آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مونتاژ يك دستگاه lc meter

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
سلام ببخشید دوباره مزاحمتون میشم
من نمیخوام که دقتش در حد صدم پیکوفاراد باشه من میخوام اگه یک خازن با ظرفیت مثلا 25/800 پیکو فاراد وصل کردم بتونه نشون بده یعنی بصورت 800 پیکوفاراد یا حتی 2/800 نشون نده و دومین رقم اعشار هم باشه .
اگر این مدار نمیتونه پس چرا نوشته :
Range : 0.010 pf to 1 mfd
و
measurement capabilities range from 0.01pf
برداشت من اینه که میتونه خازنهایی با ظرفیت 02/0 پیکوفاراد یا 25/0پیکوفاراد یا 32/50 پیکوفاراد رو نشون بده
اگه اشتباه میکنم لطفا بگید که روش وقت نگذارم . یه بخشی از پروژه من اینه که ظرفیت خازنی چند تا خازن رو برای تشخیص خازن اندازه بگیرم و اختلاف اونها با هم در حد صدم هست مثلا 25/10 پیکوفاراد و 35/10 پیکوفاراد و 45/10 پیکوفاراد البته این بخشی از پروژه هست . باز هم ممنون از راهنماییهاتون با تشکر
با سلام :
عزيزم شما اگه بتونيد يك خازن به ظرفيت مثلا يك پيكوفاراد بدون تلرانس پيدا كنيد شايد از مدار درك خوبي داشته باشيد .{تلرانس خازن ها هم نسبت به قطعه باز تلرانس دارند كه خارج از سنجش اينگونه مدارات هست }.
منظور متن در اين مدارات اين است كه مثلا اعدادي را ميتونن زير يك و به صورت صدم نشون دهند بطور مثال بجاي نشان دادن 2 نانوفاراد ممكن است عدد 1.99 پيكونشان دهد و بالاعكس ....
توجه فرماييد كه خازن ها هرچه قدر هم حساس پيشرفته ساخته بشه بازم نسبت به درجه حرارت محيط و دماي مدار و قطعات و .... خيلي پارامترهاي ديگر حساسيت نشون ميدهند بنابرين بر فرض مونتاژ اينگونه مدارات نبايد انتظار دلخواه تان را داشته باشيد {اين دقت مورد نظر شما فقط و فقط در صنايع نظامي و فضايي با كنترل تمام اتوماتيك نرم افزاري و سخت افزاري كاربردويژه دارند و در حد يك اماتور يا حرفه اي مقدور نمي باشد .
ديگه بقيه را به عهده خود تان وامي گذاريم .
با تشكر .
موفق باشيد .

foory

کاربر
2009-09-08
6
29
سلام

سلام و با تشکر از پاسخهای قبلیتون
من با توضیحات شما متوجه شدم که نمیشه یه مدار خازن سنج با دقت صدم پیکوفاراد رو دستی ساخت واسه همین دنبال یه راه جایگزین بودم که بالاخره پیدا کردم و خیلی ممنون میشم که مثل دفعات قبل راهنماییم کنید .
اصل پروژه اینه که من میخوام با قراردادن یک شی مثل سی دی بین دو صفحه موازی فلزی که نقش خازن رو دارند با استفاده از تغییر ظرفیت خازنی صفحات با توجه به ضخامت سی دی یا هر قطعه دیگری ضخامت اونو با دقت خیلی بالا بدست بیارم .
البته نمونه خارجی اونو تو یه سایتی دیدم که ساخته شده ولی متاسفانه تا الان مداری برای این کار پیدا نکردم .
این لینک سایت رو ببینید تا من یه سری اطلاعات رو بگم که سریعتر به نتیجه برسیم .
http://www.microsense.net/products-position-sensors-microsense-6360.htm

لینک زیر اطلاعاتی در مورد سنسورهای خازنی هست . آخر صفحه قسمت اندازه گيري ضخامت مواد عايق :

http://www.eca.ir/wiki/index.php?title=%D8%B3%D9%86%D8%B3%D9%88%D8%B1_%D8%AE%D8%A7%D8%B2%D9%86%DB%8C
من مدار اینکارو لازم داره که البته ساختار کلی اونو گفته 1 - اسیلاتور2- دمدولاتور3-اشمیت تریگر4-آمپلیفایر
که فکر میکنم با اضافه کردن بخشهایی در آخر مدار نتیجه رو با توجه به ضریب دی الکتریک قطعه و فرکانس خروجی بشه بدست آورد و بصورت یک عدد در خروجی مثل 01/50 میلیمتر نشون داد. البته محاسبات رو باید روش کار کنم فعلا خواستم اگه شما لطف کنید و یه مدار کلی برام قرار بدید روش کار میکنم .
ببخشید که خیلی طولانی نوشتم آخه هم این پروژه برام خیلی مهمه وهم هیچ منبع بدرد بخوری پیدا نکردم بجز اینجا که قبلا هم مزاحمتون شده بودم . بیصبرانه منتظر کمک شما هستم . با تشکر فراوان

آخرین ویرایش:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
سلام و با تشکر از پاسخهای قبلیتون
من با توضیحات شما متوجه شدم که نمیشه یه مدار خازن سنج با دقت صدم پیکوفاراد رو دستی ساخت واسه همین دنبال یه راه جایگزین بودم که بالاخره پیدا کردم و خیلی ممنون میشم که مثل دفعات قبل راهنماییم کنید .
اصل پروژه اینه که من میخوام با قراردادن یک شی مثل سی دی بین دو صفحه موازی فلزی که نقش خازن رو دارند با استفاده از تغییر ظرفیت خازنی صفحات با توجه به ضخامت سی دی یا هر قطعه دیگری ضخامت اونو با دقت خیلی بالا بدست بیارم .
البته نمونه خارجی اونو تو یه سایتی دیدم که ساخته شده ولی متاسفانه تا الان مداری برای این کار پیدا نکردم .
این لینک سایت رو ببینید تا من یه سری اطلاعات رو بگم که سریعتر به نتیجه برسیم .
http://www.microsense.net/products-position-sensors-microsense-6360.htm

لینک زیر اطلاعاتی در مورد سنسورهای خازنی هست . آخر صفحه قسمت اندازه گيري ضخامت مواد عايق :

http://www.eca.ir/wiki/index.php?title=سنسور_خازنی
من مدار اینکارو لازم داره که البته ساختار کلی اونو گفته 1 - اسیلاتور2- دمدولاتور3-اشمیت تریگر4-آمپلیفایر
که فکر میکنم با اضافه کردن بخشهایی در آخر مدار نتیجه رو با توجه به ضریب دی الکتریک قطعه و فرکانس خروجی بشه بدست آورد و بصورت یک عدد در خروجی مثل 01/50 میلیمتر نشون داد. البته محاسبات رو باید روش کار کنم فعلا خواستم اگه شما لطف کنید و یه مدار کلی برام قرار بدید روش کار میکنم .
ببخشید که خیلی طولانی نوشتم آخه هم این پروژه برام خیلی مهمه وهم هیچ منبع بدرد بخوری پیدا نکردم بجز اینجا که قبلا هم مزاحمتون شده بودم . بیصبرانه منتظر کمک شما هستم . با تشکر فراوان
با سلام :
http://irantk.info/showthread.php?t=1280&p=36539
موفق باشيد

shoghal

کاربر vip
vip
کاربر
2007-07-02
19
44
سلام
جناب آقاي رجبي من اين مدار و ساختم ولي فايل هگز مال اين مدار نيست . اگه براتون زحمتي نيست فايل اصلي را بزاريد
سپاسگزارم

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554

shoghal

کاربر vip
vip
کاربر
2007-07-02
19
44
با سلام :
لینک منبع اصلی :
hidden content may not be quoted
موفق باشید .

با عرض سلام آقاي رجبي عزيز ،صفحه اي كه مربوط به فايل هگز مي شه خرابه ارور 404 ميده اگر قبلا اين فايل رو گرفتيد و در هارد درايو شما هست ، محبتي بكنيد پيداش كنيد سپاسگزار تون ميشم . اگر پيدا نشد بازم سپاسگزارم .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
با عرض سلام آقاي رجبي عزيز ،صفحه اي كه مربوط به فايل هگز مي شه خرابه ارور 404 ميده اگر قبلا اين فايل رو گرفتيد و در هارد درايو شما هست ، محبتي بكنيد پيداش كنيد سپاسگزار تون ميشم . اگر پيدا نشد بازم سپاسگزارم .

با سلام :
تو ارشیوم فایل را کامل داشتم متاسفانه هگز ان حذف شده با ریکاوری نام پوشه ها بهم ریخته جبرا لینک منبع را گذاشتم شاید از منبع دیگری پیدا کردم براتون تقدیم میکنم .
موفق باشید .

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,099
74,087
48
ایران
بالا