آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

وظیفه ای سی clock

s_ali_m

کاربر
2012-02-06
203
1,077
تهران خ جمهوری
با تشکر از مطلب جامع و مفید s_ali_m 
میشه روش تست آی سی درایور و I/O رو بفرمایید؟
ممنون از توجهتون.

سلام, خواهش میکنم , درس پس میدیم در محضر اساتید.
عرض کنم که روش مشخصی (مثلا تست موسفت) نیس, تنها با بررسی برخی موارد میشه حدس زد. مثلا اگه تا مرحله تست موسفت ها پیش رفتیم و همه سالم بودند , باید رو گیت موسفت ولتاژ باشه, اگه نیس باید بریم سراغ خود درایور و ببینیم روش ولتاژ داریم یا نه. مثلا اگه درایور ولتاژ نداره احتمالا IO خرابه. به قول استادم, اسمه این روش و گذاشته بود تعقیب و گریز! یعنی یه مسیر و بگیری بری جلو. شاید یه مقاومت سوخته باشه و آی سی درایور تغذیه نشه و Io سالم باشه....

s_ali_m

کاربر
2012-02-06
203
1,077
تهران خ جمهوری
ممنونم از پاسخ کامل شما.
1.ی دو سه تا سوالمنظور شما از جمله اول اینه که اگه من با تست بازر پراپ گراند روی یک طرفه سلف وصل کنم و پراپ مثبت به هرکدوم از پایه های ای سی درایو وصل کنم بوق می زنه؟؟؟؟؟؟؟
2.منظور شما از اتصال کوتاه چیه؟؟؟
3.من موسفتها طبق چیزی که اموزشگاه به من یاد داده تست می گیرم یعنی تست بازر ..
4.بعد از 4 پین cpu دو تا خازن هست که پایه ها شون برق 12 ولت دارن بعدش یه دو تا ترانزیستور دارم که ورودی 12- دارم. ولی تو ترانزستور سوم دیگه ورودی ندارم یعنی خیلی کم دارم

شرمنده اینم عکس مین برد که می گمه
ig.com/images/43819736340937667382.jpg

عزیز جان بنده عرض کردم پایه "گیت موسفت" به آی سی درایور بوق میده.
منظورم از اتصال کوتاه همون شورتیه. یعنی اگه شما از یک مقاومت 50اهم تست بازر بگیرید, بوق میده. حالا به نظر شما این مقاومت سوخته و شورت شده؟
من نمیدونم تو آموزشگاه به شما چی یاد دادن ولی همین قدر میدونم که تو آموزشگاه به من هیچی یاد ندادن!!!!!!
ولتاژ بین دو پایه خازن ها بین 0.8-1.8 باید باشه(قبلا توضیح دادم) اگه مطمئن هستید 12 ولت است احتمالا یکی از موسفت ها شورت شده. اگر از روش تست موسفتتون مطمئنید آی سی درایورو عوض کنید. چون ممکنه این سی خراب باشه و عمل سوییچینگ صورت نگیره. اگر این ولتاژی که شما گفتید باشه cpu میسوزه.
نسوخته؟؟؟!

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,940
اصفهان
با تبریک سال نو به تمام بچه های انجمن و S_ali_m عزیز
آقا ولتاژ آی سی درایور را رو کدوم پایه باید بگیریم؟ پایه 1 ؟

s_ali_m

کاربر
2012-02-06
203
1,077
تهران خ جمهوری
سلام, بنده هم سال نو رو به شما و اساتید گرامی تبریک عرض میکنم.دوست گرامی, بنده شمارشو نمیدونم! ما بهش میگیم پایه گیت. اگه موسفت رو طوری تو دستتون بگیرین که روش به سمت خودتون باشه پایه سمت چپی میشه گیت. البته این مربوط به مادربرد pc میشه و تو لپ تاپ فرق داره.

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,940
اصفهان
سلام دوست عزیز ،
منظورم پایه آی سی درایور بود . رو کدوم پایه اش باید ولتاژ باشه؟ و چه مقدار ؟
موفق باشید.

s_ali_m

کاربر
2012-02-06
203
1,077
تهران خ جمهوری
سلام
ببخشید من اشتباه برداشت کردم.
این دیگه چیزه مشخصی نیست, در هر جایی یه جوریه, منظور من این بود که شما محدوده ی مشکل رو پیدا کنید.
یعنی اگه روی موسفت ولتاژ ندارین برید سمت آی سی درایور, ببینید رو پایه ولتاژ هست یا نه. اگه بود مثلا می فهمید IO سالمه و مشکلی از خود آی سی درایور یا بعد از اونه. ولی اگه رو آی سی اصلا ولتاژ نباشه آدم شک می کنه قبل تر مشکل داره.
امیدوارم تونسته باشم راهنمایی تون کنم.

alizadeh.672

کاربر
2012-01-02
49
135
عزیز جان بنده عرض کردم پایه "گیت موسفت" به آی سی درایور بوق میده.
منظورم از اتصال کوتاه همون شورتیه. یعنی اگه شما از یک مقاومت 50اهم تست بازر بگیرید, بوق میده. حالا به نظر شما این مقاومت سوخته و شورت شده؟
من نمیدونم تو آموزشگاه به شما چی یاد دادن ولی همین قدر میدونم که تو آموزشگاه به من هیچی یاد ندادن!!!!!!
ولتاژ بین دو پایه خازن ها بین 0.8-1.8 باید باشه(قبلا توضیح دادم) اگه مطمئن هستید 12 ولت است احتمالا یکی از موسفت ها شورت شده. اگر از روش تست موسفتتون مطمئنید آی سی درایورو عوض کنید. چون ممکنه این سی خراب باشه و عمل سوییچینگ صورت نگیره. اگر این ولتاژی که شما گفتید باشه cpu میسوزه.
نسوخته؟؟؟!

سلام سال نو رو تبریک عرض می کنم...
اصلاً cpu من داغ نمیشه که بسوزه تا حالا هم که نسوخته اصلاً

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: yp1248

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,940
اصفهان
سلام دوست عزیز ،
بنظر حقیر اگه CPU اصلا گرم نمیشه یعنی برق تو مدار CPU نمیاد
اگه ماسفت ها و آی سی درایور سالم هستند و اتصالی در مدار CPU نداری چیپ جنوبی رو عوض کن
موفق باشید.

reza01j

کاربر
2010-12-25
192
2,379
maragheh
جناب yp1248 میشه بگید چرا چیپ جنوبی؟ از کجا فهمیدید چیپ جنوبی سوخته؟ اصلا وظیفه چیپ جنوبی چیه؟

احتمالا منظورتون چیپ nb بوده آره؟

دوستان توجه فرمایید همینجوری یه چیزی میگید و میرید این بدبخت هم که سوال پرسیده به شما اعتماد داره میره عوض درست کردن خراب میکنه اونوقت پاسخو هستید؟
اصلا گیریم مشکل از چیپ جنوبی هستش از کجا فهمیدی باید عوض شه ؟شاید مشکل دیسکانکتی داشته باشه.
لطفا بیخود جواب ندید از مدیریت محترم تقاضای رسیدگی به اینجور موارد میشود

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,940
اصفهان
جناب yp1248 میشه بگید چرا چیپ جنوبی؟ از کجا فهمیدید چیپ جنوبی سوخته؟ اصلا وظیفه چیپ جنوبی چیه؟

احتمالا منظورتون چیپ nb بوده آره؟

دوستان توجه فرمایید همینجوری یه چیزی میگید و میرید این بدبخت هم که سوال پرسیده به شما اعتماد داره میره عوض درست کردن خراب میکنه اونوقت پاسخو هستید؟
اصلا گیریم مشکل از چیپ جنوبی هستش از کجا فهمیدی باید عوض شه ؟شاید مشکل دیسکانکتی داشته باشه.
لطفا بیخود جواب ندید از مدیریت محترم تقاضای رسیدگی به اینجور موارد میشود

سلام دوست عزیز ،
از توجه تون ممنون و از اینکه میبینم مطلب من باعث شد شما هم اظهار نظر کنید خوشحالم.
مطمئنم که هم من و هم شما وظیفه پل جنوبی رو میدونیم. منظور من احتمالا پل شمالی نبود و دقیقا پل جنوبی بود. تا اونجا که میدونم دوستمون گفتند مشکل گرم نشدن CPU دارند نه تصویر ندادن و اغلب دیسکاتکتی و یا سوختگی پل شمالی باعث نشناختن رم و تصویر ندادن میشه تا گرم نشدن سی پی یو و بر حسب تجربه و با توجه به اینکه تمام مواردی که دوستان گفتند رو چک کرده بودند و نتیجه نگرفتند من تعویض چیپ جنوبی رو گفتم چون احتمال سوختن و ایراد داشتن جنوبی بیشتره.البته شاید بقول شما دوستمون میتونن اول دیسکانکتی جنوبی رو تست کنن و اگه جواب نداد اقدام به تعویض کنند.
در ضمن باید بگم تمام دوستانی که تو انجمن سوال میکنند و راهنمایی میکنند همه عزیز هستند و واژه بدبخت در خور اعضا نیست.

موفق باشید.

آخرین ویرایش:
بالا