آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: حذف شدن پارتیشن های هارد مکستور stm3320614as

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
با توجه به شرایط موجود ،وجود ایراد و دیسکانکتی در برد هارد محتمل هست .قطعات روی برد رو با دقت بررسی کنید .پایه های قطعات رو از نظر سولفاته شدن بررسی و در صورت نیاز رفع نمائید ،برد رو شستشو داده و پس از خشک شدن کامل تست کنید .بدسکتور نشان دادن کل هارد علت فیزیکی می تونه داشته باشه .یعنی برقرار نشدن درست اتصالات و یا وجود یک قطعه معیوب روی برد .صدای خاصی از هارد شنیده می شه یا طبیعی هست ؟کابل دیتا رو تعویض کنید .با پاور دیگه ای هم تست کنید .
موفق باشید .

آخرین ویرایش:

pc repairman

کاربر
2013-10-02
160
343
هنگام شروع به کار نرم افزارهای تست ، صدایی شبیه صدای ثانیه شمار ساعت شنیده میشود . البته صدای تلق تلق نیست و خیلی آهسته بوده و تقریبا ده ثانیه طول کشیده و با باز شدن نرم افزار ، صدا قطع میشود .

pc repairman

کاربر
2013-10-02
160
343
دوست خوبم
با توجه به شرایط موجود ،وجود ایراد و دیسکانکتی در برد هارد محتمل هست .قطعات روی برد رو با دقت بررسی کنید .پایه های قطعات رو از نظر سولفاته شدن بررسی و در صورت نیاز رفع نمائید ،برد رو شستشو داده و پس از خشک شدن کامل تست کنید .بدسکتور نشان دادن کل هارد علت فیزیکی می تونه داشته باشه .یعنی برقرار نشدن درست اتصالات و یا وجود یک قطعه معیوب روی برد .صدای خاصی از هارد شنیده می شه یا طبیعی هست ؟کابل دیتا رو تعویض کنید .با پاور دیگه ای هم تست کنید .
موفق باشید .
قطعات زیر لوپ به دقت بررسی شد . سولفاتگی دیده نشد .
برد کاملا شستشو و خشک شده و مجددا تست شد .
کابل دیتا تعویض شد .
فقط پاور دیگری موجود نیست گرچه پاور فعلی نیز کمتر از چند ماه کار کرده و نو میباشد .
ایراد همچنان پابرجاست .
یک نکته : در برنامه sentinel ، ابتدا هارد نامعلوم بوده ، برنامه درخواست ارسال پیام دارد که پس از ارسال آن ، هارد به صورت سالم نمایش داده میشود .

yaghob20

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-07
600
2,865
به توجه به مواردی که گزارش دادید و نظرات همکاران عزیز
احتمال خرابی smart و یا تخریب firmware رو می دم
گزینه دوم محتمل تر است
در این زمان پیشنهاد می کنم هارد رو به یک متخصص نشان دهید
-------
همکار خوبم تعمیر هارد نیاز به دانش زیادی می باشد
با سعی و خطا هیچ دانشی در این زمینه کسب نمی شود

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
متاسفانه یادم نیست . گرچه بعد از آپدیت متوجه این صدا شدم . ولی قبلش دقیق یادم نیست .

دوست خوبم
مگه عملیات آپدیت فریمور انجام شده بود ؟در پست های قبلی اشاره فرمودین که پیغام خطا داده بود .در بایوس مشخصات هارد رو چک کنید ببینید دقیقا با مشخصات لیبل هارد یکی هست ؟بنده هم با نظر آقای غفور در مورد ایراد SMART موافقم .با نرم افزار VICTORIA وضعیت SMART رو چک کنید ببینید در حالت GOOD هست یا BAD ؟
موفق باشید .

آخرین ویرایش:

pc repairman

کاربر
2013-10-02
160
343
به توجه به مواردی که گزارش دادید و نظرات همکاران عزیز
احتمال خرابی smart و یا تخریب firmware رو می دم
گزینه دوم محتمل تر است
در این زمان پیشنهاد می کنم هارد رو به یک متخصص نشان دهید
-------
همکار خوبم تعمیر هارد نیاز به دانش زیادی می باشد
با سعی و خطا هیچ دانشی در این زمینه کسب نمی شود

همکار بزرگوار ، تا جایی که امکان داره دانش خودتونو از دانشجویی مثل بنده دریغ نکنید . میدونم راهنمایی کردن افراد مبتدی خیلی ظرافت و حوصله میخواد ، ولی من در مقابل آینده ی خودم موظفم که درخواستهای علمی خودمو نسبت به اهلش ابراز کنم . از شما هم عاجزانه تقاضا میکنم که این تاپیک را حتی به قیمت خراب شدن هارد ادامه بدید . جواب مشتری با من . متشکرم .

pc repairman

کاربر
2013-10-02
160
343
دوست خوبم
مگه عملیات آپدیت فریمور انجام شده بود ؟در پست های قبلی اشاره فرمودین که پیغام خطا داده بود .در بایوس مشخصات هارد رو چک کنید ببینید دقیقا با مشخصات لیبل هارد یکی هست ؟بنده هم با نظر آقای غفور در مورد ایراد SMART موافقم .با نرم افزار VICTORIA وضعیت SMART رو چک کنید ببینید در حالت GOOD هست یا BAD ؟
موفق باشید .
مشخصات هارد تغییر کرده . 4 رقم آخر از 14as به 13a تغییر کرده .
اگه اشتباه نکنم نرم افزار VICTORIA داخل مجموعه هایرن موجوده . فقط به ترتیب چه گزینه هایی را باید انجام بدم تا هارد با برنامه مورد نظر چک بشه ؟

yaghob20

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-07
600
2,865
همکار عزیز
بنده بی سواد ترین عضو این انجمن هستم
----
طبق گفته احمد آقا مدیر محترم (cybernova)
در نرم افزار victoria در بخش smart روی گزینه get smart کلیک کنید تصویری از وضعیت گزارش شده قرار بدید

بالا