آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: درخواست معرفی ترموستاتی که خروجی فرمانش مقاومت متغییر باشه

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,427
5,471
سلام

اگر با 5 کیلو هم کار کنه خیلی خوبه و روش سومی که عرض کردم حتما جواب میده و میتونید بجای 100 اهم از پتانسیومتر 5 کیلو بعنوان مقاومت سری با ترمیستور استفاده کنید و هر ترمیستوری با هر مشخصه ای بخرید با تغییر مقاومت پتانسیومتر منطبق با اون میشه و با احتمال زیاد جواب میده.

سپاس

با سلام وتشکر
روش سوم رو اجرا کردم و تقریباًجواب داد منظورم ازتقریباًاینه که شیرموتوری کاملاًباز یا بسته نشد در یک محدوده بین 40درصد تا 70درصد بازوبسته شد.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,782
با سلام وتشکر
روش سوم رو اجرا کردم و تقریباًجواب داد منظورم ازتقریباًاینه که شیرموتوری کاملاًباز یا بسته نشد در یک محدوده بین 40درصد تا 70درصد بازوبسته شد.

سلام

دقیقا بفرمایید چکار کردید تا تکمیلش کنم که 100 درصد جواب بده

سپاس

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,427
5,471
سلام

دقیقا بفرمایید چکار کردید تا تکمیلش کنم که 100 درصد جواب بده

سپاس
با سلام وتشکر
استاد عزیزبه جای ترمیستور چون در دسترس نبود از pt100استفاده کردم،این شیر موتوری به محض این که به تغذیه 24ولت متناوب(پایه1و2)وصل میشه فرمان بستن شیر رومیده البته زمانی که هیچ ولوم یا مقاومت یا چیزدیگه ای روی ورودی (3و4و5)نباشه حالا اگه از یکی از سیمهای تغذیه پل بزنیم به یکی ازپایه ها (2و3)که مربوط به باز شدنه شیر موتوری بلافاصله برعکس میچرخه وباز میشه،اگه دوباره سیم رو جدا کنیم بلافاصله شیر بسته میشه.من ولوم 500اهمی رو(تو پست قبلی به اشتباه نوشتم 5کیلوبا عرض پوزش
:in_love:)پایه وسطش رو به 3زدم و دو تای دیگه رو به 4و5زدم (لازم به ذکره که پایه 2و3هم از داخل مدار جامپ هستند)وقتی که ولوم رو میچرخونم شیر موتوری باز و بسته میشه واگه ولوم رو ثابت نگه دارم شیر موتوری هر جا که باشه میمونه.البته از رفتار ولوم مشخص بود که مناسب این کار نیست چون همانطور که عرض کردم تو کاتالوگش هم نوشته که مقاومت متغییر 135اهمی.من سنسور pt100رو چون در دسترسم بودوفکر میکنم که حساستر ودقیترباشه انتخاب کردم و بدون مقاومت سری یا موازی گذاشتم که درست جواب نداد.ضمناًفعلاًبا ترموستات معمولی باهاش دارم کار میکنم الان مشکل من کنترل رطوبت که میدونم مشکل تره:nevreness::11684:.
با تشکر فراوان

ABCD0001.jpg

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,782
با سلام وتشکر
استاد عزیزبه جای ترمیستور چون در دسترس نبود از pt100استفاده کردم،این شیر موتوری به محض این که به تغذیه 24ولت متناوب(پایه1و2)وصل میشه فرمان بستن شیر رومیده البته زمانی که هیچ ولوم یا مقاومت یا چیزدیگه ای روی ورودی (3و4و5)نباشه حالا اگه از یکی از سیمهای تغذیه پل بزنیم به یکی ازپایه ها (2و3)که مربوط به باز شدنه شیر موتوری بلافاصله برعکس میچرخه وباز میشه،اگه دوباره سیم رو جدا کنیم بلافاصله شیر بسته میشه.من ولوم 500اهمی رو(تو پست قبلی به اشتباه نوشتم 5کیلوبا عرض پوزش
:in_love:)پایه وسطش رو به 3زدم و دو تای دیگه رو به 4و5زدم (لازم به ذکره که پایه 2و3هم از داخل مدار جامپ هستند)وقتی که ولوم رو میچرخونم شیر موتوری باز و بسته میشه واگه ولوم رو ثابت نگه دارم شیر موتوری هر جا که باشه میمونه.البته از رفتار ولوم مشخص بود که مناسب این کار نیست چون همانطور که عرض کردم تو کاتالوگش هم نوشته که مقاومت متغییر 135اهمی.من سنسور pt100رو چون در دسترسم بودوفکر میکنم که حساستر ودقیترباشه انتخاب کردم و بدون مقاومت سری یا موازی گذاشتم که درست جواب نداد.ضمناًفعلاًبا ترموستات معمولی باهاش دارم کار میکنم الان مشکل من کنترل رطوبت که میدونم مشکل تره:nevreness::11684:.
با تشکر فراوان

مشاهده فایل‌پیوست 75936

سلام
اگه جواب منو زودتر بدی که وقتم صرف تداعی موضوع نشه و جواب سوال منو بدی نه جواب سوالهایی که نشده
دراینصورت درست میشه

سوال قبل = آیا 4 یا 5 به شاسی یا بدنه یا گراند متصله ؟

سوال 2 = پروب مشکی ولتمتر را به منفب خازن تغذیه متصل و پروب قرمز را به پایه وسط پتانسیومتر متصل کنید و پتانسیومتر را بچرخانید و بفرمایید ولتاژ آن از چند ولت تا چند ولت تغییر میکنه؟

سوال 3 = منفی خازن تغذیه به کدامیک از خروجی های برد متصله ؟

تصویر کاملی از پشت و روی برد هم ارسال فرمایید

لطفا با تاخیر طولانی پاسخ ندهید که فراموشم میشه

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,427
5,471
سلام
اگه جواب منو زودتر بدی که وقتم صرف تداعی موضوع نشه و جواب سوال منو بدی نه جواب سوالهایی که نشده
دراینصورت درست میشه

سوال 2 = پروب مشکی ولتمتر را به منفب خازن تغذیه متصل و پروب قرمز را به پایه وسط پتانسیومتر متصل کنید و پتانسیومتر را بچرخانید و بفرمایید ولتاژ آن از چند ولت تا چند ولت تغییر میکنه؟

تصویر کاملی از پشت و روی برد هم ارسال فرمایید

لطفا با تاخیر طولانی پاسخ ندهید که فراموشم میشه

با سلام وتشکر
نه خیر به هیچکدوم متصل نیست هر 2تاش رفته به مقاومت شانه ای زرد رنگ کنار آی سی8پایه
منفی خازن تغذیه به پایه 2و3متصله پایه وسط ولوم هم به پایه 2و3وصله!ولی ولتاژبین پایه 4و5با ولوم باز وبسته -2ولت و+2ولته البته با ولوم 500اهم و پایه وسط با پایه 4و5در حالت های مختلف ولوم تغییر میکنه و بین 0.8ولت تا 1.2ولته

خازن مشکی بزرگ 33uf55vکه متصله به پلاتینهایی که ابتداوانتهای موتور رو تشخیص میدن منفی خازن 220uf50vمتصله به پایه2که به پایه 3هم جامپ شده

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,782
با سلام وتشکر
نه خیر به هیچکدوم متصل نیست هر 2تاش رفته به مقاومت شانه ای زرد رنگ کنار آی سی8پایه

منفی خازن تغذیه به پایه 2و3متصله پایه وسط ولوم هم به پایه 2و3وصله!ولی ولتاژبین پایه 4و5با ولوم باز وبسته -2ولت و+2ولته البته با ولوم 500اهم و پایه وسط با پایه 4و5در حالت های مختلف ولوم تغییر میکنه و بین 0.8ولت تا 1.2ولته

خازن مشکی بزرگ 33uf55vکه متصله به پلاتینهایی که ابتداوانتهای موتور رو تشخیص میدن منفی خازن 220uf50vمتصله به پایه2که به پایه 3هم جامپ شده

سلام

خیلی خوبه
خازن تغذیه چند ولت داره ؟
بالاخره گراند به کدام پایه (عدد ) متصله ؟ اگر به پایه وسط پتانسیومتر متصل میشه یه جایی اشکال داره یعنی یا پتانسیومتر را اشتباه متصل میکنید و یا گراند را اشتباه گرفتی

سپاس

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,427
5,471
سیستم مشکل پیداکرد عکس آپلود نشد!!!
DSC00122.jpg
DSC00123.jpg

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,782

سلام

بابت تصاویر که خیلی خوبه ممنون
اما پاسخ ها چی شد
یک سیم اهم متر را به منفی خازن بزرگ متصل کن و سیم دیگر را روی پین های خروجی آزمایش کن ببین به کدامیک متصله ( تابحال چند بار سوال کردم و پاسخ نداده اید )
شماره آی سی چیه ؟
سپاس

آخرین ویرایش:

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,427
5,471
سلام

بابت تصاویر که خیلی خوبه ممنون
اما پاسخ ها چی شد
یک سیم اهم متر را به منفی خازن بزرگ متصل کن و سیم دیگر را روی پین های خروجی آزمایش کن ببین به کدامیک متصله ( تابحال چند بار سوال کردم و پاسخ نداده اید )
شماره آی سی چیه ؟
سپاس
با سلام وتشکر 
استاد عزیز بنده که در پست 15عرض کردم

خازن مشکی بزرگ 33uf55vکه متصله به پلاتینهایی که ابتداوانتهای موتور رو تشخیص میدن و منفی خازن 220uf50vمتصله به پایه2که به پایه 3هم جامپ شده
ضمناًخازن بزرگ ظاهراًبدون قطبه!!!چون روی بدنش چیزی ننوشته شده!!!

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,782
با سلام وتشکر
استاد عزیز بنده که در پست 15عرض کردم

ضمناًخازن بزرگ ظاهراًبدون قطبه!!!چون روی بدنش چیزی ننوشته شده!!!

سلام
عزیزم من پرسیدم منفی خازن به کجا متصله و توضیح نداده بودید که بای پلاره و من هم بهمین خاطر هنوز هم نفهمیدم گراند کجاست
اعلام شماره آی سی که سخت نیست چرا شماره آی سی را اعلام نمیکنید ؟
سر تا پای این مدار چیه که برای اعلام اطلاعات سردرگم هستید ؟ کلش 20 قطعه هم نیست
مقاومت اهمی ترمیستوری که تهیه کردید در می نیمم و ماکزیمم دمای مورد نظر چقدر است اعلام فرمایید .

ولی متاسفانه بعد از چند روز پاسخ سوالات خودتان را میدهید و توجهی به سوالاتم ندارید ؟

آخرین ویرایش:
بالا