آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

کند شدن بعد استارت پنکه ایستاده ارشیاکنترلی

سلام خدمت همکارن عزیز
۱۵ سال سابقه کار دارم در تعمیرات پنکه وجاروبرقی ولوازم برقی
برای اولین بار این مشکل برام پیش اومده پنکه ارشیا ایستاده کنترلی مشکلش سوختن استاتور بود وخرابی بوش با تعویض این قطعات موقع روشن شدن استارتش خوبه ..ولی بعد از ۲ یا ۳ ثانیه سرعت پنکه کم میشه ؟؟؟ممنون میشم اگه کسی از عزیزان این تجربه رو داره راهنماییم کنه ممنون از شما

سلام خدمت همکارن عزیز
برای اولین بار این مشکل برام پیش اومده پنکه ارشیا ایستاده کنترلی مشکلش سوختن استاتور بود وخرابی بوش با تعویض این قطعات موقع روشن شدن استارتش خوبه ..ولی بعد از ۲ یا ۳ ثانیه سرعت پنکه کم میشه ؟؟؟ممنون میشم اگه کسی از عزیزان این تجربه رو داره راهنماییم کنه ممنون از شما
سلام
ممکنه عیب از خازن راه انداز موتور باشه بررسی شود

سلام ممنون ازشما خازن روتعویض کردم مشکل حل نشده؟؟
سلام
تریستور یا ترایاک یا درایور روی بردالکترونیکی هم تست شود
یا کلا برد تعویض شود
موتور بدون برد هم تست شود که کار منظم دارد یا خیر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Ferydon62

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
804
1,347
سلام خدمت همکارن عزیز

سلام
تست کنید ببینید ایراد از فیوز حرارتیِ روی استاتور نیست؟ موقتا فیوز حرارتی رو از مدار حذف کنید ببینید مشکل حل میشه.

سلام
تست کنید ببینید ایراد از فیوز حرارتیِ روی استاتور نیست؟ موقتا فیوز حرارتی رو از مدار حذف کنید ببینید مشکل حل میشه.
سلام ممنون ولی من استاتور تازه گرفتم ؟؟ مگه اون فیوزهای حرارتی این مشکلم براشون پیش میاد!!

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
804
1,347
سلام ممنون ولی من استاتور تازه گرفتم ؟؟ مگه اون فیوزهای حرارتی این مشکلم براشون پیش میاد!!
سلام
اگر نو هست قاعدتا نباید همچین موردی داشته باشه. اما چون یکی از موارد به چنین عیبی برخورد کردم؛ گفتم برای اطمینان بد نیست چند لحظه سر فیش‌های رفت و برگشت فیوز حرارتی رو اتصال کوتاه بدید تا خیال‌تون راحت بشه.

سلام
اگر نو هست قاعدتا نباید همچین موردی داشته باشه. اما چون یکی از موارد به چنین عیبی برخورد کردم؛ گفتم برای اطمینان بد نیست چند لحظه سر فیش‌های رفت و برگشت فیوز حرارتی رو اتصال کوتاه بدید تا خیال‌تون راحت بشه.
ممنون فیوز سالمه

سلام خدمت همکاران عزیز
موتور پنکه رو یکسره زدم خوب بود مشکلی نداشت خیلی خوب باسرعت عالی کار میکنه ..ولی متاسفانه به برد که وصل میشه فقط شماره ۱ پنکه در۲ ثانیه خوب کار میکنه بعد کند میشه!!از همکاران درخواست هم فکری دارم ممنون میشم

محمدحاج زاده

کاربر vip
کاربر
2022-06-24
1
0
سلام
با توضیحات شما ،من فکر میکنم که ایراد مربوط به تغذیه برد باشه.
خازن تغذیه و خازن صافی رو برسی کن.
ببین ولتاژ روی خازن صافی چقدره؟

بالا