آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

بوت نشدن هارد 500

tahaali9095

مدیر تعمیرات مانیتور LED ، LCD ، CRT و پلاسما
مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,870
مشهد
پاسخ : بوت نشدن هارد

با سلام
شما در قدم اول همین مشکل سوختهگی برد هاردتو برطرف کن
شنیدی که هاردهای 500 مشکل داره ، من خودم یه 500 مکستور دارم یهو دیگه دیتکت نشد،
یه برد تبدیل از فروشگاه آقای اکبری خریداری نمودم تا مشکل هاردو برطرف کنم
تا قبلش تو مرحله تست برد مانده بودم، یه امروزی برا اولین برا تونستم برد را تست کنم (برد سالم و مطمئنه)، اومدم هاردو طبق دستورالعمل وصل کنم، باز اینبار هاردو نشناخت، خلاصه دوباره اومدم از اول، مرحله تستو اجرا کنم باز تو برنامه هایپرترمینال نتونستم چیزی تایپ کنم
خلاصه الان گیج شدم ماندم چکار کنم
سرتون را به درد نیارم، این قصه هاردهای 500 طولانیه
امیدورام مشکل شما حل بشه، اگه با تعمیر برد و با رفع سوختهگی مشکلت حل شد و هاردت شناسایی شد،
هر چه زودتر از اطلاعاتت بک آپ بگیرو خیال خودتو راحت کن. تا به درد ما مبتلا نشی.

es27

کاربر
2013-04-20
9
17

bo.jpg

tahaali9095

مدیر تعمیرات مانیتور LED ، LCD ، CRT و پلاسما
مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,870
مشهد

imanfc

کاربر
2012-01-04
345
1,003

سلام
به کمک لحیم میتونی ارتباط اون قسمت از مدار رو که سوخته برقرار کنی به احتمال زیاد ( عکس زیاد واضح نیست ) اما 4 تا مقاومت smd هم که اونجا هست رو باید سوزونده باشه که مشخصه اینه که سیاه شدن می تونی اونا رو از برد اوراقی تعویض کنی و جاشون مقاومت فیوزی 0 بذاری

fanus86

کاربر vip
vip
کاربر
2012-08-10
206
801
گرمسار
www.pishgaman.org

در تکمیل صحبت دوستان این قسمت 4 قطعه اس ام دی هست و یه دیود که معمولا این دیود میسوزه(قطعه سیاه که از همه بزرگتره) و میتونید از برد های قدیمی این دیود رو بردارید و جایگزین کنید

Micro.AVR

کاربر
2013-04-24
1
3
38
اصفهان

چندوقت پیش هم همین مشکل برای من پیش اومد ولی با این تفاوت که هاردم یک ترابایت بود و حدود 900 گیگابایت اطلاعات روش پرید. هرکاری کردم بیشتر از 75 گیگابایتش برنگشت. خیلی جاها سپردم ولی نشد که نشد....
ضربه ی روحی سنگینی برام بود ولی حالا که از اون واقعه یکی دوماهی گذشته دیگه بهش فکر نمیکنم. تنها کاری که تونستم بکن این بود که بفرستمش نمایندگیش و اونم یه هارد جدید و نو برام فرستاد...
هاردم sigate بود و الان هم mypassport گرفتم.
کلی مدار و برنامه و پروژه و مطالب مختلف و کاربردی که بابت خیلیهاش کلی هزینه کرده بودم و کلی پیگیر بودم تا بدستم رسیدن.... :(
تخصص من در این زمینه نیست ولی فقط می تونم بگم که امیدوارم مشکلت حل بشه......! همین. موفق باشی دوست من

setam

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-05-28
392
683
بندرلنگه

با سلام هارد سیگیت دارم همش بد سکتور داره تعمیر نمیشه درایو نداری که بتونم فرمتش کنم فقط تو قسمت بدسکتور گیری حجم کلش بهم نشون میده یه راهنمایی میخواستم با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: imanfc

seyed javad

کاربر
2012-08-17
9
34

با سلام هارد سیگیت دارم همش بد سکتور داره تعمیر نمیشه درایو نداری که بتونم فرمتش کنم فقط تو قسمت بدسکتور گیری حجم کلش بهم نشون میده یه راهنمایی میخواستم با تشکر
سلام
دوست عزیز نرم افزار HDD regenerator رو امتحان کردید؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: imanfc
بالا