آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

سوال: تعویض مگنترون سامسونگ مدل pg3200

سنجری

کاربر
2012-02-13
17
24
با درود
آیا میشود مگنترون مارک مثلا سامسونگ یا الجی را به جای مگنترون الگانس (با ظرفیت لیتری همسان ) به کار برد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: shahabe3

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,714
(تبرستان) آمل
پاسخ : تعویض مگنترون

با درود
آیا میشود مگنترون مارک مثلا سامسونگ یا الجی را به جای مگنترون الگانس (با ظرفیت لیتری همسان ) به کار برد

به نام خدا
بله امکانش هست فقط [hide]سایزش باید یکی باشد و رادیاتور آن هم مشابه قبل باشد یعنی مسیر تهویه هوا باید مطابق با اصلی باشد در این صورت کا[/hide]ر میکند

سنجری

کاربر
2012-02-13
17
24

با درود
منظور شما از سایز چیست
آیا سایز طول و عرض مگنترون میباشد یا سایز (حجم)محفظه پخت مواد غذایی
ضمنا" خدمت برادر واستاد خودم عرض کنم سوال من به این دلیل است که من تعمیر کار لوازم خانگی هستم .یک دستگاه ماکروویو مارک الگانس دستم رسیده که مگنترون آن کار نمیکند .واز این مارک گیر نمیادمی خواست که اگر امکان داشته باشد با مارک دیگری جایگزین کنم.اما از آنجا که کار با ماکروفر خطرات زیادی به همراه دارد این بود که می خواستم راهنمایی بشوم

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,714
(تبرستان) آمل

با درود
منظور شما از سایز چیست
آیا سایز طول و عرض مگنترون میباشد یا سایز (حجم)محفظه پخت مواد غذایی
ضمنا" خدمت برادر واستاد خودم عرض کنم سوال من به این دلیل است که من تعمیر کار لوازم خانگی هستم .یک دستگاه ماکروویو مارک الگانس دستم رسیده که مگنترون آن کار نمیکند .واز این مارک گیر نمیادمی خواست که اگر امکان داشته باشد با مارک دیگری جایگزین کنم.اما از آنجا که کار با ماکروفر خطرات زیادی به همراه دارد این بود که می خواستم راهنمایی بشوم

به نام خدا
سلام
بله منظور از سایز همون اندازه خود مگنترون با هم است + شکل رادیاتور ها برای خروج هوا و مشکلی ندارد به هم میخورد
در خدمتم

سنجری

کاربر
2012-02-13
17
24

با درود
منظور شما از رادیاتور ،پره های خنک کننده خود مگنترون میباشد؟
تفاوت شکلی آنه چه تاثیری بر عملکرد دستگاه دارد؟
کاغذ نسوز جلوی آنتن مگنترون چه کارایی دارد؟
روش تست سالم یا خراب بودن مگنترن چطور است؟
.مگنترنی دستگاهی که در بالا گفتم، دو سر فیش آنرا با اهمتر دیجیتالی تست کردم .حالت اتصال کوتاه نشان می داد اهمی نداشت .ظاهر آن خوب ،بدون اتصال کوتاه با بدنه ،آهنربا سالم و نوک آنتن نیز سالم است ودستگاه روشن میشود وکار میکند اما چیزی را گرم نمی کند

با تشکر

آخرین ویرایش:

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,714
(تبرستان) آمل

با درود
منظور شما از رادیاتور ،پره های خنک کننده خود مگنترون میباشد؟
تفاوت شکلی آنه چه تاثیری بر عملکرد دستگاه دارد؟
کاغذ نسوز جلوی آنتن مگنترون چه کارایی دارد؟
روش تست سالم یا خراب بودن مگنترن چطور است؟
.مگنترنی دستگاهی که در بالا گفتم، دو سر فیش آنرا با اهمتر دیجیتالی تست کردم .حالت اتصال کوتاه نشان می داد اهمی نداشت .ظاهر آن خوب ،بدون اتصال کوتاه با بدنه ،آهنربا سالم و نوک آنتن نیز سالم است ودستگاه روشن میشود وکار میکند اما چیزی را گرم نمی کند

با تشکر

به نام خدا
سلام
سولات شما با تیپ تاپیک شما و سوال ابتدایی شما همخوانی ندارد ؟؟؟
توجه کنید
مگنترون ها 2 مدل هواکش دارد
یک مدل افقی
و یک مدل عمودی
که رادیاتور هر مگنترونی بر مبنای افقی و عمودی طراحی میشود که شما باید طبق نمونه اصلی شکل آن برابر باشد
کاغذ نسوز کار ***** و محافظ را انجام میدهم تست مگنترون اگر 2 پایه به بدنه اتصال نباشد و نوک تفنگ سوخته نباشد و آهنربا ها سالم باشد 50% سالم است ولی لامپ داخل مگنترون فقط در زمان تست با دستگاه آزمایش میشود
مطالب زیادی در همین سایت قبلا قرار دادم مطالعه کنید
احتمال خرابی مگنترون دستگاه شما 5% است با مگنترون دیگری تست کنید
شاید هم خراب نباشد باید بررسی بیشتری کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: shahabe3

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,714
(تبرستان) آمل

نمونه عمودی

images4.jpeg

images1.jpeg

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,714
(تبرستان) آمل

در کل من افقی و عمودی را هم با نصب پایه های جدا به هم در بدنه اصلی مگنترون با پیچ نصب میکنم که اون دیگه بستگی به ابتکار خودتون داره
در خدمتم
موفق باشید

سنجری

کاربر
2012-02-13
17
24

با درود
ممنون از جوابهای شما
علت مطرح کردن سوال در اینجا فقط برای این بود که برای هرکدام یک تاپیک جدید درست نشود.چون تمام سوالها به یک قطعه مربوط میشود
در مورد مگنترن با توجه به عکسهایی که زحمت آنرا کشیده اید از نوع عمودی است
ترانس های ولتاژی که برق مگنترن را تامین میکند دارای 5 سیم است که 4تای آن دو به دو بهم ارتباط دارن و سر 5 آن به هیچکدام از 4 سر دیگر وصل نیست واین سر به دو خازن وصل شده

بالا