آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

تعمیر و حل مشکل نوپاوری مادربرد GA-P61A-D3

veisian63

کاربر vip
کاربر
2014-02-25
105
282
درود دوستان وقت بخیر ،
همیشه در مادربردهای سری P61 مشکل روشن نشدن و یا اگر روشن می کنی و سپس خاموش میشود و مجدد خودش اوتومات روشن و خاموش میشه و دیباگر هم هیچ کدی را نمایش نمی دهد ، تمام ولتاژهای مدارهای با جامپ کردن پین سبز PSON و مشکی روی مادربرد درست و تامین میشه ولی مادربرد بوت نمیشود و هیچ کدی نمایش نمی دهدحتی هیچ قطعه ای روی مادربرد هم می بینی داغ نمیکنه ، بایوسها را هم پروگرام می کنی یا بایوس Backup را به صورت تک آی سی بایوس هم جای بایوس main قرار میدی ولی بازم مادربرد مشکلش پابرجا هستش ، با ترفندهای زیادی شاید برای رفع مشکل این مادربرد استفاده کردی مثل چک کردن پینهای زیف سیپیو یا تعویض سیپیو تعویض رم و بررسی اسلات رم ، کلیر سیموس و تمام راه هایی که به ذهنت میاد انجام دادی ، اما به لطف خدا توانستم مشکل مادربرد پیدا کنم و مادربرد ثابت روشن میماند و به مرحله بوت و تصویر رسید و همه چیز نرمال شد.

این شما و این ترفند تعمیر مادربرد گیگابایت GA-P61A-D3

لینک نمایش در آپارات

لینک نمایش در youtube

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: habbib

MORTZA & Z

کاربر
2023-12-25
7
0
تربت جام
با سلام همکار گرامی ، متاسفانه من هم یکی از این مادربرد ها دارم اما با این عیب که مادربرد از قسمت فرونت پنل روشن نمیشه ولی از قسمت کلیر سیموس وقتی اتصال میدی روشن و چند ثانیه کار میکنه و بعد کلا خاموش میشه و یک آی سی خرچنگی که کنارش هست کمی گرم میشه چکار کنم به نظرتون ؟؟

MORTZA & Z

کاربر
2023-12-25
7
0
تربت جام
درود دوستان وقت بخیر ،
همیشه در مادربردهای سری P61 مشکل روشن نشدن و یا اگر روشن می کنی و سپس خاموش میشود و مجدد خودش اوتومات روشن و خاموش میشه و دیباگر هم هیچ کدی را نمایش نمی دهد ، تمام ولتاژهای مدارهای با جامپ کردن پین سبز PSON و مشکی روی مادربرد درست و تامین میشه ولی مادربرد بوت نمیشود و هیچ کدی نمایش نمی دهدحتی هیچ قطعه ای روی مادربرد هم می بینی داغ نمیکنه ، بایوسها را هم پروگرام می کنی یا بایوس Backup را به صورت تک آی سی بایوس هم جای بایوس main قرار میدی ولی بازم مادربرد مشکلش پابرجا هستش ، با ترفندهای زیادی شاید برای رفع مشکل این مادربرد استفاده کردی مثل چک کردن پینهای زیف سیپیو یا تعویض سیپیو تعویض رم و بررسی اسلات رم ، کلیر سیموس و تمام راه هایی که به ذهنت میاد انجام دادی ، اما به لطف خدا توانستم مشکل مادربرد پیدا کنم و مادربرد ثابت روشن میماند و به مرحله بوت و تصویر رسید و همه چیز نرمال شد.

لینک نمایش در آپارات

لینک نمایش در youtube
با سلام همکار گرامی ، متاسفانه من هم یکی از این مادربرد ها دارم اما با این عیب که مادربرد از قسمت فرونت پنل روشن نمیشه ولی از قسمت کلیر سیموس وقتی اتصال میدی روشن و چند ثانیه کار میکنه و بعد کلا خاموش میشه و یک آی سی خرچنگی که کنارش هست کمی گرم میشه چکار کنم به نظرتون ؟؟

veisian63

کاربر vip
کاربر
2014-02-25
105
282
درود وقت بخیر...
ببخشی که دیر جواب دادم...
بله این esd که پروتکت یا محافظت هستش رو با خیال راحت حذفش کن ، چون خراب شده...
تصاویر موقعیتش دورش خط کشیدم هم در بوردویو هم در شماتیک esd10 خدمتت ارسال میشه

پیوست‌ها

• 64.1 کیلوبایت بازدیدها: 10
  • 92.3 کیلوبایت بازدیدها: 10
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: habbib

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,703
10,221
گنبد کاووس
درود دوستان وقت بخیر ،

لینک نمایش در آپارات

لینک نمایش در youtube
سپاس بابت ویدیو

امروز یک پاور تعمیری کامپیوتر داشتم
پس از تعمیر پاور را به سیستم خودم متصل کردم که پاسخش را زیر بار سیستم هم چک کنم
متاسفانه سیستم مدام روشن و خاموش میشد پاور را از برق کشیدم دو سه بار دیگه هم تست کردم ولی فرقی نکرد

الان که بصورت کاملا اتفاقی ویدیوی شما را دیدم واقعا برام جالب بود که همین امروز خودم دقیقا همین مورد را تجربه کرده بودم
پاسخ سیستم بنده با پاور تعمیری جدید دقیقا همانند همین مشکلی بود که در مادربرد داخل ویدیو مشاهده نمودیم
و مورد بسیار جالبتر اینکه مدل مادربرد بنده هم کاملامشابه همین مادربرد گیگابایت داخل ویدیو میباشد تصویر را به پیوست تقدیم میکنم

بنده این ویدیو را الان مشاهده کردم و اطلاعی از این روش تعمیر نداشتم . آموزنده وکسب تجربه خوبی بود
این پست را ایجاد کردم که هم یک مشورتی باشد و شاید هم بتوان نتیجه گیری دیگری هم داشت

علی ایهال از آنجایی که مادربرد بنده قبلا کوچکترین مشکلی نداشته
و اتصال پاور تعمیری جدید به مادربرد ، عامل بروز مشکل جدید شده بود. در نتیجه مشکل برای بنده کاملا محرض بود! پاوری که تعمیر نمودم ایراد دیگری هم داره لذا باید بررسی دقیقتری انجام پذیرد

قبل از باز نمودن و جابجایی پاورها گفتم یکبار کابلها را کمی جابجا کنم زیرا ممکنه پینها خوب چفت نشده باشند و پین بزرگ و کوچک را مجدد باز و بسته کردم و اینبار پینها را کمی هم فشار دادم و به هرحال مجدد سیستم را روشن کردم و اینبار سیستم بدون مشکل بالا اومد و روشن شد و روشن ماند
در صورتی که قبلا اصلا مجال نمیداد و سیستم و پاور مدام خاموش روشن میشد

پاور تعمیری را هنوز باز نکردم و الان هم با همون سیستم دارم پیام را تایپ و ارسال میکنم . با این شرایط بهتره چند روزی با همین پاور کار کنم و ببینم آیا مشکل مجدد برمیگرده یا خیر

با سپاس

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: veisian63
بالا