آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: لپ تاپ x541uvk خاموش (آبخوردگی)

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN
اگه سمت آی سی بود قطع به یقین آی سی سوخته ( البته از اول احتمال خرابی این آی سی مشهود بود مشخصه های دیگه ای که گویای خرابی این آی سی هست ) فقط باید ببینیم سمت مصرف کننده سالم هست و اهم معقولی داره که آی سی سریع عوض بشه یا .....

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: repaire

repaire

کاربر
2008-07-22
15
23
مسیر BST که با یک مقاومت صفر اهم و خازن از خروجی ( پین 16 فاز ) به پین 18 متصل است ( گفتید صفر اهم نسبت به بدنه )

بنابراین سلف PL8600 رو یک طرفشو بلند کنید (از مدار جدا بشه ) و اهم دو طرف سلف رو اعلام کنید ( سمت آی سی و سمت مصرف کننده )

ممنون بابت راهنماییتون و اینکه ی مورد بود خواستم عنوان کنم خروجی ماسفت به شماره pq8801 با افت ولتاژ همراهه که تو عکس نشون دادم و اینکه آیسی تغذیه یواس بی به شماره u5207 شورت بود از روی مدار خارج کردم به نظرتون الان بخاطر اینه که افت ولتاژ داریم یا نه ربطی نداره؟

PicsArt_22-12-20_18-26-16-315.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ali m.g

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN
بله کاملا نرتبط هست و u5207 مستقیم توسط این موس فت و مسیر تغذیه میشه

حالا لطفا جواب تایپک 10 و 11 رو هم بدین تا صبح سر فرصت ببینم و دنبال کنیم

یه نکته قابل تامل اینکه آب خوردگی یا ریختگی . به این شکل تقریبا نمیتونه آسیب های متعدد تو بلوک های متعدد بزنه

( البته تاکید کنم شورتی u5207 میتونه افت ولتاژ تو این مسیر ایجاد کنه ولی نبودش روی مدار نمیتونه تاثیری روی افت ولتاژ داشته باشه)

• Like

repaire

کاربر
2008-07-22
15
23
بله کاملا نرتبط هست و u5207 مستقیم توسط این موس فت و مسیر تغذیه میشه

حالا لطفا جواب تایپک 10 و 11 رو هم بدین تا صبح سر فرصت ببینم و دنبال کنیم

یه نکته قابل تامل اینکه آب خوردگی یا ریختگی . به این شکل تقریبا نمیتونه آسیب های متعدد تو بلوک های متعدد بزنه

( البته تاکید کنم شورتی u5207 میتونه افت ولتاژ تو این مسیر ایجاد کنه ولی نبودش روی مدار نمیتونه تاثیری روی افت ولتاژ داشته باشه)

سلام و خسته نباشید

اهم چک دو طرف سلف به شماره pl8600 انجام شد داخل تصویر مشخصه

PicsArt_22-12-20_21-00-08-282.jpg

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN
pu 8600 رو تعویض کنید ( این صددرصد سوخته )

بعد تعویض این ببینیم شرایط چطور میشه

یاعلی

repaire

کاربر
2008-07-22
15
23
pu 8600 رو تعویض کنید ( این صددرصد سوخته )

بعد تعویض این ببینیم شرایط چطور میشه

یاعلی

سلام و خسته نباشید
اوکی آیسی رو تعویض میکنم نتیجه رو اعلام میکنم بازم ممنون بابت راهنماییتون.......و ی نکته دیگه الان ولتاژهای 5vs و 1.8vs رو تو مدار نداریم و ساخته نمیشه یعنی پشت ماسفت ولتاژ 5vsus رو داریم و تو خروجی زیر ۱ ولت ولتاژ داریم 5VS ساخته نمیشه و سر اونیکی ماسفت 1.8SUS رو داریم و تو خروجی هیچ ولتاژی ساخته نمیشه و این ولتاژهارو تو شماتیک که برسی کردم برای سوییچ شدن هستش اگه ساخته بشه دستگاه روشن میشه علتش چی میتونه باشه بهتر نیست ی بار آیسی PU8600 رو دربیارم ولتاژهارو برسی کن شاید اون باعث این افت ولتاژ و نبود ولتاژ میشه؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ali m.g

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN
سلام و خسته نباشید
اوکی آیسی رو تعویض میکنم نتیجه رو اعلام میکنم بازم ممنون بابت راهنماییتون.......و ی نکته دیگه الان ولتاژهای 5vs و 1.8vs رو تو مدار نداریم و ساخته نمیشه یعنی پشت ماسفت ولتاژ 5vsus رو داریم و تو خروجی زیر ۱ ولت ولتاژ داریم 5VS ساخته نمیشه و سر اونیکی ماسفت 1.8SUS رو داریم و تو خروجی هیچ ولتاژی ساخته نمیشه و این ولتاژهارو تو شماتیک که برسی کردم برای سوییچ شدن هستش اگه ساخته بشه دستگاه روشن میشه علتش چی میتونه باشه بهتر نیست ی بار آیسی PU8600 رو دربیارم ولتاژهارو برسی کن شاید اون باعث این افت ولتاژ و نبود ولتاژ میشه؟

پاور سکانس مراحلی داره که بترتیب همه ولتاژها ساخته میشن که این ولتاژ 1.2 هم جزو این مراحل هست که اگه تولید نشه بقیه مراحل ادامه نخواهد داشت
نکته دوم بدون در نظر گرفتن پاور سکانس اگه قطعه معیوبی رو مین باشه همه این اصول و روند رو با مشکل مواجه خواهد کرد
نکته سوم با توجه به اطلاعاتی که ارائه میدین من بدقت مطالعه و با بررسی شماتیک و برویو نهایت سعی رو برای همراهی با شما بکار میگیرم و نکات لازم و کاربردی را منتقل میکنم که همین زمان قابل توجهی بخودش اختصاص میده و اگه بخوام همه این مراحلی که اسم برده میشه تشریح هم بکنم دیگه باید چند روز کلا کار رو تعطیل کنم . موفق و موید باشید

• Like
بالا