آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

وصل نشدن شبکه و ثابت ماندن چراغهای پورت شبکه دستگاه dvr hitech 7808t

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
792
1,328
درود بر شما، بفرمایین عکس با کیفیت تر ازش براتون میگذارم:
و اینکه پایه های دیود و یا مدل قطعه رو چجوری تشخیص بدم برای تست؟

مشاهده فایل‌پیوست 211865مشاهده فایل‌پیوست 211867

سلام
۱- ابتدا بفرمایید:
الف- دوربین را در شبکه استفاده می‌فرمایید و یا مستقیما به رایانه وصل کردید؟

ب- آیا اطمینان دارید مک آدرس و یا آی‌پی دوربین در شبکه و یا با رایانه شما مشترک نیست و یکتا می‌باشد؟

۲- دیود TVS مد نظر روی برد، با لوکیشن UB4 مشخص شده.

IMG_20240205_111602.jpg

۳- نتوانستم بطور دقیق شماره روی این قطعه را بخوانم تا دیتاشیت آن را پیدا کنم.
لطفا شماره دقیق دیود TVS را بفرمایید.

۴- ابتدا برای بررسی سلامت قطعه می‌بایست حتما آن را از روی برد خارج فرمایید.
در اینصورت به دو شکل باید عمل کنید:
۴/۱- این دیود نقش حفاظتی دارد و می‌توانید برای تست و البته بصورت موقت، بدون این دیود سیستم را روشن کنید.
پس سیستم را روشن کرده و در صورت حل مشکل گزارش فرمایید.

۴/۲- ارتباطات این قطعه به چند شکل می‌تواند باشد. در ذیل دو نوع از ارتباط را بیان می‌کنم:
الف- در صورتی که پایه‌های ۲ و ۵ دیود GND باشد (روی برد تست بفرمایید آیا محل این پایه‌ها به GND متصل است یا خیر) احتمالا هر یک از پایه‌های ۱ و ۳ و ۴ و ۶ بصورت مستقل توسط یک دیود دوطرفه به GND وصل است.

Screenshot_۲۰۲۴۰۲۰۶-۰۸۲۵۵۵_Chrome.jpg

ب- اگر پایه‌های ۲ و ۵ NC باشد؛ در اینصورت مابین هر یک از پایه‌های ۱و۳ همچنین ۴و۶ یه دیود دوطرفه قرار دارد.

Screenshot_۲۰۲۴۰۲۰۶-۰۸۰۲۰۹_Gallery.jpg

mrparadox

کاربر vip
کاربر
2018-07-18
162
116
Shiraz
سلام
۱- ابتدا بفرمایید:
الف- دوربین را در شبکه استفاده می‌فرمایید و یا مستقیما به رایانه وصل کردید؟

ب- آیا اطمینان دارید مک آدرس و یا آی‌پی دوربین در شبکه و یا با رایانه شما مشترک نیست و یکتا می‌باشد؟

۲- دیود TVS مد نظر روی برد، با لوکیشن UB4 مشخص شده.

مشاهده فایل‌پیوست 211898

۳- نتوانستم بطور دقیق شماره روی این قطعه را بخوانم تا دیتاشیت آن را پیدا کنم.
لطفا شماره دقیق دیود TVS را بفرمایید.

۴- ابتدا برای بررسی سلامت قطعه می‌بایست حتما آن را از روی برد خارج فرمایید.
در اینصورت به دو شکل باید عمل کنید:
۴/۱- این دیود نقش حفاظتی دارد و می‌توانید برای تست و البته بصورت موقت، بدون این دیود سیستم را روشن کنید.
پس سیستم را روشن کرده و در صورت حل مشکل گزارش فرمایید.

۴/۲- ارتباطات این قطعه به چند شکل می‌تواند باشد. در ذیل دو نوع از ارتباط را بیان می‌کنم:
الف- در صورتی که پایه‌های ۲ و ۵ دیود GND باشد (روی برد تست بفرمایید آیا محل این پایه‌ها به GND متصل است یا خیر) احتمالا هر یک از پایه‌های ۱ و ۳ و ۴ و ۶ بصورت مستقل توسط یک دیود دوطرفه به GND وصل است.

مشاهده فایل‌پیوست 211899

ب- اگر پایه‌های ۲ و ۵ NC باشد؛ در اینصورت مابین هر یک از پایه‌های ۱و۳ همچنین ۴و۶ یه دیود دوطرفه قرار دارد.

مشاهده فایل‌پیوست 211900
دوربین به دستگاه متصل نکردم، دو چراغ لن خود دستگاه هم بدون اتصال کابل شبکه از ابتدای استارت شدن روشن هستن و با اتصال به شبکه هم همینطورن.
مشکل اشتراک ip یا مک ادرس مشترک هم در شبکه نداریم،

دستگاه رو هم ریست کردم و تنظیمات شبکش رو هم تغییر دادم باز هم همونطور باقی موند.

شماره دیود هست: C16BJ

یه نکته ی دیگم هست که تازه متوجهش شدم،، با متصل ماندن کابل شبکه به دستگاه به مدت طولانی آیسی lan به صورت نقطه ای داغ میکند،، ولی وقتی کابل شبکه متصل نیست داغ نمیکند،

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
792
1,328
شماره دیود هست: C16BJ

سلام
دیودی با این کد، تو سایتهای مربوطه پیدا نکردم. اما تو جستجوی کلمات کلیدی به دیود ESD با پارت‌نامبر AZC199-04S.R7G برخورد کردم که این هم مثل دیودهای سری TVS یه نوع دیود حفاظتی هست. (دیتاشیت ضمیمه شد)

Screenshot_۲۰۲۴۰۲۰۶-۱۵۱۰۲۲.jpg

این دیود به دو گونه روی برد وصل میشه، اگر VCC تو مدار باشه؛ و اگر نباشه:

Screenshot_۲۰۲۴۰۲۰۶-۱۶۳۵۲۵.jpg

یه نکته ی دیگم هست که تازه متوجهش شدم،، با متصل ماندن کابل شبکه به دستگاه به مدت طولانی آیسی lan به صورت نقطه ای داغ میکند،، ولی وقتی کابل شبکه متصل نیست داغ نمیکند،

ابتدا دو کار انجام بدید:
۱- پایه‌های متناظر لن‌ترانسفورمر (لوکیشن T1 و پارت نامبر HST-0041SAR) نباید بهم راه بده. یعنی پایه‌های ۹ تا ۱۶ نباید به پایه‌های ۱ تا ۸ راه بده.
همچنین اندوکتانس پایه‌های ۱ و ۳ همچنین ۶ و ۸ باید حدود 350uH باشه.
و تا جایی که یادمه پایه‌های ۱۱ و ۱۳ همچنین ۱۴ و ۱۶ هم حدود 800-900 uH هست‌.
اگر این مقدار بطور محسوس کمتر از این بود؛ قطعه ایراد داره و باید تعویض بشه‌.

Screenshot_۲۰۲۴۰۲۰۶-۱۶۴۱۵۶.jpg

دیتاشیت پیوست شد.

۲- دیود ESD رو بصورت موقت از مدار خارج کنید و ببینید داغی آیسی لن هنگام اتصال کابل RG45 رفع میشه یا خیر.
اگر رفع شد و IP رو داشتید؛ تنها به تعویض دیود ESD اکتفا کنید و اگر نه؛ به احتمال قوی می‌بایست آیسی لن رو هم تعویض بفرمایید.

●توجه داشته باشید اگر آیسی لن رو تعویض کردید؛ حتما دیود ESD رو هم تعویض بفرمایید.
● شماره آیسی لن رو اعلام بفرمایید.
لطفا اعلام نتیجه بفرمایید.

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

mrparadox

کاربر vip
کاربر
2018-07-18
162
116
Shiraz
سلام
دیودی با این کد، تو سایتهای مربوطه پیدا نکردم. اما تو جستجوی کلمات کلیدی به دیود ESD با پارت‌نامبر AZC199-04S.R7G برخورد کردم که این هم مثل دیودهای سری TVS یه نوع دیود حفاظتی هست. (دیتاشیت ضمیمه شد)

مشاهده فایل‌پیوست 211909

این دیود به دو گونه روی برد وصل میشه، اگر VCC تو مدار باشه؛ و اگر نباشه:

مشاهده فایل‌پیوست 211910

ابتدا دو کار انجام بدید:
۱- پایه‌های متناظر لن‌ترانسفورمر (لوکیشن T1 و پارت نامبر HST-0041SAR) نباید بهم راه بده. یعنی پایه‌های ۹ تا ۱۶ نباید به پایه‌های ۱ تا ۸ راه بده.
همچنین اندوکتانس پایه‌های ۱ و ۳ همچنین ۶ و ۸ باید حدود 350uH باشه.
و تا جایی که یادمه پایه‌های ۱۱ و ۱۳ همچنین ۱۴ و ۱۶ هم حدود 800-900 uH هست‌.
اگر این مقدار بطور محسوس کمتر از این بود؛ قطعه ایراد داره و باید تعویض بشه‌.

مشاهده فایل‌پیوست 211911

دیتاشیت پیوست شد.

۲- دیود ESD رو بصورت موقت از مدار خارج کنید و ببینید داغی آیسی لن هنگام اتصال کابل RG45 رفع میشه یا خیر.
اگر رفع شد و IP رو داشتید؛ تنها به تعویض دیود ESD اکتفا کنید و اگر نه؛ به احتمال قوی می‌بایست آیسی لن رو هم تعویض بفرمایید.

●توجه داشته باشید اگر آیسی لن رو تعویض کردید؛ حتما دیود ESD رو هم تعویض بفرمایید.
● شماره آیسی لن رو اعلام بفرمایید.
لطفا اعلام نتیجه بفرمایید.
بسیار ممنون از توضیحات مفید و کاربردی شما،،

شماره آیسی لن هست: 8710A

همچنین با جداسازی دیود از برد باز هم داغ کردن نقطه ای رو آیسی لن رو داشتیم،

پایه های 1تا 8 هم به پایه های 9 تا 16 آیسی لن ترانسفورمر راه نمی دادند، متاسفانه ب علت نداشتن اسیلوسکوپ قادر به اندازه گیری اندوکتانسها نیستم (ولی فکر میکنم احتمال خرابی اش خیلی کم هست)،

و طبق فرمایشات شما ب احتمال 90 درصد آیسی لن به شماره 8710a سوخته، که باید با دیود باهم عوضشون کنم.

آیسی لن هم متاسفانه در چندسایت بررسی کردم موجود نیست،،

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,976
درود
ای سی شبکه سوخته تعویض کنید مشکل رفع میشود

mrparadox

کاربر vip
کاربر