آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: گرم بودن یخچال با وجود یخ زدن فریزر درساید فریجیدر مدل 2007-2008 GLSZ28V8FW3

esytm

کاربر
2008-07-25
4
9
با سلام خدمت اساتید عزیز ، از سه روز پیش مشکل ما با این ساید شروع شد. به صورت مرتب روشن و خاموش میشد (10-15 دقیقه خاموش و بعد روشن یا حالت فن داخلی و یخچالم خنک بود) و از امروز دیگه دیدم یخچال سرد نمیشه در صورتی که توی فریزر همه چی یخ زدست.
درجه ترموستاتو بیشتر کردم دیدم بیشتر روشن میمونه پس فکر کنم سالم باشه بعد مشکوک به دریچه بالا شدم که بسته باشه ولی کامل بازه ولی هیچ بادی نمیزد تو یخچال همینطور سوراخهای پایین یخچال بغل ظرف میوه هم بازه ( 3 سال پیش مشکل پیدا کرده بود تعمیرکار کلا موتورو باز و بسته دریچه بالارو قطع کرده بود و دریچه رو نیمه باز گذاشته بود، که تو این مدت هیچ مشکلی نداشتیم فقط بعضی وقتا یخچال زیادی سرد میشد که خب طبیعی بود) توی فریزر بعد برداشتن مخزن یخساز یه نمک باد یخی میزنه ، حالا نمیدونم این فن میتونه انقدر ضعیف شده باشه که نتونه بادو بفرسته تو یخچال یا مشکل از جای دیگه ای ؟؟؟
واقعا لطف میکنید اگه راهنماییم کنید که چکار کنم.
یخچال ساید فریجیدر مدل 2007-2008 GLSZ28V8FW3 سفید و بدونه نمایشگر درجه (فقط 7تا دکمه چراغ، یخساز، مدل یخ و .... با چراغاشون)
نمیدونم با قوانین سایت مغایرت داره یا نه اگه لطف کنید یه اوستا کار منصف معرفی کنید حوالی سعادت آباد اگه مشکل جدیه (میترسم کل چیزای تو یخچال خراب شه یا مشکل بزنه به کل سیستم :busted_red:)

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: imanfc

رشيدی

Banned
2012-05-31
593
4,548
مشهد
پاسخ : مشکل فوری در ساید فریجیدر

سلام دوست گرامی بعد از این هر پستی که ایجاد میکنی مشخصات کامل همراه با عیب دستگاه در عنوان ودر قسمت مربوطه نوشته شود
در مورد ایراد یخچال شما قسمت فریزر یخ میزند ولی قسمت یخچال خنک نمیشود ایراد از لوله های هدایت گر گاز به سمت بالای یخچال می باشد این لوله در طی زمان بر اثر پوسیدگی نشتی ریزی پیدا میکند واین باعث میشود که قسمت بالایی سرد نشود از تعمیر کار بخواهید که مسیر لوله را کاملا تست کند ورفع نشتی نماید و دوباره باید یخچال گاز شود مشکل حل میشود موفق باشید

esytm

کاربر
2008-07-25
4
9

ممنونم دوست عزیز ولی انگار درست منظور منو متوجه نشدین، قبلا یه جریان باد ثابتی از دریچه بالایی از فریزر به سمت یخچال برای کمک به خنک کردن وجود داشت که با بازو بسته شدن دریچه و فن داخلی فریزر شدت سرمای یخچال کنترل میشد. حالا اون جریان باد نیست درصورتی که صدای فن بطور واضح مثل قبل شنیده میشه و پشت یخساز هم یه جریانه بادی هست و قسمت فریزر مشکلی نداره.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: imanfc

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir

ممنونم دوست عزیز ولی انگار درست منظور منو متوجه نشدین، قبلا یه جریان باد ثابتی از دریچه بالایی از فریزر به سمت یخچال برای کمک به خنک کردن وجود داشت که با بازو بسته شدن دریچه و فن داخلی فریزر شدت سرمای یخچال کنترل میشد. حالا اون جریان باد نیست درصورتی که صدای فن بطور واضح مثل قبل شنیده میشه و پشت یخساز هم یه جریانه بادی هست و قسمت فریزر مشکلی نداره.

احتمالا دریچه هوا از فریزر به سمت یخچال یخ زده
قاب جلو اواپراتور توی فریزر رو باز کن ببین دریچه باز هست یا نه
برای مطمئن شدن از سالم بودن فن قسمت یخچال هم باید درب فریزر بسته باشه بعد درب یخچال رو باز کن و کلید درب رو با دست نگهدار ببین وزش باد رو احساس میکنی؟؟

esytm

کاربر
2008-07-25
4
9

خیلی ممنون از راهنمایتون. قاب اواپراتورو نتونستم بردارم (یه حالت پیچی داره ولی پیچ نیست از بالا تا پایین پشت فریزر) ولی بالاشو خم کردم با یه قاشق امتحان کردم دریچه بالایی کامل بازه، ولی واسه فن که گفته بودین اصلا هیچ بادی نمیزنه میخاد در باز باشه یا وقتی شاسیو نگه میداری، ولی صدای فن میاد مثل قبل تغییری نکرده ، شما احتمال میدین که فن تو قسمت اواپراتور ضعیف شده باشه که نمیتونه چریان هوارو بفرسته تو یخچال؟؟

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir

خیلی ممنون از راهنمایتون. قاب اواپراتورو نتونستم بردارم (یه حالت پیچی داره ولی پیچ نیست از بالا تا پایین پشت فریزر) ولی بالاشو خم کردم با یه قاشق امتحان کردم دریچه بالایی کامل بازه، ولی واسه فن که گفته بودین اصلا هیچ بادی نمیزنه میخاد در باز باشه یا وقتی شاسیو نگه میداری، ولی صدای فن میاد مثل قبل تغییری نکرده ، شما احتمال میدین که فن تو قسمت اواپراتور ضعیف شده باشه که نمیتونه چریان هوارو بفرسته تو یخچال؟؟

ببینید پروسه از این قراره که هوای سرد داخل فریزر از طریق کانال به سمت یخچال هدایت میشه و وظیفه هدایت هوا بر عهده فن یخچال هستش
اگر حتی پروانه فن هم گشاد شده باشه و موتور فن هرز بچرخه این پروسه ناقص هستش
باید کامل چک بشه

esytm

کاربر
2008-07-25
4
9

من صبح دریچه اواپراتورو باز کردم کلا یخ زده بود (قسمت پایینی فریزر) بیچاره فن بالاش حق داشت هوا کلا جریان نداشت. یخ ها رو آب کردم و مشکل باد زدن کامل حل شد. فقط نمیدونم با این روشن خاموش شدن های 10 دقیقه به 10 دقیقش چکار کنم فکر کنم بخاطر همین روشن خاموش شدنای زیادش تو این 2 هفته بوده که کلا یخ زده بوده و مسیرو بسته. الان قشنگ خنک میکنه الان ولی درجه ترموستاتو تو کمترین حالتم میزاری باز هی مرتب روشن خاموش میشه. لطف میکنید یه راهنمایی جامع درمورد تست ترموستات و تعویضش به ما بدید که اگه خراب بود زودتر تا دوباره یخ نزده عوضشون کنم . ممنون از راهنمایتون

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,638
اصفهان

من صبح دریچه اواپراتورو باز کردم کلا یخ زده بود (قسمت پایینی فریزر) بیچاره فن بالاش حق داشت هوا کلا جریان نداشت. یخ ها رو آب کردم و مشکل باد زدن کامل حل شد. فقط نمیدونم با این روشن خاموش شدن های 10 دقیقه به 10 دقیقش چکار کنم فکر کنم بخاطر همین روشن خاموش شدنای زیادش تو این 2 هفته بوده که کلا یخ زده بوده و مسیرو بسته. الان قشنگ خنک میکنه الان ولی درجه ترموستاتو تو کمترین حالتم میزاری باز هی مرتب روشن خاموش میشه. لطف میکنید یه راهنمایی جامع درمورد تست ترموستات و تعویضش به ما بدید که اگه خراب بود زودتر تا دوباره یخ نزده عوضشون کنم . ممنون از راهنمایتون
به نام خدا
سلام. عنوان تاپیک شما ناقص بود!
اینبار را ویرایش کردم.
مدیر مربوطه لطفا دقت کنید!

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir

وظیفه ترموستات ها قطع و وصل کردن برق سیستم هستش
معمولا در دستگاه های جدید این وظیفه بر عهده برد هستش
اگر دمای داخل محفظه به حد تنظیم شده برسه ترموستات قطع میکنه و زمانی که از حد تنظیم شده بالاتر بره ترموستات وصل میکنه
در داخل ترموستات ها یک دیفرنشیال وجود داره که اکثرا درصورت خرابی باید عوض بشن و وظیفش بدین شرح هست
اگر دمای تنظیمی روی 8 درجه باشه و دیفرنشیال 2 درجه باشه سیستم روی 6 درجه قطع و روی 10 درجه وصل میکنه
دیفرنشیال برای جلوگیری از قطع و وصل لحظه ای هستش
اگر دیدید که در زمان خاموش شدن کمپرسور آمپر دستگاه بالا نمیره شک نکنید که فرمان سیستم مشکل داره
طبق گفته شما که سیستم با ترموستات کنترل میشه ترموستات فریزر باید عوض بشه.

sabalan-co

کاربر
2012-06-23
101
279
آذربایجان

دوست عزیزدستگاه شما به احتمال زیادایراد عدم دیفراست (آب شدن یخ اوابراتور)پیدا کرده است که ممکن است از باز ماندن درب فریزربوجود آمده است ویا خرابی مجموعه حرارتی که شامل المنت میله ایی سیاه رنگ پائین اوابراتور باشدویا ترموفیوز سوخته باشدوکارکردن در سیکل ثابت 15دقیقه استراحت و10دقیقه کار مربوط به برنامه ایمرجنسی برد می باشد که تا معلوم شدن ایراد موادغذایی فاسد نشود(خطای خرابی المنت)فکرنکنم مشکل شاقی باشد دگمه سیاه رنگی روی برد دستگاه وجود دارد که با فشار دادن آن برای 3بارالمنت دستگاه شروع بکارخواهدکردکه با آمپرمتر میتوانید اندازه گیری کرده ودرصورت نداشتن آمپرالمنت وترموفیوز را چک کنید که برودت کابین یخچال نیز از کابین فریزر تامین میشود بوسیله فن

بالا