آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: بهترین روش بستن 150عددled1وات

mmm3

کاربر
2010-07-25
60
136
درود

اگر تغذیه کاربر گرامی farzad. از نوع پل دیود + خازن پالایشگر(صافی) است ولتاژ را در نرم افزار 310 ولت فرض شود.
پس از آن 25 درصد به توان بدست آمده مقاومت بیافزایید .
مقاومت شما خیلی به اندازه محاسبه شده نزدیک است.:eek::

در ال ای دی ها با کاهش ده درصدی در جریان کار نزدیک بیست درصد به عمر آن افزوده میشود.(منظور کار کردن در 90 درصد نوک ( پیک) جریان)
همین کار کردن در نوک توان است که عمر ال ای دی را کم میکند.

اکنون شما برای 250 تا 270 میلی آمپر طراحی کنید بهتر است. فقط 10 تا 18 درصد نور کاهش می یابد ولی خطر سوختن ال ای دی ها بیشتر کاهش می یابد.
در ورودی به برق اصلی 220 ولت هم از واریستور وفیوز بهره بگیرید امنیت بیشتر میشود.

اگر نرم افزار شبیه ساز دارید آن را در آنجا شبیه سازی کنید. بنده از LTSpice برای این گونه کارها بهره میگیرم.

آخرین ویرایش:

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
باسلام
دوستان و اساتید متاسفانه و ظاهراً سیستم بنده مشکل ویندوز داره و نمیتونم از نرم افزارهای شبیه ساز استفاده کنم ممنون میشم یکی از بزرگواران قبول زحمت فرمایند و نتیجه رو به بنده اطلاع دهند.
ضمناً به ترانس 24 ولت 3آمپری هم دسترسی دارم شاید بشه مثلاً از 3تا ترانس استفاده کرد که هر ترانس 50 عدد led روو روشن کنه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: HOSE IN

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
دوستان و اساتید بیشتر از یک ماه از درخواست بنده گذشته و 23 پست نوشته شده ولی هیچکس آب پاکی رو نریخته رو دست من که با این 150 ledکه هزینه زیادی هم براش دادم چه خاکی تو سرم بریزم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟واقعا کسی تجربه نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟حداقل میتونید محبت کتید تو نرم افزار شبیه ساز جواب رو برام بفرمایید.متاسفانه ایران تی کی یه مدته که خیلی!!!!!!!!!!!!!!!!تو این 8سالی که عضو ایران تی کی هستم هیچ وقت این جور نبوده.

masood789

کاربر
2012-02-09
251
620
من با مصرف شما ، درایور led رو توصیه کردم . حالا شما هم خدا رو میخواید هم خرما ، نه میخواید هزینه کنید درایور بخرید. نه ریسک کنید این led هارو که با هزینه بالا تهیه کردید با یک مدار غیر استاندارد ، شامل چهارتا خازن و مقاومت وصل کنید . در بازار درایور 48 وات موجود هست. سه عدد تهیه کنید و نصب کنید . گارانتی درایور رو در نظر بگیرید .

اگر با این مدار ها میشد کار درایور رو کرد ، این همه تولیدی های پرژکتور هزینه نمیکردند درایور بذارند.

این فرمول ها همه چیز رو درست حساب میکنند . به جز عمر led و کیفیت نور :)

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
من با مصرف شما ، درایور led رو توصیه کردم . حالا شما هم خدا رو میخواید هم خرما ، نه میخواید هزینه کنید درایور بخرید. نه ریسک کنید این led هارو که با هزینه بالا تهیه کردید با یک مدار غیر استاندارد ، شامل چهارتا خازن و مقاومت وصل کنید . در بازار درایور 48 وات موجود هست. سه عدد تهیه کنید و نصب کنید . گارانتی درایور رو در نظر بگیرید .

اگر با این مدار ها میشد کار درایور رو کرد ، این همه تولیدی های پرژکتور هزینه نمیکردند درایور بذارند.

این فرمول ها همه چیز رو درست حساب میکنند . به جز عمر led و کیفیت نور :)
با سلام و تشکر
ممنونم.این شد حرف حساب.
 حالا مدل خاصی در نظر شما است؟اگه اشتباه نکنم 80 وات هم هستش که بتونم 2تا ازش استفاده کنم.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: latifk200

masood789

کاربر
2012-02-09
251
620
مشکلی که در طراحی درایور ها وجود داره هرچی وات بالا تر میره بازدهی پایین میاد ، ما تا 48 وات تونستیم روی بازده 98 درصد تثبیت کنیم . باز در بازار جستجو کنید . اگر مارک ایرانی و تولید داخل باشه که پس از پایان گارانتی براتون تعمیر هم بکنند خیلی بهتر از مشابه چینی هست .

دو نکته ، خروجی درایور برق قوی هست . حواستون باشه .

مورد دوم . حتتتتتتتتتما ، ابتدا درایور رو به led وصل کرده بعد بزنید به برق ، اگر روشن نشد و خواستید روند رو تکرار کنید حتما قبل از تست از برق جدا کنید ، خروجی درایور رو اتصال کوتاه کنید تخلیه بشه بعد از ابتدا شروع کنید .

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: latifk200

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
با سلام
دوستان عزیز با تحقیقاتی که کردم مشخص شد که باید 2 عدد درایور 100وات تهیه کنم که قیمت زیادی هم دارن!!!از اونجایی که این ledها نباید یکسره روشن بمونن و در هفته 2 الی 4 بار هر بار نهایتا 2 ساعت باید روشن بمونن تصمیم و اسراردارم که از همون روش برق شهر استفاده کنم.هنوز دوستی زحمت شبیه سازی این مدار رو نکشیده!!!

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

برق شهر از مسیر دیود پل و خازن الکترولیتی 330 میکروفاراد 400 ولتی شارژ کرده و 220 ولت را پس از عبور از خازن فوق به 310 ولت میرسد پس در محاسبه باید ولتاژ را 310 ولت محسوب کنی

بالا