آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: آموزش تعویض چیپ با استفاده از لامپ مدادی

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
ممنون اقا محشر بود من مدتها بود دنبال توپ قلع میگشتم اصلا نمیدونستم میشه یدکی از چیپای اوراقی برداشت

همکار گرامی
کجای فیلم از چیپ های اوراقی توپ قلع برداشت ؟به نظرتون همچی چیزی امکان داره که لحیم مذاب دوباره به حالت توپ و با سایز استاندارد تبدیل بشه ؟در ثانی هر چیپی ،توپ قلع سایز خودش رو نیاز داره .همه جا هم هست و تهیه اش راحته .

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
همکار گرامی
کجای فیلم از چیپ های اوراقی توپ قلع برداشت ؟به نظرتون همچی چیزی امکان داره که لحیم مذاب دوباره به حالت توپ و با سایز استاندارد تبدیل بشه ؟در ثانی هر چیپی ،توپ قلع سایز خودش رو نیاز داره .همه جا هم هست و تهیه اش راحته .

سلام دوست عزیز
اواخر فیلم از روی یه چیپ سوخته، یه توپ قلع رو کند و به واسطه چسبندگی خمیر فلکسی، اون رو در جای مناسب گذاشت و با هیتر اون رو ذوب کرد.برای من هم جالب بود

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
سلام استاد نصوحی
البته این کار رو با هویه نوک تیز و فلکس هم می شه انجام داد .محض امتحان روی یکی از پایه های چیپی که تمیز شده مقدار کمی قلع بزنید .سپس مقداری فلکس مرغوب رو اضافه کرده و مجددا نوک هویه رو بگیرید روی قلع .دلیلشو نمی دونم ولی قلع مذاب بصورت یک کره کامل درمیاد به اندازه جای پایه .

habib_azadi

کاربر
2014-01-15
162
451
بچه ها یه ادم با حوصله پیدا میشه که بشینه حرارتای مطمانه برا نسوختن انواع چیپا به دست بیاره؟مگه چند مدل چیپ داریم؟
حتی میشه حرارت و تایم پری هیتر هم برا مادربردای مختلف با توجه به جنس و تعداد لایه های سلیسیومی برا هیتر ای ار و بادی رو به دست اورد
نسوختن چیپ به نظرم مهمترین فاکتور تو تعویضعه

omidm11

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-01-19
310
508
تهران
سلام
با یه پروژکتور 500 وات امتحانش کردم اولین بارمه چیپ درمیارم و البته ساکشن هم تو خونه نداشتم ولی در کل در نبود BGA بد نیست.اگه از بالا هم هیت داده بشه فک کنم در عرض دو دقیقه نهایتا،از برد جدا بشه.
حتی قطعات پلاستیکی مثل سوکت ساتا هم امتحان کردم و راحت بدون خرابی دراومد.
لینک یوتیوب گذاشتم خدمتتون.
https://www.youtube.com/watch?v=g4U6D7TxIX0&feature=youtu.be

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام من هم خودم چند مدتیه برای ریسولذ از همین روش استفاده میکنم خیلی ردیفه لامپ نشد بجاش المنت بخاری برقی استفاده کنید و نکته هم حتما یادتون باشه موقع گرما دادن فاصله رعایت کنید

shams.iran

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-28
850
8,145
ايران
دوستان براي درآوردن چيپ مايع مخصوص هست كه احتياج گرما دادن ندارد تا برد و آيسي صدمه ببينه. اينم عكسش. اين مايع در واقع قلع رو خورد ميكنه . قبلا هم در مورد اين مايع توضيح دادم در يك پست.

[hide] images (1).jpg[/hide]

farzad120

کاربر vip
کاربر
2012-10-17
84
290
دوستان براي درآوردن چيپ مايع مخصوص هست كه احتياج گرما دادن ندارد تا برد و آيسي صدمه ببينه. اينم عكسش. اين مايع در واقع قلع رو خورد ميكنه . قبلا هم در مورد اين مايع توضيح دادم در يك پست.

hidden content may not be quoted
دوست عزیز این مایع برای چسب دور چیپ و آی سی مورد استفاده قرار میگیره نه خود چیپ،تو خود اسمشم معلومه،خیلی وقت پیش میخاستم بخرم ولی چون گرون بود بیخیالش شدم به روش قدیمی چسب رو جدا میکنم،آره همشهری اینطوریاست واسه چسبش نه خود چیپ،BGA-IC Adhesive Removing Liquid

بالا