آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نداشتن صدا در pavilion dv7

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
درود
شما مدار بین آی سی و کانکتور اسپیکر داخلی رو چک کن.به احتمال زیاد یکی از فیوزها سوخته.شما تست فیوز و مقاومت و خازن رو به چه شکل انجام میدید؟
خازن در خارج از مدار نباید اهم نشان دهد و مقاومت هم در خارج از مدار باید مقدار خودش رو نشون بدهد. فیوز هم که اتصال کوتاه و بوق میزنه

veisian63

کاربر vip
کاربر
2014-02-25
104
280
سلام و درود فراوان داداش
من تست خازن و مقاومت و فیوز را روی مدار انجام دادم ، ینعی دو سر پرابها رو به دو طرف اون قطعه وصل می کنم ، اگه عکس را مشاهده کرده باشید دور اون دو خازن و حتی دور ترانزیستور خط کشیدم هیچکدام در تست بازر یا اهم دیودی یا بوق عددی را نشان ندادن ، ولی قطعات مشابه آن اهم دیودی را خیلی راحت نشان دادن ، مولتی مترم از نوعی هستش که تست بوق و اهم دیودی آن یکی هستش ، به هر حال پس باید فیوزی که فرمودید بین مدار آی سی و اسپیکرها هستش را پیدا کنم ، ولی سوال اگه خازنی اهم دیودی اون روی مولتی متر نشان ندهد (این تست روی مدار منظورم هستش) آیا اون خازن ایراد دارد یا نه؟ در خصوص اون ترانزیستور هم اگه امکان دارد راهنمایی کنید ببینید درست عرض می کنم یا نه ، در تست این ترانزیستور پراب قرمز روی وسطی و پراب منفی رو روی پایه سمت راست قرار دادم هیچ عددی نشان نداد و بعد پراب منفی رو بردم روی پایه چپ باز عددی نشان نداد ، بعدش اومدم جای پرابها را عوض کردم و باز هم هیچ عددی نشان ندادند ، مشابه همون ترانزیستور که روی عکس کنارش هم هست دقیقا نشان میداد.
خواستم ببینم شما نظرتون در این مورد چی هستش؟
راستی چطور خروجی مدار بین آی سی و اسپیکرهای داخلی به خصوص میکروفن داخلی و حتی جکها را پیدا کنم ، نقشه ای که دادید کمک خوبی بود ولی عرض کردم که توی عکس صدا روی کدوم پایه بود!
بنده خدایی در همین زمینه تایپیک گفت بیام سر سیمی که برای تست صدا به آی سی صدا زدم ، گفت سیم را روی یکی از این خازنها بزنم ببینم صدا می دهد یا نه این درست هستش یا غلط؟

veisian63

کاربر vip
کاربر
2014-02-25
104
280
ممنونم از راهنمایی شما
ولی خواستم بپرسم پس باید چطور مدار بین آی سی صدا و خروجی اسپیکر اینترنال و یا جکها و حتی میکروفن درب لبتاب را تست کنم و پیداش کنم؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

msh.27

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2012-09-06
246
832
تهران
درود حالا میتونی تست فون را اطراف مقاموت ها انجام بدی ببنی صدا هست یا نه بعد دیتا شیت اون ای سی رو پیدا کن که احتمالا توی همون نقشه باید باشه ببین اون پایه که صدا داری این پوت هست یا اوت پوت اگه اوت بود 100درصد یه فیوزی یا یه ترازیستور تقویت کننده سوخته اگه این پوت بود ایراد از خود ای سی هست البته احتمال اینکه توی مدار اوت شورتی باشه و باعث قطع خوروجی بشه هم هست

• Like

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
درود
دوست عزیز، نحوه کلی کار قسمت صدا در لپ تاپ به شکل زیر هست:
در ابتدا دیتای صدا از سمت سیستم وارد آی سی صدا میشه و پس از دیکد شدن در خروجی آی سی ظاهر میشه که خیلی ضعیفه و فقط با هدفون میشه اون رو شنید.
پس از آی سی صدا، میرسیم به قسمت تقویت کننده، که به دو شکل هست. یا اینکه از آی سی آمپلی فایر استفاده شده و یا از چندعدد ترانزیستور به همراه قطعاتی مثل خازن و مقاومت استفاده شده.
شما طبق این فلوچارت پیش برو عیب رو پیدا میکنی.

• Like

veisian63

کاربر vip
کاربر
2014-02-25
104
280
درود حالا میتونی تست فون را اطراف مقاموت ها انجام بدی ببنی صدا هست یا نه بعد دیتا شیت اون ای سی رو پیدا کن که احتمالا توی همون نقشه باید باشه ببین اون پایه که صدا داری این پوت هست یا اوت پوت اگه اوت بود 100درصد یه فیوزی یا یه ترازیستور تقویت کننده سوخته اگه این پوت بود ایراد از خود ای سی هست البته احتمال اینکه توی مدار اوت شورتی باشه و باعث قطع خوروجی بشه هم هست

سلام و عرض ادب
ممنونم از راهنمایی شما
تست فون روی کدوم مقاومتها انجام بدم اطراف آی سی یا نزدیک به جکها ، میکروفون اینترنال روی درب لبتاب هم قطع هستش توی ویندوز همه چیز را نرمال و نصب شده میشناسه ولی سخت افزاری کاربردی ندارند ، به قول شما باید جایی سوخته باشه ، راستی این شورتی ینی چی؟ بعد نقشه ای که بدستم رساندند مطمئمن نیستم نقشه خود این آی سی هستش ، چون داش مسعود زحمت نقشه را برای این حقیر کشیدند و روی نقشه پایه 31 و 32 خروجی هدفون بود اما روی آی سی که دارم خروجی روی پایه های دیگر مثل 4و5 بود.
خب این تست فون منظور هدفون یا میکروفون هستش؟
بعد روی کدوم خازن یا مقاومتها قرار بدهم؟ دور آی سی یا دور جکها؟
اگه خاطرتون باشه علت خرابی و نداشتن صدا از سوی جک میکروفون بود چون کابلی از پشت دستگاه آمپلی فایر بزرگ را به ورودی این جک زدند و بعد کار می کرد ، زمانی که مراسم تمام شد و قطعش هم کرد بدون اینکه فیش هدفون صدا و میکروفون از درون جکها در بیارد صدا داشت تا زمانی که درب لبتاب را بدون اینکه خاموش کند می بندد ، که بعد از 10 دقیقه مجبور می شود صدا را گوش کند دید دیگه صدایی از لبتاب در نمی آید.
ممنون میشوم بیشتر راهنمایی و کمک کنید؟ راستی توی عکس نشان دادم که اون دو خازنی که نزدیک جک میکروفون اهمی نشون ندادند و حتی اون ترانزیستور!
با تشکر فراوان

آخرین ویرایش:
  • Like

veisian63

کاربر vip
کاربر
2014-02-25
104
280
درود
دوست عزیز، نحوه کلی کار قسمت صدا در لپ تاپ به شکل زیر هست:
در ابتدا دیتای صدا از سمت سیستم وارد آی سی صدا میشه و پس از دیکد شدن در خروجی آی سی ظاهر میشه که خیلی ضعیفه و فقط با هدفون میشه اون رو شنید.
پس از آی سی صدا، میرسیم به قسمت تقویت کننده، که به دو شکل هست. یا اینکه از آی سی آمپلی فایر استفاده شده و یا از چندعدد ترانزیستور به همراه قطعاتی مثل خازن و مقاومت استفاده شده.
شما طبق این فلوچارت پیش برو عیب رو پیدا میکنی.
سلام و درود خدمت داداش خودم
ممنونم
چشم اینکار را می کنم ، راستی احتمال دارد با آی سی ساب ووفر تقویت شود آیا به نظر شما احتمال دارد که آی سی ساب خراب شده باشد؟ چطوری این آی سی ساب را تست کنم از نظر ولتاژی یا از نظر اهمی؟

• Like

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
دیتا شیت آی سی صدا رو دانلود کن. اگر طبق مدار اون پیش بری به جواب میرسی.
از فیوزها و مقاومت فیوزی غافل نشو.بیشترین آسیب رو این قطعات میبینن

• Like

veisian63

کاربر vip
کاربر
2014-02-25
104
280
دیتا شیت آی سی صدا رو دانلود کن. اگر طبق مدار اون پیش بری به جواب میرسی.
از فیوزها و مقاومت فیوزی غافل نشو.بیشترین آسیب رو این قطعات میبینن

سلام
سایت بخصوصی داره؟ اسم سایتش چی هستش؟

بالا