اگه مدار عملی جهت ساختنش دارید لطفا آپلود کنید.
با تشکر.

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
سلام ، برای اینکار یک ترانس بامشخصات زیر میپیچی:
TR300.JPG

SYBOT

کاربر
2009-09-21
225
342
سلام
در واقع منظور یک مدار AC است که دامنه ولتاژ بالای مثلا 90 ولت را قطع کنه طوری که مقدار موثر RMS موج حاصل بشه 110 ولت.فکر کنم با GTO بشه اینکار را کرد.

abas722

کاربر
2013-11-03
3
9
سلام
در واقع منظور یک مدار AC است که دامنه ولتاژ بالای مثلا 90 ولت را قطع کنه طوری که مقدار موثر RMS موج حاصل بشه 110 ولت.فکر کنم با GTO بشه اینکار را کرد.

میشه بیشتر توضیح بدی؟؟؟ ممنون میشم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
سلام خدمت اساتید گرامی.
من به مداری جهت تبدیل 220 ولت AC به 110 ولت AC با توان خروجی 300 وات نیازمندم خواهشمندم اگه مدار آماده برا اینکار دارید اطلاع دهید و یا اگه مدار عملی جهت ساختنش دارید لطفا آپلود کنید.
با تشکر.

سلام

در انجمن هم مدارهای مختلفی و بسیار ساده و عملی و کارآمدی در این خصوص وجود داره ازجمله اینجا
http://www.irantk.ir/showthread.php?t=23843&page=3

و میتوانید آماده آنرا از تعمیرگاه جاروبرقی بقیمت نازلی بعنوان اوراقی تهیه کنید

اما آنچه مسلم است ولتاژ خروجی آنها سینوسی نیست و فقط بعنوان انتخاب مقدار موثر قابل استفاده است

بعنوان مثال باوجودیکه موجب کاهش ولتاژ میشه ولی اگر به مگس کش متصل کنید بزودی ترتیبشو میده زیرا در هر نیم سیکل جهش ولتاژ داره و خازن تغذیه شارژر آن قادر به کاهش ولتاژ آنها نیستند و در لحظه جهش ولتاژ که فرکانس آن بینهایت محسوب میشه خازن هم مانند سیم عمل میکنه و بابای عمده مدارهای الکترونیکی را درمیاره

دیمرها عمدتا برای مدارهای الکترونیکی زیانباره
ولی در مدارهای الکتریکی و الکتروموتورها و بارهای اهمی مانند لامپهای قدیمی فبلامانی و من حیث المجموع در کلیه مدارهایی که در آنها مقدار موثر مهم است کاربرد خوبی داره

لذا اگر سینوسی نیاز دارید همون ترانس معمولی بهتره
درغیراینصورت باید مصیبت ساخت UPS را تحمل و تقبل کنید.

سپاس

بالا