آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل: برق گرفتگی

ali-fazilat

کاربر
2013-02-24
13
26
با سلام خدمت تمام اساتید لباسشوی دوقلو برق گرفتگی داشت وقتی چک کردم موتورها (شستشو پمپ وخشک کن) با فازمتر(فازمتر روشن می شود) برق داشت ولی برق نمی گرفت و وقتی دست دیگرم به موتور میزنم فازمتر خاموش می شود ولی وقتی سیم پیچ چک کردم اتصال بدنه نداشت حالا موتور باید تعویض شود یا باید کار دیگری انجام بدم خواهشن سریع جواب بدید

آخرین ویرایش:

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
با سلام خدمت تمام اساتید لباسشوی دوقلو برق گرفتگی داشت وقتی چک کردم موتورها (شستشو پمپ وخشک کن) با فازمتر(فازمتر روشن می شود) برق داشت ولی برق نمی گرفت و وقتی دست دیگرم به موتور میزنم فازمتر خاموش می شود ولی وقتی سیم پیچ چک کردم اتصال بدنه نداشت حالا موتور باید تعویض شود یا باید کار دیگری انجام بدم خواهشن سریع جواب بدید

اگر با برعکس کردن دوشاخه مشکلت حل نشد یک سیم ارت باید بکشی

رشيدی

Banned
2012-05-31
593
4,549
مشهد
سلام دوست گرامي همانطور كه آقايoweisفرمودند سيم ارت بايد وصل شود چون ارت در هر نوع دستگاه لباس شوئي اجاق گاز فردارو......بايد از نظر ايمني وصل شود همچنين موتور را بررسي كنيد ببينيد لاستيكي كه در محل پيچ كردن موتور قرار دارند خورده نشده است كه با بدنه ارتباط داشته باشد

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,879
9,767
خراسان بزرگ!
درود
این ظاهرا ولتاژ القایی هست که حدود 90 ولته.
بهترین راهش همین سیم ارت هست که دوستان فرمودن.
برای این وسایل ارت حیاتی است و نیز اگر ارت نداشتید براحتی یک سیم از بدنه ماشین به لوله اب سرد وصل فرمایید..

بدرود

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,828
ایران
لطفا عنوان تاپیکتون رو اصلاح کنید و باید در عنوان تاپیک حتما مدل ماشین ذکر شود و همچنین باید مشخص کنید که مشکل هست ، آموزش هست ، درخواست هست و ..... ممنون میشم سریعتر عنوان رو اصلاح کنید. برای اصلاح روی edit پایین پستتون راست کلیک کنید و open in new tab یا open in new window را کلیک کرده و از اونجا میتونید عنوان رو اصلاح کنید.

مدیران بخش لطفا تاپیکهایی که عنوان صحیح نداره پاسخ ندین و تا زمان اصلاح عنوان ، تاپیک رو ببندید و کاربر رو راهنمایی کنید که عنوانش رو اصلاح کنه.

بالا