آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: ولتژ زیاد و نوسان روی منبع تغزیه گیرنده دیجیتال

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
586
1,058
سلام.دوست عزیز حتما تغذیه رو به بار متصل کن و بعد ولتاژها رو تست کن.در بعضی منابع در صورت عدم اتصال به بار ولتاژها بالا میره

mehdifull

مدیر بخش تعمیر پخش های ماشین و ستاپ باکس
مدیر تالار
2007-10-28
3,334
50,522
شوش شهر دانیال نبی (ع)
سلام دوست عزیز احننمالا شما زیر بار واتاژ نگرفتید یا مولتی مترتون خرابه که به نظرم اگر ولتاژی بیشتر از ولتاژ خازنها داره نشون میده احتمالا مولتی مترتون خرابه یا باطریش ضعیفه ،یک چراغ 6 ولتی به 5 ولت نصب کن بعد تست بگیر

majid75t

کاربر
2019-04-10
412
380
49
همه اینها دخیل بودن در ولتاژ و پایداری که تعویض کردین شما الان نوسان ولتاژ و بالاتر یودن از حد طبیعی دارین تو این مدار نمونه گیری از ولتاژ توسط سه مقاومت کنار هم که درقسمت ثانویه هستن انجام شده و توسط خازن عدسی به پایه 431میرسه خرابی یا کم بودن هر کدام از این سه تا باعث فرستاده شدن فیدبک اشتباه به ایسی بشه دو تا مقاومتم که اون سمت مدار داری که احتمال زیاد سالم خستن ولی تغییر جزیی تو مقاومتشون ایجاد رپیل میکنه یه سرشونو آزاد کن اهمشونو با مقدار واقعیشون چک کن مطمن باش بجواب میرسی اگر باز یکدرصد نشد دوتا دیود قبل ترانس را عوض کن

درود بر شما
طبق فرمایشات شما عمل کردم و نتیجه نسبتا خوبی گرفتم ولی هنوز مشکل باقیست
کارهای انجام شده
مقاومتها همه تست اهم گرفته شد و مقاومت کوچیک بقل خازن ۲۲ خراب بود تعویض شد و نوسان ولتاژ کاملا حل شد اما ولتاژها مقدار کم شد ولی هنوز زیاده
۳.۳ رو ۵ ولت دارم
۱۹ ولت رو ۳۸ ولت دارم
۵ ولت رو ۸ ولت
خیلی با اول تفاوت کرد
در ضمن دو دیود ۱۰۷ رو هم تعویض کردم
ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنید

144287928

کاربر vip
کاربر
2009-07-17
93
901
اصفهان
احتمالا مقاومتی که تعویض کردی مقدارش اشتباهه یا خطای زیادی داره برای همین ولتاژ زیاده توی سوئیچینگ اگه ولتاژ فیدبک اشتباه باشه این اتفاق میوفته الان شما ۳.۳ رو ۵ دارین پس طبیعیه که بقیه ولتاژهاتون اینقد بالا باشه اگه نمیتونی مقاوت دقیق پیدا کنی بجای مقاوت از پتانسومتر استفاده کن و با تنظیم اون ولتاژ ۳.۳ رو دقیق تنظیم کن بقیه ولتاژ ها هم درست میشه در واقع مواقعی که من نیاز به منبعی دارم که گیرم نیاد از این روش استفاده میکنم خیلی راحت جواب میده با یه تعغیر کوچولو توی ولتاژ فیدبک الباقی ولتاژها تعغیر زیادی داره
شما هم پتانسیومتر بزار بعد میتونی جداش کنی و اهمشو بگیری و بجاش مقاومت بزاری یا میتونی بزاری بمونه فقط یخورده چسب بهش بزن که از تنظیم خارج نشه

آخرین ویرایش:

majid75t

کاربر
2019-04-10
412
380
49
سلام دوست عزیز احننمالا شما زیر بار واتاژ نگرفتید یا مولتی مترتون خرابه که به نظرم اگر ولتاژی بیشتر از ولتاژ خازنها داره نشون میده احتمالا مولتی مترتون خرابه یا باطریش ضعیفه ،یک چراغ 6 ولتی به 5 ولت نصب کن بعد تست بگیر

سلام
زیر بار هم تست کردم
ولتاژ ۵ زیر بار ۱.۷
ولتاژ ۳۵ زیر بار ۲۹ ولت هست
ولتاژ ۵ تو تغزیه الان ۸ ولت هست و ۳۵ باید ۱۹ ولت باشه

majid75t

کاربر
2019-04-10
412
380
49
احتمالا مقاومتی که تعویض کردی مقدارش اشتباهه یا خطای زیادی داره برای همین ولتاژ زیاده توی سوئیچینگ اگه ولتاژ فیدبک اشتباه باشه این اتفاق میوفته الان شما ۳.۳ رو ۵ دارین پس طبیعیه که بقیه ولتاژهاتون اینقد بالا باشه اگه نمیتونی مقاوت دقیق پیدا کنی بجای مقاوت از پتانسومتر استفاده کن و با تنظیم اون ولتاژ ۳.۳ رو دقیق تنظیم کن بقیه ولتاژ ها هم درست میشه در واقع مواقعی که من نیاز به منبعی دارم که گیرم نیاد از این روش استفاده میکنم خیلی راحت جواب میده با یه تعغیر کوچولو توی ولتاژ فیدبک الباقی ولتاژها تعغیر زیادی داره
شما هم پتانسیومتر بزار بعد میتونی جداش کنی و اهمشو بگیری و بجاش مقاومت بزاری یا میتونی بزاری بمونه فقط یخورده چسب بهش بزن که از تنظیم خارج نشه

درست شد دقیقا فرمایش شما شد
با تعویص دوباره مقاوت درست شد حالا باید زیر بار چک کنم
۲۰۲۰۰۵۱۵_۱۴۱۰۵۴.jpg

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
درست شد دقیقا فرمایش شما شد
با تعویص دوباره مقاوت درست شد حالا باید زیر بار چک کنم
مشاهده فایل‌پیوست 166365

مقاومت 100کیلو اهمت اشتباه هست در قسمت اولیه باید 7.5یا6.5کیلو اهم باشه مقاومت سمت چپشم 22 اهم البته اگر شماره ایسی اونی باشه که فکر میکنم نباید دیگه مشکلی باشه بدرود..

آخرین ویرایش:

majid75t

کاربر
2019-04-10
412
380
49
مقاومت 100کیلو اهمت اشتباه هست در قسمت اولیه باید 7.5یا6.5کیلو اهم باشه مقاومت سمت چپشم 22 اهم البته اگر شماره ایسی اونی باشه که فکر میکنم نباید دیگه مشکلی باشه بدرود..

درسته مقاومت کوچیکه ۲۲ بود نداشتم ۳۳ انداختم که ولتاژها درست شد
مقاومت ۱۰۰ اهمی هم که فابریک خودشه دست نزدم اهمش ۹۸ هست با اهمتر
ای سی هم viper22a هست

بالا