آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

از لوازم استوک و کهنه برای ساخت لیزر استفاده کنید !!

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,099
74,087
48
ایران
سلام
در قسمت تست از dvd رایتر lg استفاده شده.دوست عزیز قدرت این لیزر خیلی کمه باید لیزری در حد 1 وات تعیه کنی تا بتونی روی فلز کار کنی یا برش دهی .برای نوشتن فکر کنم بشه کاری کرد .
کلیه توضیحات لازمه در این تایپیک داده شده است .
موفق باشید.

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,099
74,087
48
ایران

mohsen625

کاربر
2013-07-18
6
47
با سلام . پروژه خیلی جالبیه مرسی.فقط چندتا سوال دارم.نوع دیود لیزر فرق میکنه؟از هر اپتیکdvd میشه استفاده کرد؟دیود لیزر به تنهایی استفاده میشه یا نیاز به یه متمرکز کننده مثله عدسی داره؟و سوال آخر اینکه چطور میشه واسه حکاکی رو اشیا حرکتش داد؟خیلی ممنون میشم اگه جواب بدید

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
با سلام :
این هم لینک دیگری بطور خیلی ساده و کاربردی استفاده از { چراغ قوه های لیزری اسباب بازی } به عنوان فرستنده و گیرنده { برای اشنایی و کسب مهارت }
کلیک کنید : [hide]
ارسال صدا با استفاده از چراغ قوه های لیزریمنبع : http://www.irantk.ir/showthread.php?t=743#ixzz2qnJw7Owm
[/hide]
موفق باشید .

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام
لیزر دو نوع است لیزر صنعتی و لیزر نظامی:
[hide]
این لیزرهایی که در بازار وجود دار همه صنعتی هستند و آن قابلیت را بصورت خیلی محدود دارند که با جریان و ولتاژ زیادی که رادیاتور قوی نیز باید گذاشته شود تا اندکی قابلیت فوق ایجاد میشود آنها نظامی نیستند اگر نظامی باشد در دیتاشیت مشخص میکند
[/hide]

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام
در خیابان جمهوری جند روز پیش من رفته بودم از یک مغازه ای کوچکی که پشت ویترین انواع لیزرها را گذاشته بود پرسیدم بالاترین قدرت لیزر که داری چند وات است گفت یک وات و قیمتش 7/5 میلیون تومان

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
باسلام
در خیابان جمهوری جند روز پیش من رفته بودم از یک مغازه ای کوچکی که پشت ویترین انواع لیزرها را گذاشته بود پرسیدم بالاترین قدرت لیزر که داری چند وات است گفت یک وات و قیمتش 7/5 میلیون تومان
با سلام :
اقا رضا توجه کنید که پروژه مورد بحث ما از نوع آموزشی و لیزر بکار رفته همین چراغ قوه اسباب بازی لیزری میباشد و زیر 5 هزار تومان هم قیمت دارند .
موفق باشید .

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام
استاد بزرگوار جناب آقای رجبی عزیز منظور من استفاده از لیزر پرقدرت نبود مسئله قیمت بود و وجود لیزر با آن قیمت در بازار
من یادم هست قبل از انقلاب حتی یک سلف و کریستال و انواع ترانزیستورهای فرکانسی و .... وجود نداشت مثلا از این سلفهای مقاومتی دربازار وجود نداشت ولی الان قطعاتی وارد میکنند اگر فناوری اش باشد حتی موشک هم میتوانی بسازی

بالا