آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

تعمير آيفون كوماكس

reza_wvee

کاربر
2008-12-23
53
188
Re: پاسخ : Re: پاسخ : Re: پاسخ : Re: پاسخ : Re: تعمير آيفون كوماكس

سلام خدمت دوستان با تعویض ایسی 386 بازم مشکل برطرف نشد. بلندگوی گوشی رو با یک بلندگوی دیگه عوض کردم یه خورده صدا بهتر شد بلندگوی فابریک روش 8اهم 0.5 وات اگه اهم بلنگو رو پایین بندازم صدا قوی تر میشه؟

reza_wvee

کاربر
2008-12-23
53
188

چیزی نمونده تو این بورد که تعویض نشده باشه.. DSC_0111.jpg:212:...........

آخرین ویرایش:

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
پاسخ : Re: پاسخ : Re: پاسخ : Re: تعمير آيفون كوماكس

سلام مجدد خدمت همه دوستان یک گوشی ایفون کماکس داریم که صدای رفت و برگشت ضعیفه واحدهای دیگه این مشکل رو ندارن و دم دری سالمه فقط این گوشی مشکل داره صدای رفت هم ضغیفه و صدای برگشت رو هم به سختی میشه شنید با تعویض میکروفن مشکل برطرف نشد تعدادی از خازنهای برد صوت رو تعویض کردم که در عکس مشخصه با علامت همچنین ترانزیستورهای 945 اما بازم مشکل برطرف نشده در ضمن پاور دستگاه هم تست شده و هیچ مشکلی نداره و صدای زنگ دستگاه هم نورمال است از دوستان خواهشمندم راهنمایی بفرمایدمشاهده فایل‌پیوست 66729

دوست عزیز با توضیحاتی که شما دادین و گفتین تمام قطعات رو تعویض کردین و مشکل حل نشد شما سعی کنید برای اخرین بار کارهای زیر را انجام دهید
1 - چک کردن سیم کشی ایفون
2 - چک کردن تمام ترانزیستورهای طبقه صوت ایفون

با تشکر

reza_wvee

کاربر
2008-12-23
53
188
Re: پاسخ : Re: پاسخ : Re: پاسخ : Re: تعمير آيفون كوماكس

با تشکر از دوستان بلندگوی گوشی رو عوض کردم مشکل حل شد واقعا فکرشو نمیکردم مشکل از بلندگو باشه چون صدای زنگ نرمال بود و این همه وقت روی این بورد گذاشتم :jump:

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,481
12,064
پاسخ : Re: پاسخ : Re: پاسخ : Re: پاسخ : Re: تعمير آيفون كوماكس

با تشکر از دوستان بلندگوی گوشی رو عوض کردم مشکل حل شد واقعا فکرشو نمیکردم مشکل از بلندگو باشه چون صدای زنگ نرمال بود و این همه وقت روی این بورد گذاشتم :jump:

به نام خدا
دوست عزیز شما فرمودید هم صدای رفت و هم برگشت ضعیف می باشد!!!!!!!!!!!!!
بلندگو چه ربطی به صدای رفت(میکروفن) دارد؟؟؟؟

reza_wvee

کاربر
2008-12-23
53
188

اره دوست من همین طور بود ولی وقتی گوشی رو با یکی از واحدهای دیگه عوض کردم دیدم مشکل برطرف شده حتا صداهای اطراف رو میشد شنید خودمم تعجب کردم که به قول شما بلندگو چه ربطی به صدای رفت داره؟ من گوشی رو در حالتی که به پنل وصل نبود تست میکردم فقط باید مستقیم و بلند داخل میک پوف میکردی که میتونستی صداشو به سختی بشنوی هم صدای رفت و هم برگشت ضعیفه ولی گوشی رو که عوض کردم وقتی به صورت نورمال کنار گوشت گرفته و صحبت میکنی میتونی صدای خودتو بشنوی و وقتی که به پنل بستم دیدم صدای پایین هم خوب شده و همه مشکل ما از بلندگو بوده چون من میکروفن رو تعویض کرده بودم و فقط میمونه بلندگو که روش زده8اهم 5وات

آخرین ویرایش:

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,481
12,064
پاسخ : Re: پاسخ : Re: پاسخ : Re: پاسخ : Re: پاسخ : Re: تعمير آيفون كوماكس

اره دوست من همین طور بود ولی وقتی گوشی رو با یکی از واحدهای دیگه عوض کردم دیدم مشکل برطرف شده حتا صداهای اطراف رو میشد شنید خودمم تعجب کردم که به قول شما بلندگو چه ربطی به صدای رفت داره؟
به نام خدا
من همچین موردی تاکنون نداشته ام که.................................................................
به هر حال ممنون.
هیچ چیزی در الکترونیک قابل پیش بینی نیست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

chemk

کاربر
2010-01-29
1
0
با سلام ایفون تصویری مشترک دو درب شمالی و جنوبی یکی به خوبی کار می کند ولی دیگری زنگ نمی خورد تصویر ندارد و تصویر مانیتور خاکستری و با صدا همراه است عیب آن چیست

alireza geram

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-09-04
230
826
پاناسونیک کاشان
دوست عزیز ابتدا سیم کشی رو چک کنید.
سپس اگه براتون مقدور هست جای دو پنل رو باهم عوض کنید.
اینا ساده ترین کاراییه که در وهله اول میتونی انجام بدی!
موفق باشی.

king sat

کاربر
2012-08-24
6
8
باسلام

مشکل نگاتیو بودن تصویر ایفون تصویری سیاه و سفید کوماکس DVP.4HP2 commax

تصویر آیفون تصویری سیاه و سفید کوماکس منزل به هم ریخته و تصویر را به صورت نگاتیو نشان میدهد(رنگ سیاه را سفید و رنگ سفید را سیاه نشان میدهد )و چون یک مجتمع اپارتمانی هستش نمیتونه از دوربین باشه واحدهای دیگه مشکلی ندارندضمنا لامپ تصویرو برد الکترونیکی مربوط به صفحه نمایشگر را با سالم جایگزین کردم مشکلی نداشت و تصویر خوب بود کدام قطعه الکترونیکی روی برد الکترونیکی مربوط به لامپ تصویر میتونه باعث ایجاد این مشکل شده باشه که تست شود و در صورت لزوم ان را تعویض کنیم و مشکل حل شود ممنونم راهنمایی کنید... از دوستان در صورت امکان جهت تعمیر ورفع عیب راهنمایی بفرمایید با تشکر

آخرین ویرایش:
بالا