آی پی امداد
abtahi

آیا در حال حاضر اجاره مغازه برای تعمیرات میصرفه؟

Nik andish

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-10-27
1,379
13,430
Hamedan
سلام به همکاران و کاربران فعال انجمن
با توجه به وضعیت این بازار و این شغل
آیا در حال حاضر اجاره مغازه برای تعمیرات میصرفه؟ یا فقط درجا زدنه ؟ یا فقط برای بنده اینطوریه؟
فقط دارم اجاره مغازه رو به زور در میارم فقط دارم اجاره میدم کاسبی نمیکنم این دیگه خیلی زور داره و وحشتناکه اوایل سال گفتم اوله صبر میکنم تا یکم اوضاع بهتر بشه نشد که هیچ همون طوری موند ولی بعد از 10 ماه وضعیت بدگریه داره
بنده 20 فروردین امسال مغازه اجاره کردم (قبلش چندین سال به صورت سیار و در منزل گوشه اتاق کار میکردم) 20 بهمن همون نقطه ای درآمد که بودم هستم در طول هفته 5 روز مشتری نیست ۲ روز هست(تو این ۲ روز روزی ۱ نفر) اونم یک وسایل پیش افتاده و گروه ۲ و ۳ وسایل عمومی به متراژ 13 متر غیر از کولر...یخچال...لباسشویی...تلویزیون lcd به دلیل کمبود جا و فضا نمیتونم کار کنم خودم تو مغازه به زور جا میشم.. با اینکه به کار مسلط هستم هیچ دستگاهی تو تعمیرگاه کلاً نمیخوابه و زود درستش میکنم و تحویل میدم ولی با کمال تعجب وضعیت خیلی خیط و نابه سامانه ...این مورد بخت و شانس منه؟..

,,درودمهندس ,,
شهامت و جسارت شما قابل تحسین است ،همکاران زیادی هستند که این مشکلات را دارند و فقط خود خوری میکنندو آخرش جمع میکنند میرن یه شغل دیگه
ولی شما صادقانه اوضاع رو شرح دادی
قبلا تعدادی از پستهای شما را خوانده ام بنظرم بار فنی خوبی دارید و حیف از شما که با آنهمه اطلاعات با این درآمد ناچیز زندگی کنید!
بارها شاهد پاسخهای شما به مشکلات فنی همکاران بوده ام
از سن و سال و سابقه کار و مقدار تجربه تان بیخبرم
ولی از همکارانی که زحمت میکشند و پست شما را میخوانندو جواب میدهند خواهشمندم اگر با حرفهایتان کمکی نمیتوانید به این همکار بکنید دیگه قضاوت ناحق نکنید و علم و مهارتش را زیر سوال نبرید
این نحوه برخورد شما باعث میشه دیگه کسی درد دل نکنه و همه مشکلات را تو دلش خودش نگه داره و این اصلا خوب نیست.
اگر نوشم نه ای نیشم چرایی
نمک پاش دل ریشم چرایی؟
به هرحال از همگی تقاضا دارم اگر میتوانید بیایید علت یابی کنیدبیایید دلیل کسادی بازار همکارتان را ریشه یابی و تحلیل کنید نه انتقاد بیهوده

ازشما همکار خوبم electroniom هم ممنون از ایجاد این پست خوب که حتما حرف دل بسیاری از همکاران هست اگر مایل بودید برای شناخت بهتر و همفکری پیام خصوصی در خدمتم
مخلص شما نیک اندیش

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,193
3,218
32
,,درودمهندس ,,
شهامت و جسارت شما قابل تحسین است ،همکاران زیادی هستند که این مشکلات را دارند و فقط خود خوری میکنندو آخرش جمع میکنند میرن یه شغل دیگه
ولی شما صادقانه اوضاع رو شرح دادی
قبلا تعدادی از پستهای شما را خوانده ام بنظرم بار فنی خوبی دارید و حیف از شما که با آنهمه اطلاعات با این درآمد ناچیز زندگی کنید!
بارها شاهد پاسخهای شما به مشکلات فنی همکاران بوده ام
از سن و سال و سابقه کار و مقدار تجربه تان بیخبرم
ولی از همکارانی که زحمت میکشند و پست شما را میخوانندو جواب میدهند خواهشمندم اگر با حرفهایتان کمکی نمیتوانید به این همکار بکنید دیگه قضاوت ناحق نکنید و علم و مهارتش را زیر سوال نبرید
این نحوه برخورد شما باعث میشه دیگه کسی درد دل نکنه و همه مشکلات را تو دلش خودش نگه داره و این اصلا خوب نیست.
اگر نوشم نه ای نیشم چرایی
نمک پاش دل ریشم چرایی؟
به هرحال از همگی تقاضا دارم اگر میتوانید بیایید علت یابی کنیدبیایید دلیل کسادی بازار همکارتان را ریشه یابی و تحلیل کنید نه انتقاد بیهوده

ازشما همکار خوبم electroniom هم ممنون از ایجاد این پست خوب که حتما حرف دل بسیاری از همکاران هست اگر مایل بودید برای شناخت بهتر و همفکری پیام خصوصی در خدمتم
مخلص شما نیک اندیش
سلام جناب نیک اندیش
وقت شما بخیر....امیدوارم حال شما و دیگرهمکاران خوب باشه
بنده کاملاً بی تعارف هستم وقتی که چیزی در حال وقوع هست را و نمی توانم کتمان کنم برحسب حقانیت اول خودم ضرر مادی و معنوی خواهم کرد و بعد بقیه چه خوبه هر کجا متوجه ضرر شد بتوان ازآن جلوگیری کرد...
مساله بعدی : کارمان کار مهمی هست بی تعارف عرض میکنم سختی هایش به نتیجه ش نمی ارزد چرا که این حس زرنگی نیست یک نفر با آموزش های ناقص در یوتیوپ و آپارات بتواند مشکل تلویزیون اعم از پاور بکلایت و برنامه را به راحتی حل کند شما صاحب منسب هستید چندین سال در این حوزه مشقت و تلاش کردید بر حسب قانون عدالتی که حکمفرماست یک تازه کار نباید از پس مورد که مربوط به کار و تخصص شما بر آید فائق آید و چیزه شود حق مادی و معنویتان ضایع خواهد شد مثل این می ماند که شما خانه تان را که به سختی ساخته اید و تهیه کرد رایگان در اختیار افراد ناشناس قرار دهید و شما کار بسیار اشتباه انجام می دهید که عواقب دارد و هر کاری شد شما را مقصر می پندارند
مطلب بعدی با بی ارزش شدن ریال و دستمزد ریالی نمیشه در حرفه تعمیرات رشد بالایی کرد چرا که به دلار هزینه می کنید قطعه میخرید ولی به ریال دستمزد دریافت میکنید
مطلب بعدی باید حرفه خودتان را برای خودتان در انحصار نگه دارید مثال به پسرعمو یا پسرخاله...رفیق ..آشنا ....و غیره کارش چیزی دیگری هست را پیشنهاد و راهنمایی به کار خودتان از روی دلسوزی یا ترحم بدهید این کار اشتباه هست چرا که اون شخص از صفرکیلومتر تا به سطح شما برسد ۱۰ سال آزگار زمان می برد و هیچ منفعتی در طول دوره یا با راهنمایی شما انجام دهد که به تخصص شماست نمی رسد و نمی تواند کار شما رو هندل و رله کند بنابراین ضرر چندین گانه خواهید کرد
واقعیت را باید پذیرید چرا که عدم پذیرش باعث آشفتگی ذهنی شما خواهد شد

آخرین ویرایش:

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,193
3,218
32
و علت کسادی بازار.....
1_ بی ارزش شدن ریال
2- زیاد شدن دست در کار
3-عدم اطمینان کاری از دیدگاه مشتری نسبت به تعمیرکار در غالب ضمانت و پشتیبانی
4-دیدگاه منفی مشتری نسبت به کار و دستگاه چرا که سالم بود خراب شد حالا که تعمیر شه معلوم نیست چقدر زود باز خراب بشه یا جای دیگه ش خراب بشه پس میرم نو میخرم چکاریه به الافی و دردسرش نمی ارزه
5-مشکلات غیر قابل حل مثال کمبود یا ناموجود بودن آیسی ..چیپ ..cpu برد و قطعات مهم مربوطه در غالب تحریم
6-عرضه خدمات و تقاضای خدمات کاملاً نامتعادل هست تقاضا به مراتب خیلی کمتر هست چون اعتماد نمی کنند تعمیرکار را فردی ناموجه می پندارند
7- هیچ کس برای جهیزیه دخترش را تلویزیون تعمیری نمی خرد
8- با افراد قشر فقیر و متوسط رو به پایین جامعه در ارتباط هستیم افرادی که متوسط حقوقشان در حال حاضر زیر خط فقر هست خط فقر ۲۵ میلیون هست از فقیر میخواهی چه بستانی؟ ندارد و نمی تواند بدهد
9- بازار سنتی همین بازار که توش هستیم حرفه ما چنگی به دل نمیزند از همین تاپیک همکارانی از روی صداقت اعتراف کردند که اکثر از روی تفریح به عنوان شغل دوم و سوم با این حرفه مشغول هستند و شغل اول چیزی دیگری هست یا کارمندن یا در امور ارزدیجیتال یا بازار های مالی فعالیت میکنند
راه کار:
اعلان محدودیت خدمات و ارزش گذاری آن در قالب زمان در دیدگاه مشتری
رسیدن به سطح کاری بالاتر
تضمین خدمات در قالب پشتیبانی و ضمانت تعمیر
صبوریت چندین ساله حداقل ۵ ساله در سطح فعلی شما
پیشنهاد آفرهای گوناگون به مشتری و در ارتباط با آن
و چندین موارد دیگر ..

آخرین ویرایش:

Nik andish

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-10-27
1,379
13,430
Hamedan
سلام دوستان
منم تجربه خودم رو بگم
کاری ندارم چی درسته چی غلط
دنیای تعمیرات از نگاه من اینه:
وقتیکه تنت داغه و عشق الکترونیک داری ، خوب میدوویی ، به به و چه چه میزنی و مهندس مهندس هم که داره و .... بزن دو
بعد مدتی پیسسسس بادت خالی میشه
این مدت برای من بالای یک دهه زمان برد
وقتی زدی بالای ۴۰ یا ۴۵ تهش
تازه اونموقع میفهمی بنک داری و دلالی یعنی چی ؟
ولی در کل اینم بگم : چیزی باخت نکردی تو اونجوری که بهت حال داد زندگی کردی و معنای زندگی همینه، تو با عشق و سوخت اون حرکت کردی و لذت بردی، ما هم بردیم، منتها میگم ، وقتی زمستون عمرت اومد و داغی تنت رفت بعدش میای سر خونه این دوستای قدیمی و سن بالا و تو هم مث اونا نق زدنت شروع میشه که حق هم دارن و راست میگم ولی این معناش این نیست که اونا صد در صد و تنها همین راه رو دارن
بله عزیزم داستان من با بقیه فرق میکنه و دوستان شبیه ما

اونا عشق دیگری نیز در درون پروراندند
گلی دیگر که در پیری همان روحیه رو حفظ کنه و ترسهای محیطی رو اونقد جذب نکنه
اون دنیای درون و مراقبه است
فقط اونایی که تجربش کردن میفهمن من چی میگم
حالا شما هم یکم به چپ یکم به راست همین مسیرو میری

این فقط برای شغل ما نیست
همه قدیمیا پژمردگی روانی رو تجربه میکنن بجز همون طایفه که گفتم
پس عزیز
زنده باش به عشق که دنیا خواب زیبایست که البته باید سعی کنی زیبا بازیش کنی ولی هوشیار بمان
این نصیحت یک برادر و یک طایفه باستانیست
طایفه عشاق

موفق باشی 🌹
همه گفتنی ها را گفتی از جمله اینکه همه ما از کوچه سار دل وارد سرای این شغل شدیم ،به نوعی همه ما عاشق و اهل دل بوده ایم ،چرا که کشف عیب عشق میخواهد وگرنه همون اوایل که جوان بودیم ول میکردیم میرفتیم دنبال شغل دیگه،ولی ادامه دادیم و بیشتر روی اونا که نمیشد کار کردیم تا روشون کم کنیم آخرش لذت موفق شدن بود ولی با چه قیمتی؟
اون وقتا اهل حساب کتاب نبودیم ،فقط میگفتیم درست بشه حتی صاحب کار میومد باد در غبغب گلو مینداخت که :مگه میخواستی موشک هوا کنی که نشده؟
ما با احترام ازش وقت بیشتر میخواستیم که درست بشه!
برای کی وچی ؟
این همه سال کار ،این همه مشتری نه پولشون برکت داشت و نه دعاشون درگیر شد که نجاتمون بده
حالا منم و کمر درد ،ضعف چشم اعصاب داغون و.....
آینده هم که دیگه خودتون بهتر میدونید دیگه حتی در باغش سبز هم نیست رنگ سیاه مات و تاریک
اینها را نوشتم که ازتون بپرسم :اون آخرای مطلبت یه چیزی شبیه به امید و رنگ دلخوشی فقط اشاره کردی و توضیح ندادی اون چیه که حداقل باعث بشه غم و فراموش کنیم

دل بود که از غافله ما را عقب انداخت

ولی دوستان جای مغازه خیلی شرطه ،واقعا فرق میکنه
اگر مغازه ت جای خوب توی یه شهر شلوغ و بزرگ باشه اونوقت( عشقت رسد به فریاد)جواب میده حتی اگر خیلی وارد نباشی ،جای مغازه خوب نباشه حتی پروفسور باشی نمیشه که نمیشه

آخرین ویرایش:

Nik andish

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-10-27
1,379
13,430
Hamedan
و علت کسادی بازار.....
1_ بی ارزش شدن ریال
2- زیاد شدن دست در کار
3-عدم اطمینان کاری از دیدگاه مشتری نسبت به تعمیرکار در غالب ضمانت و پشتیبانی
4-دیدگاه منفی مشتری نسبت به کار و دستگاه چرا که سالم بود خراب شد حالا که تعمیر شه معلوم نیست چقدر زود باز خراب بشه یا جای دیگه ش خراب بشه پس میرم نو میخرم چکاریه به الافی و دردسرش نمی ارزه
5-مشکلات غیر قابل حل مثال کمبود یا ناموجود بودن آیسی ..چیپ ..cpu برد و قطعات مهم مربوطه در غالب تحریم
6-عرضه خدمات و تقاضای خدمات کاملاً نامتعادل هست تقاضا به مراتب خیلی کمتر هست چون اعتماد نمی کنند تعمیرکار را فردی ناموجه می پندارند
7- هیچ کس برای جهیزیه دخترش را تلویزیون تعمیری نمی خرد
8- با افراد قشر فقیر و متوسط رو به پایین جامعه در ارتباط هستیم افرادی که متوسط حقوقشان در حال حاضر زیر خط فقر هست خط فقر ۲۵ میلیون هست از فقیر میخواهی چه بستانی؟ ندارد و نمی تواند بدهد
9- بازار سنتی همین بازار که توش هستیم حرفه ما چنگی به دل نمیزند از همین تاپیک همکارانی از روی صداقت اعتراف کردند که اکثر از روی تفریح به عنوان شغل دوم و سوم با این حرفه مشغول هستند و شغل اول چیزی دیگری هست یا کارمندن یا در امور ارزدیجیتال یا بازار های مالی فعالیت میکنند
راه کار:
اعلان محدودیت خدمات و ارزش گذاری آن در قالب زمان در دیدگاه مشتری
رسیدن به سطح کاری بالاتر
تضمین خدمات در قالب پشتیبانی و ضمانت تعمیر
صبوریت چندین ساله حداقل ۵ ساله در سطح فعلی شما
پیشنهاد آفرهای گوناگون به مشتری و در ارتباط با آن
و چندین موارد دیگر ..
دوستان این تحلیل رو ببینیدچقدر اصولی و روان مشکلات را شرح دادن چطور میگید ایشان تازه کاره
واقعا واژه تازه کار شامل ایشان نمیشه چراکه به جمع بندی درستی رسیدن اگر میتونید فقط راهکار ارائه کنید
برای تقویت شغل ایشان

Hajkamal

کاربر vip
vip
کاربر
سلام همکار گرامی پر واضح است که اگه در این وضعیت نابسامان با این اجاره سنگین سالم هم کار بکنی مثل من که چهل ساله تو این شغل هستم فقط جلو گدایی رو میگیره بنطر من اگه نمیتونی تغییر شغل بدی نمایندگی بگیر یا فروش قطعات بزن کار فنی اگه دائم کار باشه عالیه ولی هفته رو منتظر کار باشی اونیکه آخر هفته هم بیاد پول نداره کارش میمونه موفق باشی حاجیها از خراسان شمالی

davood4000

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2015-03-09
1,444
2,879
اصفهان
به نظرتون خیری که دیدین این نبوده که تجربه کسب کردید و الان تونستید به خاطر تجربه تو شرکتی کار کنید که مغازه خریدید ، بنظرتون تو سال اول میشد تو این شرکت کار کرد؟
درود بر شما صوت و تصویر با الکترونیک صنعتی یکم متفاوت هست کاری به تجربه نداره فقط تحصیلات مهمه

Nik andish

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-10-27
1,379
13,430
Hamedan
درود بر شما صوت و تصویر با الکترونیک صنعتی یکم متفاوت هست کاری به تجربه نداره فقط تحصیلات مهمه
,,درود مهندس ,,
تحصیلات برمیگرده به تئوری ،و تجربه به عملی اتفاقا هر دو لازمه اگر تجربه نباشه برای کشف هر عیب باید کلی وقت گذاشت و نمیصرفه و اگر تئوری ضعیف باشه فهم و تحلیل عیب به مشکل میخوره

davood4000

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2015-03-09
1,444
2,879
اصفهان
,,درود مهندس ,,
تحصیلات برمیگرده به تئوری ،و تجربه به عملی اتفاقا هر دو لازمه اگر تجربه نباشه برای کشف هر عیب باید کلی وقت گذاشت و نمیصرفه و اگر تئوری ضعیف باشه فهم و تحلیل عیب به مشکل میخوره
شما درست میفرمایید استاد

بالا