آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

تعمير آيفون كوماكس

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,879
9,767
خراسان بزرگ!
با درود.
اینهم یک احتمال:
کلید زیر گوشی کثیف شده و با اسپری 60(روغنی ) باید تمیزش کنین.اگر نبود با 600 خشک
لحیمکاری تمام پایه های کلید

الکل اصلا نریزین تو کلید

ضمنا برای تست گوشی دکمه را بزنید تا راستر ایجاد شود.سپس از یک خروجی تصویر مثل دی وی دی به پین 4 و 3 پشت گوشی بدین.تصویر را میبینین.

زنگ هم تست میشه:پین اول را یک لحظه به مثبت یا منفی(یادم نیست) بزنین.ضمنا صدا هم از طریق سیم زنگ منتقل میشه.

بدرود.

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,249
57,511
با سلام ایفون تصویری کوماکس DPV-4PNداریم که تصویر اون بعضی وقتها خود به خود میاد و میره بعضی وقتام نرمال هست.یعنی تصویر بیرون رو نشون میده بعد قطع میشه مرتیا.ممنون میشم راهنماییم کنین
با سلام مدار را از نظر قطعی ولحیم سردی چک کنید ضمنا سوکت وسیم ارتباطی را بررسی کنید مشکل نداشته باشند موفق باشید

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,249
57,511
سلام
دوست عزيز همانطور كه خواسته بوديد پانل را جداگانه به دوتا از مانيتورها وصل كردم وبراي هركدام از مانيتورها نتيجه همان حالت قبلي بود يعني پرش تصوير
منتظر نظر شما هستم

متشكرم
دوست عزیز من گفتم پانل را بدون سیم کشی با یک مانیتور سالم تست کنید تا دو مسله برایمان روشن وتفکیک شود یکی مانیتور مشکل نداشته باشد ودیگری سیم کشی تست شود دقیق جواب بدهید با تشکر موفق باشید

sshmha

کاربر
2011-09-01
39
115
دوست عزیز من گفتم پانل را بدون سیم کشی با یک مانیتور سالم تست کنید تا دو مسله برایمان روشن وتفکیک شود یکی مانیتور مشکل نداشته باشد ودیگری سیم کشی تست شود دقیق جواب بدهید با تشکر موفق باشید

سلام ببخشيد كه بخاطر سفر و خرابي اينترنتم دير جواب دادم
دوست عزيز دقيقا كاري را كه گفته بوديد انجام دادم مانيتور وپانل را از مدار ساختمان جدا كردم وبا سوكت مخصوص به هم وصل نمودم وهمان نتيجه قبلي حاصل گرديد تصوير بصورت پرش دار بود
اما بطور خيلي اتفاقي وقتي كه يكي از دوستانم فهميد من چه مشكلي دارم گفت كه او هم دوچار همين مشكل بود و پس از مراجعه به تعميركار مشخص ميشود كه برد دوربين خراب بوده
آدرس تعمير كار را داد من هم چون قبلا برد دوربين را نگاه كردم وديدم احتمال تعمير آن كم هست حداقل توسط من تصميم گرفتم به تعمير كار نشان بدهم آون هم جلوي خودم يكي يكي تمام بردها را كنترل كرد تا نهايتا فهميد برد دوربين خراب و تعويض كرد ودرست شد
البته 38000 تومان خرج ورداشت ميگفت اين برد اصلي وچيني آن 20000 هست
ولي وقتي كه رفتم خونه وآن را نصب كردم تصوير كاملا مشخص بود ولي نويزداشت يك سري خطوط منحني كه مرتبا هم در حركت بود فقط در يكي از مانيتورها مشاهده كردم
دوباره همان مانيتور و پانل را بردم پيش تعمير كار ولي وقتي جلوي خودم امتحان كرد ديديم كه مشكل از مانيتور من هست وگفت از برد منبع تغذيه هست وبايد عوض بشه (18000 تومان ديگر) وچون تصوير مشخص بود گفتم بعدا
ولي برخلاف برد دوربين بنظرم آمد كه بعضي از قطعات اين برد (منبع تغذيه)قابل تعويض هست
حالا ميخواست اگر امكان دارد راهنمايي كنيد چگونه ميتوانم اين برد را خودم تعمير كنم
با تشكراز راهنمايي هاي قبلي شما

آخرین ویرایش:

~H03in~

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-20
900
7,085
با سلام دوست عزیز
بله منبع تغذیه قابل تعمیر شما احتمالا ولتاز خروجیه منبع تغذیتون ثابت نیست(ولت بگیری مشخص میشه)
به نظر من شما ابتدا خازنها رو چک کن و خازن صافی رو عوض کن اگه اشتباه نکنم باید 22 میکرو 400 ولت باشه و نتیجه رو اعلام کن.

یا علـــــی

آخرین ویرایش:

sshmha

کاربر
2011-09-01
39
115
دوست عزيز ولتاژ بين 14.16تا 14.17 ولت بود كه تقريبا ثابت(ولت متر من ديجيتال هست)
ولي خازن صافي با همان مشخصاتي كه شما گفتيد را از مدار خارج كردم اما چون اهممتر من ديجيتال هست با اين روش تست كردم
اول با يك خازن كه مطمئن بودم سالم چك كردم به اين صورت دوسر اهممتر را به خازن كه زدم عدد اهم زياد و زيادتر شد(فكر كنم سالم هست ) يعني بسمت همان بينهايت در اهممتر عقربه اي اگر اشتباه نكنم
ولي براي اين خازن صافي تست كردم هيچگونه تغيري در اهم صورت نگرفت وعدد صفر را نشان داد(فكر كنم يعني خراب هست )
حالا نميدانم اين روش تست درست هست يا خير؟
لطفا راهنمايي فرماييد
متشكرم
اگرلطف كنيد تا امشب جواب بدهيد فردا برم بخرم وعوضش كنم

~H03in~

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-20
900
7,085
دوست عزيز ولتاژ بين 14.16تا 14.17 ولت بود كه تقريبا ثابت(ولت متر من ديجيتال هست)
ولي خازن صافي با همان مشخصاتي كه شما گفتيد را از مدار خارج كردم اما چون اهممتر من ديجيتال هست با اين روش تست كردم
اول با يك خازن كه مطمئن بودم سالم چك كردم به اين صورت دوسر اهممتر را به خازن كه زدم عدد اهم زياد و زيادتر شد(فكر كنم سالم هست ) يعني بسمت همان بينهايت در اهممتر عقربه اي اگر اشتباه نكنم
ولي براي اين خازن صافي تست كردم هيچگونه تغيري در اهم صورت نگرفت وعدد صفر را نشان داد(فكر كنم يعني خراب هست )
حالا نميدانم اين روش تست درست هست يا خير؟
لطفا راهنمايي فرماييد
متشكرم
اگرلطف كنيد تا امشب جواب بدهيد فردا برم بخرم وعوضش كنم

با سلام
عقربه رو در Rx100 بزار.
اگر عقربه حرکت نکرد خازن به احتمال زیاد قطع و اگر اهم صفر و نشون بده یعنی اتصال است........
دوست من بهترین راه برای تست خازن استفاده از خازن سنجه مثلا در خازنی که نشتی داره به سختی میشه با اهم متر تشخیص داد و در بعضی مواقع غیر قابل تشخیصه. بهترین راه شما همون تعویض خازنهاست(قیمتی هم نداره).
خازنها رو چک کن.
یه خازن دیگه 47 میکرو فکر کنم 25 ولته اونم اگه شک کردی عوض کن اگرم خازن سنج داری که چه بهتر تست کن اگر خراب بود تعویض کن.

یا علی

آخرین ویرایش:

alireza geram

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-09-04
230
826
پاناسونیک کاشان
دوست عزیز همانطور که استاد ارجمند فرمودند خازن رو عوض کن شاید نتیجه بخش باشه اما اگه خواستی میتونی برد تغذیه رو از فروشگاه ELC SHOP با قیمت 8500 تومان تهیه کنی موفق باشی.

sshmha

کاربر
2011-09-01
39
115
ضمن تشكر از راهنمايي دوستان
با تعويض خازن صافي 90درصد نويز برطرف شد بعد مبادرت به تعويض خازن 47 ميكرو فاراد 25 ولت نمودم باتوجه به اينكه سالم بنظر ميرسيد ولي تعويضش كردم ولي نتيجه تغييري نكرد
لطفا راهنمايي فرماييد براي برطرف كردن 10 درصد باقيمانده نويز چه بايدكرد
مجددا از شما دوستان گرامي كمال تشكر را دارم

09718

کاربر
2011-10-03
39
129
شیراز
www.ecg1.blogfa.com
دوست عزیز شما خازن 400v 22میکرو رو عوض کن بعد ببین ایفونتون سویچر جداست یا سر خود اگر جداست دیوداشو عوض کن اگر هم سرخوده ببین سیم کشی مانیتورت بغل برق رد شده یا اگر به این صور میتونی از نویز گیر استفاده کنی که قیمتی نداره اونم از نویز گیر usbمیتونی استفاده کنی یه چیز دیگه ببین با هر بار روشن کردن مانیتور چراغ چشمک میزنه یا نه اگر چشمک زد صد در صد تغذیت مشکل داره که اونم بهترین راهش اینه که نو بگیری اگه شیراز هستی ما نمایندگی ایفون کوماکس هستیم تماس بگیری حتما راهنماییت میکنم:32000000:

بالا