آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: بعدازلحیم سردی گرافیک .....

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

ahwaz 91

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-06-21
505
958
سلام <منظورتون از برد توشیبا مادربرد های لپ تاپ است واضح بنویسید تا دوستان دیگر هم استفاده و هم کمک کنند.

سلام دوست عزیز
بله مادربوردهای لپ تاپ توشیبا . بعضی از مادربوردها مثل توشیبا و ایسر ظاهرا مثل ایسوس محکم نیستند البته برای تعویض چیپ یا ریبال یا لحیم سردی بخاطر همین درجه هات گان رو باید تغییر بدیم

همچنان منتظر نتایج دوستانم

arsa-pc

کاربر vip
کاربر
2013-09-14
111
335
سلام دیر متوجه شدم .من برا لحیم سردی یا گرما دادن در کل. توپه های قلع زیر چیپ و شکل انها را دقیق نگاه میکنم اگر شکل انها گرد وبراق باشند بدون فلکسی از زیر برد گرما میدم ولی اگر شکل توپهای زیر چیپ بیضی وکدر باشند از مایع فلکسی واز بالا گرما میدم. برا لپتاپ 300 درجه فشار باد هم 2.5 میزارم ولی بیشتر از 40 ثانیه نگه نیدارم.اینا که گفتم همش تجربی است بهتر است شما اول رو بردهای اوراقی امتحان کنید تا.............

pawa

کاربر
2012-11-05
54
150
37
کردستان، سلیمانیه
سلام گرامی

من این مطلب رو در تاپیک های مختلف چندین بار توضیح دادم.اوایل کارم ک شروع کرده بودم واسم پیش میومد ک مثلا لحیم سردی ی چیپ گرافیک رو گرفته بودم بعد از مدت یک هفته تا 1 ماه نهایتا دوباره بر میگشت.اما با تجربه و کار روی چیپ های لپ تاپ و کارت گرافیک دیگه خیلی کم برکشت دارم از 10 تا فقط 1 برگشت دارم.اما مراحل کار یه کمی فرق داره.اول استفاده از hidden content may not be quoted
با تشکر از توضیحاتتون. منظورتون اینه که مایع فلکسی ایرانی برای این کار بهترین گزینه هست؟ حتا بهتر از نمونه ی ژاپنی؟؟؟

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با تشکر از توضیحاتتون. منظورتون اینه که مایع فلکسی ایرانی برای این کار بهترین گزینه هست؟ حتا بهتر از نمونه ی ژاپنی؟؟؟

مایع فلکسی اصلا بدرد نمی خوره فقط از خمیر فلکسی AMTECH استفاده کنید

با تشکر

pawa

کاربر
2012-11-05
54
150
37
کردستان، سلیمانیه
مایع فلکسی اصلا بدرد نمی خوره فقط از خمیر فلکسی AMTECH استفاده کنید

با تشکر
مایع فلکسی خودش براحتی میره زیر چیپ. خمیر رو چطور باید استفاده کرد؟
سر اینکه مایع بهتره یا خمیر اختلاف نظر زیادی هست از نظر شما برتری خمیر به مایع چیه؟

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
مایع فلکسی خودش براحتی میره زیر چیپ. خمیر رو چطور باید استفاده کرد؟
سر اینکه مایع بهتره یا خمیر اختلاف نظر زیادی هست از نظر شما برتری خمیر به مایع چیه؟

دوست عزیز مایع زود خشک میشه و کثیف کردنش زیاد تره ولی خمیر سریع و راحت ذوب میشه و کثیف کردنش کمتر هست من خمیر رو پیشنهاد می کنم مقدار کم اندازه یک سر سوزن خمیر به چهار طرف چیپ می مالیم و خمیر سریع زیر چیپ میره و عمل ریسولد راحت تر انجام می گیرد

با تشکر

koolak2000

کاربر vip
کاربر
2010-01-04
23
45
یک ایراد استفاده از خمیر البته در چیپ های با بالهای ریز و زیاد،حباب دادن و البته جا بجا کردن بالها و چسباندن آنها به هم میشود . پس باید حتما میزان استفاده از آن و دمای هیتر بسیار حساب شده باشد .

arsa-pc

کاربر vip
کاربر
2013-09-14
111
335
سلام دوستان این مایع فلکسی رو ازشیراز تهیه کردم ولی برا گرما دادن زیاد جالب نبود برامن همون حکم شستشو چیپ با تینر 10000 رو داشت .اصلا قلع های چیپ رو احیا نمیکرد.یکی از مزایای خمیر فلکسی اینه که قلع رو احیا میکنه وگرما رو جذب میکنه واین باعث سرعت در کارم میشه.سرعت در گرما دادن خیلی مهم چون اگر چیپ رو بیش از حد گرما بدیم باعث سوختن چیپ میشه.

scorpions

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-01
372
1,228
با تشکر از راهنمایی های دوستان.مطمئن ترین دستگاه برا ی سردی لحیم گرفتن فقط zm میباشد که برگشت این مشکل کمتر است.اما برای گرافیک ارزش نداره از zm استفاده کنی.سردی لحیم گرفتن با هات کان و ir مطمئن نیست و امکان بازگشت داره.

lolohacko

کاربر
2007-11-23
127
369
سلام دوستان.
منم تو یه فروم روسی که با گوگل تونستم ترجمه کنم خوندم که معمولا نوشته بودن مایه فلکس ایمن تر از خمیر هست.یه جورایی خودمم به همین نتیجه رسیدم حتی خمیر فلکی AMTECH یو وی خریدم 260,000 تومان ولی وقتی برمیگشت دوباره میدیدم زیر چیپ بدجوری باقی مانده و زیر چیپ بعضی مواقع باعث جمع شدن گرد و خاک و آشغال میشد...
غیر از مایع فلکس باید به پد سیلیکونی که میخریم هم خیلی دقت کنیم اینایی که ارزون قیمت هستن اصلا رسانای خوبی واسه انتقال دما نیستن.من پد مسی و المینیوم هم استفاده کردم هیچ کدام به پای پد سیلیکون خوب نمیرسن.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا