آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: پرسش و پاسخ‌های کاربردی و مفید استاد غزال

Mahdi neda

کاربر vip
کاربر
2016-08-28
137
356
ممنون استاد
این برد تا نمونه نگیره ارورش برطرف نمیشه و اجازه راه اندازی نمیده،
چند تا مدل دیگشونو با میکرو و برنامه نویسی بهشون کلک زدم اوکی شدن ولی این یه دونه چون خود میکرو مستقیم(بدون اپتو کوپلر)نمونه میگیره یه مقدار اذیت میکنه.
گفتم اگه جوابی نگیرم مجبورم یه درایو تک فاز به سه فاز 380 ولت تهیه کنم.خدا کنه فقط جوابگو باشه که الکی هزینه نکرده باشم.
🙏🙏

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
ممنون استاد
این برد تا نمونه نگیره ارورش برطرف نمیشه و اجازه راه اندازی نمیده،
چند تا مدل دیگشونو با میکرو و برنامه نویسی بهشون کلک زدم اوکی شدن ولی این یه دونه چون خود میکرو مستقیم(بدون اپتو کوپلر)نمونه میگیره یه مقدار اذیت میکنه.
گفتم اگه جوابی نگیرم مجبورم یه درایو تک فاز به سه فاز 380 ولت تهیه کنم.خدا کنه فقط جوابگو باشه که الکی هزینه نکرده باشم.
🙏🙏

درود

تبدیل تکفاز به سه‌فاز با آمپر پایین جوابگو نیست .

آیا از دو ورودی مختلف استفاده کردی ؟
باید فاز و نول را در ۳ حالت متفا‌وت به دو تا از ورودی‌های برق دستگاه متصل کنی تا حالتی که پروتکت اتفاق نمیافته پیدا کنید‌. .

پس از اینکه مشخص شد در یکی از حالت‌ها پروتکت اتفاق نمی‌افته ، باید از طریق ترانس ، ولتاژ ۲۲۰ ولت را بمقدار ۳۸۰ ولت افزایش دهید و به همان دو ور‌ودی برق متصل و حالا تست جوش انجام دهید.

سپاس

Mahdi neda

کاربر vip
کاربر
2016-08-28
137
356
استاد عزیزم با تشکر از توجه شما
بلاخره اینم با دو تا فانکشن تونستم ارورش رو برطرف کنم.
فقط یه ارور دیگه میده که مربوط به لینک دی سی میشه.
متاسفانه ترانس هم موجود ندارم.
اما اگه بتونم سه فاز رو راه اندازی کنم کارم خیلی جلو میوفته و امکان اشتباه رو خیلی کمتر میکنه.
چون بردهاش بسیار گرونه و نمیشه باهاشون شوخی کرد.
جسارتا دستگاه بنده کولر گازی مرکزی یا همون vrf می باشد که پروتکشن های زیادی داره. خواستم نظر شما رو درباره خروجی های اینورتر سه فاز بدونم که آیا میشه برای تست بردهایی که برق سه فاز نیاز دارنداستفاده کرد یا نه؟
🙏🙏🙏

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
استاد عزیزم با تشکر از توجه شما
بلاخره اینم با دو تا فانکشن تونستم ارورش رو برطرف کنم.
فقط یه ارور دیگه میده که مربوط به لینک دی سی میشه.
متاسفانه ترانس هم موجود ندارم.
اما اگه بتونم سه فاز رو راه اندازی کنم کارم خیلی جلو میوفته و امکان اشتباه رو خیلی کمتر میکنه.
چون بردهاش بسیار گرونه و نمیشه باهاشون شوخی کرد.
جسارتا دستگاه بنده کولر گازی مرکزی یا همون vrf می باشد که پروتکشن های زیادی داره. خواستم نظر شما رو درباره خروجی های اینورتر سه فاز بدونم که آیا میشه برای تست بردهایی که برق سه فاز نیاز دارنداستفاده کرد یا نه؟
🙏🙏🙏
درود

متاسفانه‌ بدون نقشه قابل ارزیابی نیست.
ضمنا مارک و مدل و مشخصات دستگاه را اعلام فرمایید و اگر موفق به رفع مشکل شدید ، علاقمندان را مطلع فرمایید.

سپاس

بالا