آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: Hidden شدن فایل در هارد اکسترنال

enzomartini

Banned
2014-02-24
556
2,769
آمل
دوست عزیز ایتدا شما این راه رو برو و اعلام نتیجه کن ...

[hide]تو شماره 1 باید بری تو folder and search option

شماره 2 رو تیک بزن

تیک شماره 3 رو هم بردار و اوکی کن ...

ببین فایلهات رو نشون میده ؟؟؟

---------------------------

[/hide]
[hide]جهت حل مشکلت زودتر اعلام نتیجه کن.
[/hide]
[hide]

Capture.JPG
[/hide]

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,828
ایران
با رکاوری هم ممکنه بتونید فایلها را بدست بیارید اما اول باید مطمئن بشید که فایلها فقط مخفی نشدن و مشکل پیدا کرده هاردتون.
به نظر من اول یک TeamViwer به من بدید تا سیستم شما رو چک کنم. بعد ریکاوری کنید! من تا 11 شب معمولا بیدارم. پیام خصوصی بدین

arashshr

کاربر vip
کاربر
2010-12-18
90
601
با سلام خدمت دوست عزیز
شما ذکر نکردین که فایلهای شما مخفی شده اند یا اینکه کلا پاک شده اند؟البته بنده روش حل هر دو حالت رو بهتون میگم که نیازی به پرسش دوباره نباشه.
(یه مقدمه خدمتتون بگم که ما فایلهای مخفی دو نوع داریم. یکی فایلهای مخفی که خودمون دستی مخفی میکنیم و راحت میتونیم به حالت اول برگردونیم. دومی فایلهایی هستند که توسط نرم افزارهای خاصی برای دسترسی نداشتن کاربر به اون فایلها مخفی میشند که بهشون فایلهای پراتکت شده یا همون محافظت شده میگیم.)
اول از همه شما به حجم درایوتون یه نگاهی بندازید و ببینید حجم استفاده شده چه مقدار هست. اگه حجمتون مقدار قابل توجهی کمتر نشون داد مطمئنا فایلهای شما پاک شده اند و باید با نرم افزارهای ریکاوری برگردونید.
اما بعضی وقتها پیش میاد که ما حجم درایومون رو داریم و با اینکه گزینه "Show Hidden Files and Folder" رو زدیم اما همچنان فایلهای ما نشون داده نمی شوند. صد البته که این اتفاق توسط یه بدافزار یا ویروس و... افتاده و فایلهای شما توسط همون ویروس به صورت محافظت شده در اومدند که برای نشون دادن این فایلها زیر قسمت show Hidden به ترتیب تو ویندوزهای xp و 7 و 8 تیک دومی ، سومی و چهارمی رو هم باید وردارین.
حالا میبینین که فایلهای شما نشون داده میشند و مشکلی که اینجاست نمی تونین از حالت مخفی درش بیارین. (البته اگه دیدین فایلهاتون دیده نشدند به این معنی هست که ویروس شما دستکاری Folder Option رو غیر فعال کرده و تنظیمات شما به حالت اول برگشتند که اگه اینطور بود پیغام خصوصی بذارین تا بهتون روش حل این مشکل رو هم بگم)
برای حل این مشکل شما میتونین تو قسمت cmd این دستور رو وارد کنید و مشکل تون به کلی حل بشه.
X:
Attribute /s /l /d –r –a –s –h -i
به جای x شما درایو مورد نظرتون رو وارد می کنید.
ببخشین یه کم طولانی شد.
البته این بحث خیلی مفصلتر از این حرفا هست و اینجا سعی میشه کوتاهترین راه ممکن پیشنهاد بشه و بیشتر از این نوشتن باعث سر درگمی کاربرای عزیز میشه.
موفق باشین.

آخرین ویرایش:

بهنام 99

کاربر
2012-07-11
15
49
اردبیل
ایا show hiddenو hide protected operating system file را در کامپیوتر خود فعال کرده اید.
دلیل مخفی شدن فایلعای شما به خاطر ویروسی بودن سیستم و هارد شما هست که به نام shortcut معروف است
شما باید اول از همه ویروس سیسم خودتون رو با نصب ویندوز از بین ببرید .گزینه های گفته شده رافعال کرده هارد را باز کنید وفایل های مشکوک را پاک کنید به جز فایلی که حجمش زیاد است . وفایلی که حجمش زیاد است را باز کنید محتویات فایل شما درون ان را است.

hivagreen

کاربر
2014-07-19
49
58
ایران
درود
دوستان اول از همه شما برای کمک ممنونم
همه روشهای شما را انجام دادم درست نشد
دو روز پیش زدم برای ریکاوری امروز صبح متاسفا برق رفت سیستم خاموش شد
الان هارد وصل میکنم شناسایی نمی کنه
قبل از این فقط با ویندوز xp شناسایی میشد
کمک کنید !!!!
هار مال ی بنده خدای که همهی فایل هاش فیلم عروسی مردوم هنوز تدوین نکرده

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوست من سلام

اخیرا در انتن های دیجیتال و همینطور ریسور ها ویروسی پخش شده به نام دکستاپ و ریسل بین

این ویروس همه فایلها رو هیدن میکنه اما هیدن سیستمی نه معمولی راهکاری که دوستمون در تایپیک 6 گفتن باید درست میکرد اما اگه نشده

یک راهکار دستی دیگه هم هست وقتی منوی شو هیدن رو باز میکنید و این گزینه رو فعال مینمایید در ویندوز سون چند کاراکتر دیگه درست در زیر این بخش هست

که شما با غیر فعال کردن سومی که هست

Capture.PNG
این دو گزینه باید غیر فعال بشن و شو هیدن فعال
و زدن کلید یس وارد پوشه بشید و به صورت دستی فایلهارو کپی کنید

موفق و پایدار باشید

بالا