آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نداشتن ولتاژ خروجی مدار تغذیه commax dpv-4pn

Milad9676

کاربر
2020-11-29
76
43
سلام وقت همگی بخیر...
یه آیفون تصویری هست که مدار تغذیش خروجی ولتاژش صفره...
تو نگاه اول فیوز سوزونده بود بعد از تعویض فیوز ، پل دیود سوزونده بود که با یه پل دیود 1.5 آمپر گرد جابجا شد...بعد از اون خازن صافی رو عوض کردم و ترانزیستور 13003B رو عوض کردم که خراب بود و بجاش 13005D جایگزین کردم ... رفتم جلوتر آیسی thx201 هم مشکل داشت که اونم عوض کردم ولی بازم خروجی صفره... بقیه قطعات ظاهرا و باطنا سالمن ولی نمیدونم مشکل کجا هست واقعا خستم کرده کمکم کنید...

آخرین ویرایش:

Elec.ehsan

کاربر vip
کاربر
سلام دوست عزیز
یه دیود زنر ۱۵ ولتی تو مدار هست حتما عوضش کن تو بردهای سویچینگ وقتی فیوز میسوزه صددرصد یه مقاومت فیوزی هم درشته اونم میسوزه عوض کن کوپلر مدارهم عوض کن انشالا حتمن جواب میگیری

Milad9676

کاربر
2020-11-29
76
43
photo_2020-12-17_00-09-16.jpgphoto_2020-12-17_00-09-46.jpg

Milad9676

کاربر
2020-11-29
76
43
سلام دوست عزیز
یه دیود زنر ۱۵ ولتی تو مدار هست حتما عوضش کن تو بردهای سویچینگ وقتی فیوز میسوزه صددرصد یه مقاومت فیوزی هم درشته اونم میسوزه عوض کن کوپلر مدارهم عوض کن انشالا حتمن جواب میگیری
سلام
زنر رو حتما عوض میکنم و نتیجه رو اطلاع میدم ولی اپتوکوپلر رو تست گرفتم ازش سالم بود...

Milad9676

کاربر
2020-11-29
76
43
سلام دوست عزیز
بعد دوست عزیز مقاومت فیوزی منظورت مقاومت NTC هستش؟اگ اونه منظورت اونم تست دما گرفتم ازش...سالمه...نکته بعدی اینه که اگ برد رو نگاه کنی پشتشو متوجه میشی که اون دیود قرمز رنگ زنر نیس چون رو برد حرف D رو چاپ کرده و زنر رو با حرف Z چاپ میکنن...

Elec.ehsan

کاربر vip
کاربر
بعد دوست عزیز مقاومت فیوزی منظورت مقاومت NTC هستش؟اگ اونه منظورت اونم تست دما گرفتم ازش...سالمه...نکته بعدی اینه که اگ برد رو نگاه کنی پشتشو متوجه میشی که اون دیود قرمز رنگ زنر نیس چون رو برد حرف D رو چاپ کرده و زنر رو با حرف Z چاپ میکنن...

نه اون زنره ۱۵ولت خروجی را برش میده برد را ولش کن چی نوشته مقاوت r4 را خارج کن وچکش کن قط نباشه

heical

کاربر
2011-05-13
306
532
یک مساله. معمولا ترانزیستورهای سری 1300x که توی بازار هست جای پایه هاشون با اون چیزی که روی بردها می بینیم فرق می کنه . مطمئن بشید که ترانزیستوری که تعویض کردین جای پایه هاش با ترانزیستوری که روی برد قرار داشته یکسان باشه و در صورت نیاز اصلاحش کنید. در ضمن به نظرم ترانزیستوری که شما گذاشتید از نوعی هست که دیود داخلی داره و با اصلی که روی برد بوده تفاوت داره.

بالا