آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

آموزشی: هر لامپ سوخته یا سالمی را بدون اتصال به ولتاژ روشن کنید

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,275
ایران
باسلام استاد عزیز غزال
فیلم دوست عزیزمان ghoshiry که از سه عدد سیم پیچ یک خازن و یک مقاومت و یک ترانزیستور تشکیل یافته است
مشابه فیلم تاپیک قبلی برق مجانی که آنهم یک لحظه سیم برق را به آن متصل و سپس جدا میکرد و موتور جوش را راه اندازی میکرد، میباشد
lamp.jpg

lamp2.jpg

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,804
جناب استاد غزال همونطور که در فیلم دید بعد از مدتی لامپ را بر روی زمین قرار میده و چیزی هم دورو برش نیست پس این نمیتونه حقه باشه
اطلاعات بیشتر در موردش ندارم ولی اگه همچین چیزی شدنی باشه و بشه در ابعاد بزرگتر ساخت واقعا انقلابی خواهد شد

سلام

نه دوست خوبم
اگه مقصودش برق مجانی باشه دروغ و حقه است
در تاپیک دیگری مفصلا بحث کردیم که حتی بازدهی صد درصد هم ناممکنه چه رسد به بالای 100 درصد
و لذا برق مجانی از طریق تولید خودبخودی انرژی محال محال محاله

عرض کردم منبع القا زیر میزه
اگر دقت کنید در اجرای حقه سوتی هم داده و موجب افشاء حقه شده چون در زمان لحیمکاری منبع زیر میز روشن بوده و لذا در زمان لحیمکاری در محل لحیم جرقه کوچکی می بینید که حاکی از وجود ولتاژ و القاء از زیر میزه اما ازآنجاکه این ولتاژ القایی برای لامپ مناسب نیست و باید با استارت مدار الکترونیکی تبدیل به ولتاژ مناسب بشه لذا قبل از استارت نمیتونه لامپ را روشن کنه

لذا منبع انرژی زیر میزه و مدار الکترونیکی فقط این ولتاژ را پس از استارت به ولتاژ مناسب تبدیل میکنه و بازدهی کل سیستم خیلی کمتر از 100 درصده

دوست خوبم صرفنظر از اصول بدیهی علمی که مغایر با بازدهی بالای 100 درصده اما اساسا اگه یک مدار ساده بتونه برق مجانی بده ناسا برای انرژی سفینه هاش اینهمه سلول خورشیدی و باطری سنگین استفاده نمیکنه.

سپاس

آخرین ویرایش:

ghoshiry

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-09-01
1,724
7,479
دامغان
استاد غزال با تشکر از شما
ولی من که در هنگام لحیم کاری جرقه ای ندیدم و لذا فکر میکنم شما درخشندگی قلع مذاب را شبیه به جرقه دیده اید
اما در مورد منبع فکر نمیکنید منبعی که میگید ارزش چند دقیقه فیلم را داشته باشه و از همه مهمتر از کجا معلوم ناسا از این امکانات استفاده کنه و ما هم خبر دار نشیم
به نظر من خارجیها میدونند که ایرانیان دارای قدرت نبوغ بسیار بالایی هستند و برای همین همیشه همه چیزشون را رو نمیکنند
به هر حال نمیخوام موضوع را کش دهم
این فیلم را هم چون دیدم قرار دادم تا دیگران هم به نیم نگاهی داشته باشند
موفق باشید

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,804
ولی من که در هنگام لحیم کاری جرقه ای ندیدم و لذا فکر میکنم شما درخشندگی قلع مذاب را شبیه به جرقه دیده اید
اما در مورد منبع فکر نمیکنید منبعی که میگید ارزش چند دقیقه فیلم را داشته باشه و از همه مهمتر از کجا معلوم ناسا از این امکانات استفاده کنه و ما هم خبر دار نشیم
به نظر من خارجیها میدونند که ایرانیان دارای قدرت نبوغ بسیار بالایی هستند و برای همین همیشه همه چیزشون را رو نمیکنند
موفق باشید

سلام
دوست خوبم
اتفاقا بابت ارسال فیلم از شما تقدیر کردم و عرض کردم فیلم جالبی است
اما حقیقت نداره
اولا اطلاعات کلی سفینه ها سری نیست بویژه در سالهای اخیر که امور فضایی با مشارکت کشور بیگانه و دشمن (روسیه) تعقیب و انجام میشه

ثانیا مدار مورد نظر فیلم با مشاهده فیلم هم قابل کپی برداری است و هر مبتدی قادر به مونتاژ آن است
و لذا اگه درست باشه خبر اختراع مربوطه مثل توپ در دنیا صدا میکنه

ثالثا دیگه ابر قدرتها نیازی به انرژی فسیلی و نفت و جنگ های ناشی از آن نخواهند داشت و لذا در صورت صحت موضوع باید احمق باشند که با اینهمه هزینه و تلفات به عراق و افغانستان و غیره لشکرکشی کنند

رابعا : در صورت صحت دیگه ترس اروپا از انسداد احتمالی گاز روسیه مفهومی پیدا نمیکنه

خامسا : بزرگترین محققین دنیا ازجمله بزرگان ایرانی در کشورهای غربی جذب شده اند و زندگی و فعالیت میکنند و مونتاژ این مدار براشون مانند پلک زدن ساده است

سادسا : صحت این فیلم درصورت بازدهی بالای صد درصد امکان پذیره که شبیه بخار نشدن آب در 1000 درجه کاملا غیر علمی و مغایر با فرمولها و مغایر با اصول مسلم علمی است.

اصولا درصورت صحت فیلم هرگز افراد عادی هم بدنبال استفاده گرانقیمت انرژی خورشیدی و فسیلی و اتمی نخواهند رقت چه رسد به دانشمندان و بویژه دانشمندان عصر حاضر که قادر به کشف بزرگترین رازهای پیچیده شده اند

شما بفرمایید درصورت صحت فیلم چرا یک نمونه از این ادعاهای بسیار گنده تولید و عرضه نشده
آیا واقعا کسی قادر به مونتاژ چنین مدار پیش پا افتاده و ساده ای نیست ؟

خیلی خیلی دروغه
اگر دقت کنید هرچند دو سیم پیچ عمود برهم استفاده کرده تا حتی المقدور در زوایای مختلف انرژی یکسانی دریافت کنه اما در زاویه ای که روی میز قرار میگیره نور لامپ خیلی بیشتر میشه و از دیگر دلایل وجود منبع زیر میزه

من بیش از هر چیز مطمئنم دروغه ولی اگه شما تردید دارید مونتاژ و تست کنید خوشحال میشم خلاف ادعای منو ثابت کنید و اطلاعات تازه ای مطرح فرمایید

سپاس

آخرین ویرایش:

حمید فرهادی

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-14
910
15,944
KERMANSHAH
موفق باشید
سلام ...

ضمن تشکر از فیلم ارسالی شما ، دوست عزیز همانطور که استاد غزال فرمودند ترفند و حقه ای بیش نیست

اما در پاسخ به مطلبی که فرمودید ، منبع... ارزش چند دقیقه فیلم را داشته ، احتمالا منظور شما چند

دقیقه روشن ماندن لامپ میباشد و اگر چنین است باید عرض کنم که فیلم تدوین شده .

و اما در ارتباط با این موضوع و برق مجانی ، بنظر شما با این چند المان ساده میشود یک لامپ رشته ای

(تنگستنی) را حتی برای چند ثانیه روشن نمود...البته در فیلم بیشتر هویه استفاده شده نظرم رو جلب

نمود که جنس اصلی بود.... موید باشید

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,275
ایران
باسلام
منهم از دوست عزیزمان ghoshiry بابت ارسال فیلم تشکر مینمایم
من فرمایش استاد غزال را رد نمی کنم
اگر واقعی باشد ولی آن ترانزیستور و بوببینها و مقاومت قدیمی و خازن زرد زمان رادیو لامپی چه نقشی دارد
ترانزیستورش احتمالا تریاک و یا ماسفت و یا IGBT و .... میباشد که یک جورهایی برق برای چند ثانیه ذخیره شده و لامپ را چند ثانیه با نور کمتر روشن نگه میدارد
از روشهای یک جور منبع تغذیه سوئیچینگ استفاده شده است؟
سیم پیچ با هسته تورید بزرگ زرد رنگ پودر آهن دارای سیم پیچ اولیه و ثانویه با سیم ضخیمتر است
تغذیه مدار هم با یک لحظه اتصال ولتاژ 220 برق شهر تامین میشود و...........

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,804
باسلام
منهم از دوست عزیزمان ghoshiry بابت ارسال فیلم تشکر مینمایم
من فرمایش استاد غزال را رد نمی کنم
اگر واقعی باشد ولی آن ترانزیستور و بوببینها و مقاومت قدیمی و خازن زرد زمان رادیو لامپی چه نقشی دارد
ترانزیستورش احتمالا تریاک و یا ماسفت و یا IGBT و .... میباشد که یک جورهایی برق برای چند ثانیه ذخیره شده و لامپ را چند ثانیه با نور کمتر روشن نگه میدارد
از روشهای یک جور منبع تغذیه سوئیچینگ استفاده شده است؟
سیم پیچ با هسته تورید بزرگ زرد رنگ پودر آهن دارای سیم پیچ اولیه و ثانویه با سیم ضخیمتر است
تغذیه مدار هم با یک لحظه اتصال ولتاژ 220 برق شهر تامین میشود و...........

سلام
استاد رضا عزیز

اصولا انرژی سلف و خازن بصورت میرا تخلیه میشه یعنی هر لحظه کمتر و کمتر میشه
و همانطور که استاد فرهادی فرمودند ظرفیت این سلف و خازن ناچیز با توجه به جریان قابل توجه و مورد نیاز لامپ قادر به جریاندهی لامپ در چند صدم ثانیه هم نیست

خصوصا که نور لامپ نه تنها کم نمیشه بلکه در مواردی زیاد هم میشه
بدون کمترین تردیدی حقه است
اما مرتبط با موضوع تاپیک اثبات میکنه که میتونیم در فرکانس بالا انرژی قابل توجهی را بدون سیم منتقل کنیم

نقش قطعات مدار فقط تبدیل ولتاژ بمیزان مناسبه
یعنی اگر تعداد دور سیم پیچ بیشتر باشه فقط با یک سیم پیچ روشن میشه و نیاز به مدار الکترونیکی هم نداره
سپاس

آخرین ویرایش:

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,275
ایران
باسلام
بالاخره همانطوریکه استاد غزال فرمودند حقه بود ولی هیچگونه القایی از طرف زیر میز وجود نداشت بلکه :

[hide]
همانطوریکه در عکسهای زیر ملاحظه میکنید فقط دو رشته سیم 010 لاکی مسی بطور مخفیانه و زیرکانه به لامپ لحیم شده بود و از روی میز بطرف زیر میز هدایت شده بود
h1.jpg
h2.jpg
[/hide]

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,481
12,064
سلام

ضمن تشکر ویژه از استاد رضا و ghoshiry عزیز بابت ارسال اطلاعات و فبلم کوتاه و جالب ارسالی
ازآنجاکه مقصود مشخص نیست لذا اگر ghoshiry عزیز اطلاعاتی درخصوص فیلم دارند بذل عنایت فرمایند

(اگر دریافت انرژی از منبع زیر میز و بصورت القاء فرکانس بالا مورد هدف فیلم باشه قابل قبوله و درغیراینصورت اگر تولید انرژی از هیچ و پوچ مورد نظر باشه کذب و حقه است )

اما در راستای موضوع تاپیک سوال دیگری مطرح میکنم که پاسخ آن صحت نظریه استاد فرهادی را اثبات میکند بطوریکه :

اگر در ترانس های سوئیچینگ دقت کنید با این سوال مواجه میشوید که
چرا بجای سیم مفتولی و تک رشته از سیمهای افشان موازی استفاده میکنند؟

هرچند در یکی از تاپیک ها به پاسخ مربوطه اشاره مختصری کردم اما ازآنجاکه دقیقا مرتبط با ویژگی مهم مکروفر است به تفصیل مورد بحث قرار میدهیم

سپاس

به نام خدا
به خاطر این از سیم های افشان استفاده می نمایند
تا اثر پوستی را از بین ببرند
یعنی اینکه در فرکانس بالا جریان از دور سیم (کناره ها) عبور میکند
و هر چه این تعداد رشته های سیم بیشتر باشد
ا

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,804