آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

میکروسکوپ دیجیتال dm4

meisamata

کاربر vip
کاربر
2022-03-05
51
75
پایه مثبت و منفی سی پی یو شورتی نداره
اتصال کوتاه بین پایه های ۳ و ۷ و ۸ ای سی فلش اتفاق افتاده و احتمالا آی سی فلش آسیب دیده.

من پروگرامر ندارم آی سی فلش هم اگه پیدا بشه نمیتونم پروگرم کنم.
سی پی یو نسبتا داغ میشه البته با نگهداشتن دکمه پاور ولی شورتی در مسیر ولتاژ مثبت و منفی اون وجود نداره

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
793
1,330
اتصال کوتاه بین پایه های ۳ و ۷ و ۸ ای سی فلش اتفاق افتاده و احتمالا آی سی فلش آسیب دیده.
سلام
تصویر من زیاد واضح نیست و هنوز به رایانه دسکتاپم دسترسی ندارم تا پشت و روی برد رو همزمان چک کنم. خودتون برد رو چک کنید ببینید درست میگم؟
@ به نظرم میرسه پایه ۳ و ۷ و ۸ تو نقطه اتصال به C1 بهم وصل باشه.
@ یه طرف خازن C1 هم به زمین وصله

۲۰۲۳۰۷۰۲_۱۸۱۳۰۳.jpg

آخرین ویرایش:

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
793
1,330

meisamata

کاربر vip
کاربر
2022-03-05
51
75
ولتاژ vcc ای سی فلش از پایه میانی آی سی 2006xad fs پشت برد تامین میشه که طرف مقابل همین پایه به منفی وصله.
یکی از پایه های همین آیسی به ال ای دی آبی وصل میشه که عرض کردم دیگه روشن نمیشه.
ولتاژ ۰.۳۳ روی پایه مثبت ای سی فلش موجوده

پیوست‌ها

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
793
1,330
ولتاژ vcc ای سی فلش از پایه میانی آی سی 2006xad fs پشت برد تامین میشه که طرف مقابل همین پایه به منفی وصله.
یکی از پایه های همین آیسی به ال ای دی آبی وصل میشه که عرض کردم دیگه روشن نمیشه.
ولتاژ ۰.۳۳ روی پایه مثبت ای سی فلش موجوده
سلام
زحمت بکشید آیسی فلش رو از روی برد جدا کنید؛ ببینید ولتاژ تغذیه نرمال میشه. به نظرم ولتاژ باید ۳ ولت باشه.
الف- وقتی آیسی فلش رو جدا کنید؛ مشخص میشه ایراد از فلشه یا آیسی 2006xad که می‌فرمایید.
ب- مسیر حرکت فیبر زیر آیسی هم مشخص میشه؛ که بهتره یه عکس هم از این مسیر ارسال کنید.

meisamata

کاربر vip
کاربر
2022-03-05
51
75
آی سی فلش رو برداشتم، طبق فرمایشتون اتصال مداری بین پایه ها برقرار بوده و آی سی سالم هست.
مسیر ولتاژ از درون آی سی اصلی (پایه های ۷ و ۸) به آی سی 2006xd می رسه و از اونجا به آی سی فلش، مموری و ... این مقدار بدون آی سی 2006xda چیزی حدود ۰.۳۳ هست زمانیکه کلید فشرده میشه.
تغییر ولتاژی در ولتاژ ارسالی از آی سی اصلی تا ولتاژ سر آی سی فلش مشاهده نمیشه

پیوست‌ها

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
793
1,330
سلام
لطفا یه عکس با همین خصوصیات و زوایا که از روی برد گرفتید؛ (عکس زیر) از پشت برد هم بگیرید و ارسال بفرمایید.

20230713_133531.jpg

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
793
1,330
قطعه مد نظر 2006xad به نظر ترانزیستور هست. همون T8
سلام
منابع متعددی رو گشتم، چیزی با این کد پیدا نکردم. می‌تونید یه عکس تهیه ‌کنید که کد قطعه توش پیدا باشه.
زاویه نور رو تغییر بدید تا کد به درستی مشخص باشه.

meisamata

کاربر vip
کاربر
2022-03-05
51
75
از اسمش مطمئنم مهندس
آی سی های 3amc، ob5a و این ترانزیستور قطعات کم یاب هستن دیتاشیت هم پیدا نمیشه براشون. چه برسه به معادل

بالا