آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: کنده شدن یکی از پایه های بایوس nx-6125

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
ممنون از راهنماییتون
پایه کنده شده ایسی رو به تک تک هشت پایه مقاومت 100 کیلویی سیم کشیدم بازهم تصویر نداد ناگفته نمونه پایه سوم بایوس رو هم به پایه کنده شده هم با سیم کشی وهم بدون سیم کشی وصل کردن جواب نداد ؟؟

متوجه منظور من نشدی.
اون پایه کنده شده رو به این جایی که با علامت قرمز مشخص کردم، وصل کن.
اگر هنوز تصویر نمیده، جای دیگری مشکل داری.
با این حال چون به اشتباه به جاهای دیگر سیم وصل کردی(منظورم به مقاومت rp69) یه بار دیگه بایوس رو پروگرام کن و فقط این اتصال که گفتم رو سیم کشی کن.

ahwaz 91

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-06-21
505
958
بایوس رو مجدد رایت کردم توی دراوردن ایسی پایه سوم کنده شد پایه سوم رو به کجا میشه سیم کشید اطرافش جای جامپر هست ولی پایه سوم بازر نمیده :91000000:

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
احتمالا قبل از اینکه لحیم پایه ها کاملا ذوب بشه ،قطعه رو با پنس می کشید برا همین پایه ها کنده می شن .برا راحت درآوردن قطعه ابتدا خمیر فلکس روی پایه ها بزنید و هیتر رو روی پایه ها بگردونید ،طوری که لحیم همه پایه ها با هم ذوب بشن .نیازی به کشیدن قطعه نیست .لحیم که ذوب شد خود قطعه با یه تکون به آرومی جدا می شه .یه چیز دیگه اینکه در عکس هایی که گذاشتید در امتداد پایه های 30 و 31 اگه دقت کنید ،جای پایه های آی سی قلش 40 پین ،دو تاش چسبیده به هم .البته شاید تو عکس اینطوری به نظر میاد .ولی اونجا رو هم چک کنید .(سمت چپ بایوس ،بالا )

آخرین ویرایش:

ahwaz 91

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-06-21
505
958
دوست خوبم
احتمالا قبل از اینکه لحیم پایه ها کاملا ذوب بشه ،قطعه رو با پنس می کشید برا همین پایه ها کنده می شن .برا راحت درآوردن قطعه ابتدا خمیر فلکس روی پایه ها بزنید و هیتر رو روی پایه ها بگردونید ،طوری که لحیم همه پایه ها با هم ذوب بشن .نیازی به کشیدن قطعه نیست .لحیم که ذوب شد خود قطعه با یه تکون به آرومی جدا می شه .یه چیز دیگه اینکه در عکس هایی که گذاشتید در امداد پایه 30 اگه دقت کنید ،جای پایه های آی سی قلش 40 پین ،دو تاش چسبیده به هم .البته شاید تو عکس اینطوری به نظر میاد .ولی اونجا رو هم چک کنید .(سمت چپ بایوس ،بالا )

دوست خوبم ممنون از راهنماييتون ولي بايوس بغل چيپ جنوبي وبرندجنوبي ati هست نميشه زياد بگردونم چون بعداز چندثانيه جنوبي هم دست سوز ميشه و پايه هابه خودايسي بدجور جوش خوردن

آخرین ویرایش:

ahwaz 91

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-06-21
505
958
شماتيك رو هم نگاه كردم پايه سوم بايوس به مقاومت r189 ميخوره و دراخرپايه 14 درظاهر به يه خازن ميخوره اقای نصوحی عزیز چطور میتونم بفهم که طبق عکس که گذاشتی پایه 14 جامپر میشه ؟؟

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
اینجور مواقع می تونید از یه تیکه فویل ضخیم استفاده کنید و فویل رو به اندازه قطعه ای که می خواید در بیارید ببرید .اینطوری حتی اگه کنار قطعه ،پلاستیک هم باشه ،چیزی نمی شه .بهرحال احتیاط شرط عقله و احتیاط شما بجاست .

ahwaz 91

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-06-21
505
958
ممنون از راهنماييتون

درمورد اون شماتيك و برد اگه امكان داره محل اتصال پايه 3 و پايه 14 رو به برد نشون بدين واقعا ممنون ميشم

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
اگه روی شماتیک دقت کنی، میبینی که دو تا آی سی بایوس گذاشته. که البته دستگاه شما یک بایوس داره ولی هم PLCC میخوره و هم TSOP
به اون آی سی چهار طرفه که روی اکثر مادربوردهای PC هم استفاده شده، PLCC میگند.
حالا طبق عکسی که گذاشتم، پایه 14 از آی سی PLCC که همان LPC-AD1 هستش، بر روی TSOP پایه 26 هست.
یعنی اینکه پایه 14 آی سیPLCC به پایه 26 آی سی TSOP متصله.
و همچنین پایه 3 به پایه های 4 و 5 و 6 و 30 همان آی سی متصله.
untitled.jpg

ahwaz 91

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-06-21
505
958
ممنون از راهنماییتون جناب نصوحی عزیز . بایوس رو رایت کردم و پایه های 3 و 14 رو طبق شماتیک سیم کشیدم ولی باز هم تصویر ندارم ؟

بالا