آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: اتصالی در لپ تاپ 5010n

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست گرامی گرامی در اولین پست گفت دوستانی که تچربه دارد بفرماید ونیز گفت بعد از خروجی تغذیه ونیز گفت ماسغت های تغذیه را از مدار خارج کردم و گفتم اتصالی در درهمه ای جای مدار دارم شما می فرماید دنبال اتصالی بگردید خوب به نظر شما به غیر از این کار می شود کاری کرد من گفت دوستان با تجربه منظور این نیست که شما که فرد مبتدی هست استاد منظور این است شاید برای یک از همکاران همین اتفاق افتاده باشد و بتواند راهنمای کنند من لپ تاپ دل 5110 با همین مشکل که ماسفت تغذیه سوخته بودبعد از تعویض باز مشکل حل نشد که وقتی نگاه کردم متوجه یک خازن شدم که تغیر رنگ داد بود بعد از تعویض مشکل حل شد

دوست عزیز
جسارتا شما نه عکسی از مادربرد لپ تاپتون گذاشتین ،نه ولتاژها رو نوشتین و فقط به یه توضیح جزئی بسنده کردید .اصولا چشمک زدن چراغ شارژ به معنی شارژ کردن باتری هست و بیانگر مشکل خاصی نمی تونه باشه.جایی که اون دو تا قطعه رو مشخص کردین ،وجود سلف کنارشون می تونه باعث نشان دادن حالت اتصال باشه .شاید از دوستان کسی این مشکل براش پیش نیومده باشه ولی اگه توضیحات کامل باشه ،می تونه راهنمائی های ارزنده ای بکنه .بهر حال هر کدوم از دوستان که پست ها رو می خونن، مطمئنا بخاطر حل مشکل نظر می دن نه برا دلخوشی خودشون و پر کردن وقت .از طرفی باید حداقل اطلاعات لازم در مورد دستگاه معیوب رو داشته باشن تا بتونن دقیق تر راهنمائی کنن .

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,739
10072014015.jpg10072014016.jpg10072014017.jpg10072014018.jpg
سلام دوست عزیزدر این هفته این دوم لپ تاپ است وقتی چراغ شارژ لپ تاپ چشمک میزند یعنی از شارژ جریان کشید می شود . شما چراغ خود لپ تاب را می فرماید وقتی می گویم اتصال دارم در این نقطه چگونه می توانم ولت را داشت باشم تا بنویسم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست عزیزم
من بطور مثال عرض کردم .بهرحال چون لپ تاپ جلو چشم شماست ،بقیه دوستان یه کم براشون مبهمه این حالت اتصال کلی.منظور بنده از ولتاژگیری ،اینه که از جک ورودی شارژر شروع کنید و ببینید تا کجا ولتاژ رو دارید.اگه همون اول ولتاژ می خوابه، با باتری امتحان کنید ببینید همین حالت پیش میاد سپس از سلامت شارژرتون مطمئن شوید .کانکتور و قطعات مدار محافظ و فت های شارژ و رگولاتورهای تولید کننده 3.3 و 5 ولت و همچنین MAX های شارژ رو چک کنید تا برسید به سوکت باتری.تا اینجا رو اعلام نتیجه بفرمائید تا بریم مرحله بعد .در ضمن اگه مقدور هست عکس ها رو از قسمت جک ورودی تا سوکت باتری بذارید تا دوستان راحت تر بتونن کمک کنن .فن و CPU رو هم از مدار جدا کنید .

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,739
سلام دوست گرامی
من در قسمت تغذیه مشکلی ندارم بعد از تغذیه که در عکس نشان دادم اتصالی هست تمام ماسفت و ای سی تغذیه را از مدار جدا کردم

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
خب وقتی از سلامت قطعات تغذیه مطمئن هستید ،دیگه چه کاریه که جداشون کردین؟دونه دونه قطعات رو که نمی تونین تست کنید .اصولا باید یه ولتاژی روی مدار باشه تا شما بدونید قطعه معیوب تقریبا کجاست .بنظر بنده شما اول قطعات رو برگردونید سرجاش.البته اینطوری که شما فرمودین کلا اتصال دارید انگار کل برد ایراد داره.می شه بگید چطوری به این وضعیت دراومد یا اگه مشتری اورده چه اتفاقی برا لپ تاپ افتاده؟

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
یک تاپیک ناقص دیگر که بدون هیچ نتیجه ای رها شد .دوستان لااقل بیان بنویسن که از ادامه تعمیر منصرف شدن یا نیازی به تجربیات همکاران ندارن.انصاف نیست صفحات این سایت پر از تاپیک های اینطوری باشه .خدایی هممون ده برابر پول اشتراک رو از قبل همین سایت و راهنمائی های دوستان درآوردیم .پس بیاین با هم پربار ترش بکنیم اونقدری پربار که بجای سایت IRANTK بهش بگیم دانشگاه IRANTK

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,739
سلام دوست گرامی من از کجا بدانم که چه با بلا سراین لپ تاپ آمد است روی لپتاپ دارم کار مکنم اگر به نتیجه ای رسیدم جواب مدهم

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,739
یک تاپیک ناقص دیگر که بدون هیچ نتیجه ای رها شد .دوستان لااقل بیان بنویسن که از ادامه تعمیر منصرف شدن یا نیازی به تجربیات همکاران ندارن.انصاف نیست صفحات این سایت پر از تاپیک های اینطوری باشه .خدایی هممون ده برابر پول اشتراک رو از قبل همین سایت و راهنمائی های دوستان درآوردیم .پس بیاین با هم پربار ترش بکنیم اونقدری پربار که بجای سایت IRANTK بهش بگیم دانشگاه IRANTK
خوب دوست عزیز شما بفرماید من انجام بدهم ونیجه را اعلام کنم

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
جسارتا وقتی براتون یه دستگاه برا تعمیر میارن ،دلیل خراب شدنشو نمی پرسین؟شاید یه بچه آب پارچ رو خالی کرده رو لپ تاپ،شاید عمدا برق 220 ولت وصل کردن به لپ تاپ.بهرحال باید یه آماری از مشتری بگیریم که حداقل یه راهنمائی باشه برا اینکه بدونیم از کجا باید شروع کنیم .شاید این لپ تاپ قبلا رفته یه تعمیرگاه دیگه و دست بردن تو قطعات .هدف همه دوستان کمک به همدیگه است تا مشکل هر چه زودتر حل بشه ،منم قصد ناراحت کردن شما رو نداشتم .ایشالا به نتیجه برسید و ما هم یه استفاده ای ببریم .
یا علی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ajamee
بالا