آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: اینورتر جوشکاری ZX7 200 ، بعد از روشن شدن سریع خاموش می شود

Arad56500

کاربر
2021-12-12
2
0
سلام
میدونم این تاپیک مال چند ماه پیش بود.
عنوانش هم چیز دیگه ای بود الان یادم نیست.
که در نهایت داخل یه تایپک دیگه دوستان کمکم کردن.
ممنون
میشم من این دستگاه رو دارم مشکل من بهم خوردن سیم بندی برد بالایی ست و البته دستگاه من فابریک برد مکمل ولوم ARC داره و در روی دستگاه نوشته ZX7-200 ولی مونیتور مدتی ست بدون هیچ مشکل در خازن ، ولوم ، و... در مونیتور روی عدد ۷۲۰ مونده ، و جوش بالا در حد ذوب میده ، که باعث شد سیم های کنترل برد رو بکشم ، و الان نقشه این برد رو پیدا نمیکنم ، بیشتر مشکل در مورد یک برد کوچک با دو سوکت دو سیم ه روی اون من رو گیج کرده چون تموم مدارهای موجود این ماژول مکمل رو ندارن و درضمن جدا از این از برد وسط یک سوکت سه رشته با سیم به رابط کنتاک منفی خروجی و یکی آبی رو با بار مثبت و یک سوکت دو کنتاک تک رشته رو نمیتونم جاش رو پیدا کنم ، با وجود سلامت تمام قطعات از ولوم تا مانیتور آیا شما راهنمایی برای من دارید که چه مدل بردی رو باید دنبال نصب صحیح سوکت ها و نقشه شماتیک سوکت ها رو جستجو کنم ، واین که این مشکل بالا رفتن شماره روی ۷۲۰ اصلا می‌تونه به خرابی دستگاه ربط داشته باشه یا نه ، به چند متخصص تو شهرستان فلاکت زده مون رجوع کردم نه تنها به اندازه من هم معلومات نداشتن بلکه به گفته ی متخصص تمرین اون ها دستگاه اساسا سوخته و اگه یک فاکتور هم باهاش جوش بدم خازن هاش میترکه ، ( من سه چهار الکترو سه رو جوش هم دادم نترکید ولی ذوب می‌کنه قطعه رو به جای جوش دادن )، در ضمن پتانسیومتر های مجاور سوکت های ولوم رو یکی از این اساتید زیاد و کم کرد احتمالا تنظیم بهم ریخته باشه احتمال داره که البته ربطی به زمان به وجود اومدن این مشکل ندارد ، خواهش میکنم اگر دوستان و شما که این نوع دستگاه رو دارید راهکاری برام دارید یا نقشه شماتیک سیم بندی ها یا تصویری از این ماژول مکمل کنار سوکت 300 v گذاشته شده رو بهم معرفی کنید لطفاً که روی ماژول چه سوکتی نصب میشه شاید سوکتی رو دارم اشتباه میزنم یا ... پیوست میکنم تصاویر رو امیدوارم تصاویر سند بشه ،ممنون م

پیوست‌ها

• 504.6 کیلوبایت بازدیدها: 7
  • 420.5 کیلوبایت بازدیدها: 9
  • 438.1 کیلوبایت بازدیدها: 6
  • 418.3 کیلوبایت بازدیدها: 7
  • 399.4 کیلوبایت بازدیدها: 9
بالا