آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

نقشه و تست سوئیچینگ S-400-12 ولت با اسکوپ

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,976
درود
در این نقشه سعی کردم شکل موج تمام حالتهای ممکن را مشخص کنم

شرایط استفاده از نقشه
1-ولتاژ ورودی باید 36 ولت یا ac یا dc باشد (نباید 220 ولت وصل کنید)فر ض کنید تغذیه خراب است اگر 220 ولت بزنید ترانزیستورها میسوزند
2- یک ولتاژ 19 ولت به D12 وصل میکنید
3-امیتر و کلکتور Q5 را به هم وصل میکنید

روش استفاده :مثال

قصد داریم ترانس اصلی را تست کنید که سالم است یا نه.
به شکل 7 (بالا سمت راست نقشه ) با ورودی 36 ولت توجه میکنیم که دامنه 39.6 ولت پیک تو پیک است و DUTYCYCLE تقریبا مساوی 50%
DUTYCYCLE یعنی تناسب عرض بالا و عرض پایین شکل موج که اینجا تقریبا مساوی هستند ولی فرکانس ثابت است.
اکنون به شکل موج PIC1 با ورودی 36 ولت توجه میکنیم در ترانس سالم و بدونه اتصالی در خروجی باید دامنه 6.88 ولت پیک تو پیک باشد و DUTYCYCLE هم همان 50% باشد
1-اگر دامنه ولتاژ PIC1 کمتر یا بیشتر از 6.88 ولت پیک تو پیک باشد یعنی سیم پیچهای ترانس اتصال دارند.(در صورتی که خروجی اتصالی نداشته باشد)
2-اگر عرض پالس بالا بیشتر از عرض پایین باشد یعنی در خروجی اتصالی هست که مقدار تناسب انها بستگی به شدت اتصالی دارد یا دیود های DB1 و DB2 مشکل دارند(اگر C14 سالم باشد)

تغییرات شدید در DUTYCYCLE باعث سوت کشیدن ترانس میشود

توجه داشته باشید در صورت خرابی و تغییرات در شکل موج ها تعمیر ان بستگی به مهارت و تحلیل کننده دارد

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
387
985
همدان کوی ولیعصر
درود

شرایط استفاده از نقشه
1-ولتاژ ورودی باید 36 ولت یا ac یا dc باشد (نباید 220 ولت وصل کنید)فر ض کنید تغذیه خراب است اگر 220 ولت بزنید ترانزیستورها میسوزند

به شکل 7 (بالا سمت راست نقشه ) با ورودی 36 ولت توجه میکنیم که دامنه 39.6 ولت پیک تو پیک است و DUTYCYCLE تقریبا مساوی 50%
DUTYCYCLE یعنی تناسب عرض بالا و عرض پایین شکل موج که اینجا تقریبا مساوی هستند ولی فرکانس ثابت است.
اکنون به شکل موج PIC1 با ورودی 36 ولت توجه میکنیم در ترانس سالم و بدونه اتصالی در خروجی باید دامنه 6.88 ولت پیک تو پیک باشد و DUTYCYCLE هم همان 50% باشد
1-اگر دامنه ولتاژ PIC1 کمتر یا بیشتر از 6.88 ولت پیک تو پیک باشد یعنی سیم پیچهای ترانس اتصال دارند.
2-اگر عرض پالس بالا بیشتر از عرض پایین باشد یعنی در خروجی اتصالی هست که مقدار تناسب انها بستگی به شدت اتصالی دارد یا دیود های DB1 و DB2 مشکل دارند

توجه داشته باشید در صورت خرابی و تغییرات در شکل موج ها تعمیر ان بستگی به مهارت و تحلیل کننده دارد
سلام به استاد عزیز
بنده همیشه ایشان را به زحمت انداخته ام واز راهنمایهای ایشان استفاده کردم بابت این تایپیک هم ممنون چون بنده در بیشتر تعمیراتم از اسکوپ استفاده می کنم مطالب شما در این تایپیک برایم مفید خواهد بود. اقای مهندس ایرانی بنده همیشه شما رابه زحمت انداختم ودر باب تعمیرات سیستم های حفاظتی وامنیتی همیشه به صورت مستقیم با ایشان در ارتباط بوده واز ایشان راهنمایی گرفته ام واقعا متشکرم از استاد عزیز

404

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2023-10-31
191
249
اردکان
درود

شرایط استفاده از نقشه

1-اگر دامنه ولتاژ PIC1 کمتر یا بیشتر از 6.88 ولت پیک تو پیک باشد یعنی سیم پیچهای ترانس اتصال دارند.(در صورتی که خروجی اتصالی نداشته باشد)
2-اگر عرض پالس بالا بیشتر از عرض پایین باشد یعنی در خروجی اتصالی هست که مقدار تناسب انها بستگی به شدت اتصالی دارد یا دیود های DB1 و DB2 مشکل دارند(اگر C14 سالم باشد)

بسیار ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: reza 000

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,976
درود
گاهی اوقات تعمیر کاران یک اداپتور یا یک منبع تغذیه دارند و نمی توانند ولتاژ 36 ولت را به ورودی وصل کنند .این موضوع زیاد مهم نیست و میتوانند
همان ولتاژ 19 ولت را به ورودی 220 ولت وصل کنند .هر چقدر ولتاژ ورودی بیشتر باشد راحتر میشود مشکل را رفع کرد و فقط ولتاژ پیک تو پیک در شکل موجهایی کم میشود که مربوط به ولتاژ ورودی هست و باید به همان تناسب کم شود ولی شکل موجها تغییر نمیکنند

بالا