آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نشت آب (E1 Error) ماشین ظرفشویی LG مدلD1451WF

cyrex

کاربر
2012-05-01
7
8
زنجان
با سلام
ماشین ظرفشویی LG D1451WF که حدودا یک ونیم ساله خریدم.ولی با نمایش پیغام E1 (نشت آب) دیگه کارنمیکنه:blue:
نمایندگی آمد و یه نگاه کرد فقط گفت گارانتی تمامه و باید بیاری تعمیرگاه و هزینه ایاب ذهاب و گرفت و رفت !:crying:
یه بار خودم بازش کردم - دست به آچار هستم-قابهای بغل و بالا . ولی از زیر به موتور دسترسی پیدا نکردم!
طبق چند فیلم آموزشی که به مدل های دیگه مربوط میشه ، این مدل امکان دسترسی راحت را به من نداد.یعنی تو فیلم ویا منوآل سرویس ها با باز کردن مثلا 4 پیچ به موتور و یا محل نشت دسترسی داشته باشم را نمیده.کف این مدل به نظر یک دیکه هست.موندم چه کنم.ضمنا طرف راست ماشین بعد حذف قاب یه فضای کوچیک جهت دیدن بخشی از زیر موتور را میده ولی مطمئنا باید یه راه بهتری باشه...
آب رو خالی مکنم روشن میکنم.بیچاره شروع به کارمیکنه.زیر موتور رو میبینم که داره کم کم پر آب میشه و سرنسور کف ورود آب رو میبینه و E1 ....

دسترسی به زیر این مدل چطوریه - حدس نهایی من با باز کردن در ...
ممنون از حوصله شما . . .

م.زبردست

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
باید دمونتاژ بشه، با ماژیک علامت گذاری کن وبه واشر هاش هرگز چسب(آکواریم یا غیره ) نزن تغییر حالت میده ومیشه درد سر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cyrex

cyrex

کاربر
2012-05-01
7
8
زنجان
بالاخره توانستم به زیر ماشین دسترسی پیدا کنم.3 ساعت زمان برد از صفر تا صد ...
موتور را که از نوع DirectDrive هست را در آوردم و با تست آن متوجه نشت آب از بین هیتر و موتور شدم.با توجه به اتمام گارانتی کل و گارانتی 10 ساله موتور آیا نمایندگی همین قطعه را برایم سرویس خواهد کرد؟ - فردا معلوم میشه-هزینه آن مهم نیست...
آیا نمایندگی قطعه یک ماشین را جهت سرویس قبول میکند؟یا مثلا میگوید کل ماشین باید اینجا باشد و یا .... ؟؟؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: alboyeh

م.زبردست

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
بالاخره توانستم به زیر ماشین دسترسی پیدا کنم.3 ساعت زمان برد از صفر تا صد ...
موتور را که از نوع DirectDrive هست را در آوردم و با تست آن متوجه نشت آب از بین هیتر و موتور شدم.با توجه به اتمام گارانتی کل و گارانتی 10 ساله موتور آیا نمایندگی همین قطعه را برایم سرویس خواهد کرد؟ - فردا معلوم میشه-هزینه آن مهم نیست...
آیا نمایندگی قطعه یک ماشین را جهت سرویس قبول میکند؟یا مثلا میگوید کل ماشین باید اینجا باشد و یا .... ؟؟؟
چون دست بردی توش قبول نمیکنه-در حالتی که تنها موتور معیوب شود ده سال گارانتی دارد ونه متعلقات موتور-با کمی دقت وزیرکی میتوانید مشکل راحل کنید-زمان 3 ساعت برای اولین بار بد نیست ....احسنت به این پشتکار

cyrex

کاربر
2012-05-01
7
8
زنجان
موتور را بردم نمایندگی LG
طبق حدس خودم و فرمایش شما نتنها قبول نکرد بلکه قطعه مورد نظر من - نمایندگی نام قطعه را "ظرف المنت" نام گذاری نمودند! - را هم نداد:worked_till_5am:
تو بازار هم با توجه به خاص بودن قطعه بعید میدانم بجز نمایندگی از مجرای دیگر بتوانم قطعه را پیدا کنم...
2 راه ماننده:1- به حرف نمایندگی گوش کنم و دستگاه را جمع کنم و تحویل نمایندگی بدهم
2-تمام تجربیاتم در مورد ماشین لباس شویی - قبلا کلا خودم در منزل باز و بست کردم و درست شد و خودرو و ... در مورد این زبان بسته به کاربرم - البته با کمک شما
سوالی که برای من پیش آمده اینه که بهترین ماده (چسب - روغن مانند گریس و ...) برای آببندی دو کفه پلاستکی - با توجه به اخطار جناب آقای زبر دست در مورد چسب آکواریم - کدام است؟
چسب خاکستری - ماشین - خورندگی مانند چسب آکواریم دارد؟

برای جای پیچ هرز شده فکر خوبی دارم...

با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: alboyeh

cyrex

کاربر
2012-05-01
7
8
زنجان
نمایندگی محترم ال جی هیچ کمکی به اینجانب در رابطه با تعمیر دستگاه نکرد- نمایندگی آقای جمالی در زنجان خ خرمشهر- با پر رویی تمام منوآل سرویس موتور را به من نمایش داد و گفت که بخش بالای موتور (المنت) و خود موتور پارت نامبر دارد ولی آن قطعه ای که مورد نظر بنده استو بین آن دوقرار دارد پارت نامبر ندارد!!!!!!
در حالی که خود بنده در نمایندگی پرینتر های Brother کار میکنم و میدانم که تمامی قطعات و برد های الکتریکی و الکترونیکی دارای پارت نامبر میباشد.علت آن این است که مثلا وقتی مثلا ما قطعه ای از پرینتر بعنوان مثال درام کارتریج برای مدل X را از طریق نمابر ویا ایمیل یا تلفن به تهران اعلام مکنیم وآنها در کمترین زمان موجودی را اعلام و ارسال میکنند

این آقا تو چشم من نگاه میکنه و میگه این قطعه - دقیقا همان قطعه معیوب - پارت نامبر ندارد که بگوییم بیاید!!!!

....

القصه

در زمان نوشتن این پست،ماشین ظرفشویی در حال شستن ظرفهاست:32000000:

موتور کلا با پانصد تک تومان تعمیر شد + چسب مخصوص واشر خودرو از شرکت مزدا

با تشکر از نمایندگی شرکت مزدا علی الخصوص شرکت غفاری و نه شرکت مادیران!

پایان تاپیک
#$V^86

cyrex

کاربر
2012-05-01
7
8
زنجان
. “Don’t wish it was easier, wish you were better. Don’t wish for less problems, wish for more skills. Don’t wish for less challenge, wish for more wisdom.

بالا