آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

کار نکردن فن داخلی در یخچال فریزر الکترو استیل

AsgharAAA

کاربر vip
vip
کاربر
2022-10-09
161
130
35
سلام خدمت همکاران محترم
دستگاه فوق در قسمت فریزر سرما دارد و باید از طریق دمپر سرما به یخچال انتقال پیدا کنه که به دلیل کار نکردن فن این عمل انجام نمیشه
با بررسی برد متوجه خرابی خاصی در برد نشدم اما پس از نصب برد روی یخچال متوجه شدم هنگامی که نمایشگر وصل نیست فن به خوبی کار میکند اما به محض وصل کردن نمایشگر فن قطع میشود از همکاران با تجربه تقاضای راهنمایی دارم

AsgharAAA

کاربر vip
vip
کاربر
2022-10-09
161
130
35
سلام خدمت همکاران محترم
دستگاه فوق در قسمت فریزر سرما دارد و باید از طریق دمپر سرما به یخچال انتقال پیدا کنه که به دلیل کار نکردن فن این عمل انجام نمیشه
با بررسی برد متوجه خرابی خاصی در برد نشدم اما پس از نصب برد روی یخچال متوجه شدم هنگامی که نمایشگر وصل نیست فن به خوبی کار میکند اما به محض وصل کردن نمایشگر فن قطع میشود از همکاران با تجربه تقاضای راهنمایی دارم

پیوست‌ها

• 596.4 کیلوبایت بازدیدها: 14

AsgharAAA

کاربر vip
vip
کاربر
2022-10-09
161
130
35
سلام دوست عزیز دو عدد ترانزیستور بزرگ که هیت سینگ دارد را بررسی بفرما همچنین بررسی خازن تغذیه
درود بر شما ترانزیستورها موردی ندارند خازنها هم با LCR متر سالم نشون میدن
شاید هم نیاز باشه یدک بزنم

AsgharAAA

کاربر vip
vip
کاربر
2022-10-09
161
130
35
نمایشگررو وصل کن از ولتاژ ۵ و۱۲ نمونه بگیر ودرضمن سیمهای کنار لولای درب روحتما تست کن
درود بر شما
ولتاژ ۴.۵ و ۱۲ موجوده.با تغذیه خودم هم که زدم به همین شکل کار میکنه یعنی داخل تعمیرگاه هم وقتی پنل وصله لحظه تست فن روشن میشه و قطع میکنه تا پنل جدا میشه فن با قدرت کار میکنه

mor2445rt

کاربر vip
vip
کاربر
2023-09-27
31
12
52
بروجرد
یاخازنهای برد مشکل دارن یا پنل جریان زیاد میکشه که باعث افت ولتاژمیشه درهرصورت باید این موارد کاملا بادقت تست بشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Mostafahe

Mostafahe

کاربر vip
vip
کاربر
2019-01-23
216
223
شهرکرد
سلام خدمت همکاران محترم
درود برشما
اگر پنل و کابل کشی بیرون از محیط یخچال و روی میز کار هم همین ایراد را داره اتصال بدنه و جریان کشی به این دلیل میره کنار
به گفته دوستان احتمالا جریان کم میاره
زمانی که نمایشگر وصل هست ولتاژی روی فن داری ؟یا صفر میشه
جریان کشی خود فن را هم چک کن ببین با منبع بهش تغذیه میدی جریان مناسبی مصرف میکنه یا نه ؟
و به نظرم خازن صافی اولیه را تعویض کن دوباره تست کن

بالا