آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: کار نکردن تلفن سلطنتی

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
586
1,058
با سلام خدمت اساتید محترم.مشکل تلفن سلطنتی ، نداشتن بوق و خرابی نمایشگر میباشد.تلفن باز شد وقتی کابل فلتی که به سمت صفحه کلید و نمایشگر میره رو از برد جدا میکنم بوق برمیگرده ولی به محض اتصال فلت بوق قطع میشه و در واقع انقدر ضعیف میشه که به سختی شنیده میشه.صفحه کلید رو باز کردم که سه تا مقاومت SMD و چند خازن و یک آی سی قیری (اگه اسمشو اشتباه نگم) داره .لطفاً در صورت امکان راهنمایی بفرمایین.ممنون میشم.در ادامه چند عکس هم آپلود میکنم.سپاسمشاهده فایل‌پیوست 155433[/ATTACH] IMG_1323.JPG

پیوست‌ها

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
586
1,058
دوستان کسی میتونه کمک کنه لطفاً؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: rooholla

Newman1

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-04-12
349
891
ای سی پنل یا همون قیری سوخته در صورتی که روی پایه vcc ولتاژ باتری باشه و ال سی دی نیاد البته شما یک بار کریستال رو هم تعویض کن

• Like

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
586
1,058
ای سی پنل یا همون قیری سوخته در صورتی که روی پایه vcc ولتاژ باتری باشه و ال سی دی نیاد البته شما یک بار کریستال رو هم تعویض کن
سلاو و عرض ادب.از شما بسیار ممنونم که در تمامی تالارها اکتیو و پاسخگوی دوستان هستید.خدا قوت.افتخاری نصیب بنده حقیر شده.با عرض معذرت من متوجه منظور حضرتعالی در مورد وجود ولتاژ در پایه vcc نشدم.منظور شما پایه vcc آی سی قیری هست.سپاس

آخرین ویرایش:
  • Like

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
586
1,058

سلام.مواردی که فرمودید انجام دادم.ولتاژ vdd در حالت on hook مقدارش 3.8 ولت هست که در حالت off hook به 3.1 ولت کاهش پیدا میکنه.یک سیم روی فلت هم با عنوان باتری bat لحاظ شده که در هر دو حالت ولتاژ ش صفر هست.در مورد کریستال متاسفانه روی کریستال چیزی نوشته نشده تا بتونم با مشابهش عوض کنم.لطفا درصورت امکان راهنمایی بفرمائید.بی نهایت سپاسگزارم

Newman1

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-04-12
349
891
تمام دستورات باز شدن خط بسته شدن و تقریبا همه چیز زیر سر اون ای سی هست ولتاژ درسته اما کمی بالا 3.0 ولت نباید بیشتر بشه معمولا علت خرابی این ای سی ها بعلت تاب برداشتن فیبر هنگام پیچ کردن به صفحه کلید هست و اگه شما کریستال رو از روی برد های مشابه هم بزاری سالم بودن ای سی معلوم میشه

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
586
1,058
تمام دستورات باز شدن خط بسته شدن و تقریبا همه چیز زیر سر اون ای سی هست ولتاژ درسته اما کمی بالا 3.0 ولت نباید بیشتر بشه معمولا علت خرابی این ای سی ها بعلت تاب برداشتن فیبر هنگام پیچ کردن به صفحه کلید هست و اگه شما کریستال رو از روی برد های مشابه هم بزاری سالم بودن ای سی معلوم میشه

با تشکر از راهنماییهای ارزشمند شما بااین تفاسیر من کریستالو تعویض میکنم و اگه مشکل برطرف نشه یعنی ای سی خرابه و تا انجا که بنده میدونم این ای سی ها قابل تعویض نیستن و در واقع تلفن دیگه غیر قابل تعمیره.درسته؟سپاس

بالا