آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

نداشتن صدا در یکی از خروجی های اسپیکر میکرولب

mehrdad2best

کاربر vip
vip
کاربر
2024-03-08
36
19
Abhar
سلام.

دوست عزیز مقادیر که اعلام کردی مقدار اهمی بین پایه IC ها هست؟ این مقادیر متغیر به عوامل متعدد ازجمله ساختار ، کیفیت ساخت و .... بستگی دارد همانگونه که ترانزیستور های مختلف بتای متفاوت دارند. پس زیاد درگیر این موضوع نشوید.

اگر IC را جابجا کردید و در کانال سالم دیگر صوت دارید بایستی به ورودی پایه IC با نوک پیچ گوشتی یا پنس اتصال دهید ببینید صدای هوم ( سیگنال نویز ) دارید یا خیر؟

احتمال خرابی خازن های الکترولیت هم هست !

بررسی کنید و نتیجه را اعلام نمایید.
بله ایسی هارو جابجا کردم و فرقی نکرد
به ورودی ایسی که با پیچ گوشتی میزنم اونی که سالمه صدای نویزش بیشتره و اونی که صداش ضعیفتر نویزشم ضعیف تره
دستم رو میزارم رو ایسی اونی که صداش ضعیفتره خیلی داغ میکنه
ولتاژ گرفتم پایه ۱ ورودی ۱۳.۶ ولت و دومی ۱۴ ولت و پایه ۴ که میشه خروجی هم ۱۴ ولته
ویرایش: پایه ۴ که خروجی ایسی میشه میره به یه مقاومت ۵۰ کیلو بعد اون میره به خروجی که بلندگو وصل بشه .این مقاومت رو داخل مدار از طریق بازر مولتی متر تست میکنم بوق اتصال کوتاه میزنه.ایا خرابه یا تو مداره ازونه؟

آخرین ویرایش:

Pooya0150

کاربر vip
vip
کاربر
2019-03-29
64
37
سلام عزیز من دقیقن ی همچن موردی داشت یدونه خازن عدسی ب شمارع ۱۰۴ بود ک لحیم سردی داشت لحیم کردم حل شد شما برای بهتر متوجه شدن مشکل یدونه هدست ک داخل گوشی میزان اهگ وصل میکنن یدونه از اونا تهیه کن و یلنگشا بچین و یسرشا ی سوزن بزار و اون ی سر شیمم ی گیره سوسماری و طرف ک گیره سوسماری زدیا بزار ب بدنه و طرفی ک سوزن زدیا بزن ب پایه وردی صدای ای سی ببین صدا داری دقت کن صدا کیفیت داره یا نه من با این روش مشکلات تمام سیستم های صوتیا برطرف میکنم .

zmojtaba161

کاربر vip
کاربر
2011-10-17
256
133
سلام عزیز من دقیقن ی همچن موردی داشت یدونه خازن عدسی ب شمارع ۱۰۴ بود ک لحیم سردی داشت لحیم کردم حل شد شما برای بهتر متوجه شدن مشکل یدونه هدست ک داخل گوشی میزان اهگ وصل میکنن یدونه از اونا تهیه کن و یلنگشا بچین و یسرشا ی سوزن بزار و اون ی سر شیمم ی گیره سوسماری و طرف ک گیره سوسماری زدیا بزار ب بدنه و طرفی ک سوزن زدیا بزن ب پایه وردی صدای ای سی ببین صدا داری دقت کن صدا کیفیت داره یا نه من با این روش مشکلات تمام سیستم های صوتیا برطرف میکنم .
درود
در صورت امکان با ثبت عکس این روش رو توضیح بفرمایید
با تشکر

mehrdad2best

کاربر vip
vip
کاربر
2024-03-08
36
19
Abhar
سلام تست کردم دوتا پایه ورودی ایسی هردو رو تست کردم روی هر دو ایسی هیچ صدایی نمیاد

FX55

کاربر vip
کاربر
2014-10-18
272
325
اصفهان
بله ایسی هارو جابجا کردم و فرقی نکرد
به ورودی ایسی که با پیچ گوشتی میزنم اونی که سالمه صدای نویزش بیشتره و اونی که صداش ضعیفتر نویزشم ضعیف تره
دستم رو میزارم رو ایسی اونی که صداش ضعیفتره خیلی داغ میکنه
ولتاژ گرفتم پایه ۱ ورودی ۱۳.۶ ولت و دومی ۱۴ ولت و پایه ۴ که میشه خروجی هم ۱۴ ولته
ویرایش: پایه ۴ که خروجی ایسی میشه میره به یه مقاومت ۵۰ کیلو بعد اون میره به خروجی که بلندگو وصل بشه .این مقاومت رو داخل مدار از طریق بازر مولتی متر تست میکنم بوق اتصال کوتاه میزنه.ایا خرابه یا تو مداره ازونه؟
سلام.

اولا از رو و پشت مدار عکس واضح با علامت گذاری آی سی که داغ میکند ارسال کنید.

مقاومت که اعلام کردید که اتصال کوتاه است را یک پایه آنرا از مدار خارج کنید و تست نمایید.

mehrdad2best

کاربر vip
vip
کاربر
2024-03-08
36
19
Abhar
سلام.

اولا از رو و پشت مدار عکس واضح با علامت گذاری آی سی که داغ میکند ارسال کنید.

مقاومت که اعلام کردید که اتصال کوتاه است را یک پایه آنرا از مدار خارج کنید و تست نمایید.
سلام
از ایسی که داغ میشه و اون مقاومت عکس فرستادم
مقاومت ۵۰ کیلو هست اما اتصال کوتاهه و مثل همین هم برا اون یکی بانده که اونم تو مدار اتصال کوتاه نشون میده ولی اون باند صداش سالمه

پیوست‌ها

• 408.8 کیلوبایت بازدیدها: 15
  • 302 کیلوبایت بازدیدها: 15
  • 236.9 کیلوبایت بازدیدها: 15

FX55

کاربر vip
کاربر
2014-10-18
272
325
اصفهان
سلام
از ایسی که داغ میشه و اون مقاومت عکس فرستادم
مقاومت ۵۰ کیلو هست اما اتصال کوتاهه و مثل همین هم برا اون یکی بانده که اونم تو مدار اتصال کوتاه نشون میده ولی اون باند صداش سالمه
سلام.
دوست عزیز مقاومتی که در تصویر دیدم با کد رنگی قهوه ای - سیاه - طلایی - طلایی است که مقدارش میشه 1 اهم.

دیود های زنر را چک کنید.

مطمئن شوید که آی سی OP-AMP سالم است .

خازن های ورودی بلحاظ فیزیکی و پایه ها کنترل کنید.

هرکدام از موارد فوق را مشکل داشتید بگوید تا روش کنترل و چک کردنش را من و سایر دوستان راهنمایی کنیم.

mehrdad2best

کاربر vip
vip
کاربر
2024-03-08
36
19
Abhar
سلام.
دوست عزیز مقاومتی که در تصویر دیدم با کد رنگی قهوه ای - سیاه - طلایی - طلایی است که مقدارش میشه 1 اهم.

دیود های زنر را چک کنید.

مطمئن شوید که آی سی OP-AMP سالم است .

خازن های ورودی بلحاظ فیزیکی و پایه ها کنترل کنید.

هرکدام از موارد فوق را مشکل داشتید بگوید تا روش کنترل و چک کردنش را من و سایر دوستان راهنمایی کنیم.
مقاومت رنگ اولش سبزه
ایسی op کدومشه؟
خازن ورودی همون دوتا بزرگس؟من ولتاژشونو گرفتم سالم بودن انگار
زنرهارو هم چشم چک میکنم

hojat88

کاربر vip
کاربر
2013-02-01
125
181
سلام یه خازن الکترولیت باید سر راه خروجی همون لاینی باشه که قطع هست تعویضش کن ببین اوکی میشه

بالا