آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مودم adsl به برق خورده

dtdm

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2012-08-07
269
722
تهران
www.puzel.ir
سلام من یه مودم dlink 2640u دارم که به نت وصل نمی شه البته برق می یاد وقتی لن هم وصل می کنیم ال ای دی لن روشن میشه چه کنم

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,764
خراسان بزرگ!
درود
لطفا تاپیکی مجزا درست کنید و عکس هم بگذارید.
البته بنده دارم از غیاب بزرگان سوء استفاده میکنم!!
ضمنا ایا ورودی خط تلفن به برق شهر اتصال پیدا نکرده؟
بدرود

talal

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2011-11-14
72
246
سلام
مودم منم برق خورده ولی نمیدونم شماره VDR (واریستور)که باید جاش بزارم چنده اخه قطعه کاملا سوخته بود و شماره هاش از بین رفته بود لطفا راهنمایی کنید .

آخرین ویرایش:

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود
لطفا دوستانی که در این بخش سوال مطرح میکنند حتما از برد یک عکس قرار دهند و مدل آن را نیز بیان کنند تا زودتر به نتیجه برسند و دوستان راحتتر راهنمایی کنند
موفق باشید

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501
معمولا واریستور 75 ولتی مخصوص خط تلفن جواب میدهد موفق باشید. ضمنا توصیه استاد امجدی را جدی بگیرید ونوع ومدل مودم را حتما قید کنید
سلام
مودم منم برق خورده ولی نمیدونم شماره VDR (واریستور)که باید جاش بزارم چنده اخه قطعه کاملا سوخته بود و شماره هاش از بین رفته بود لطفا راهنمایی کنید .

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
با سلام، مودم ADSL که با آداپتور 12 ولتی تغذیه میشود چطوری برق میخورد؟

از طريق كابل تلفني كه به مودم نصب ميشود براي اتصال به اينترنت

همان خط تلفن
:32000000:

محمد جون

کاربر
2008-06-29
32
25
با سلام و درود فراوان بر اساتيد و كاربران محترم
من يك مودم tplink دارم وايرلس نيست مدل td 8811 معمولي adsl است يك كابل لن ميخوره و يك يواس بي
چندي پيش من اشتباهن سيم تلفنش رو به برق زدم و مودم سوخت البته مودم كاملا روشن ميشه و فقط مشكلش وصل نشدن به اينترنته
مودم رو باز كردم ديدم در ورودي تلفن يك قطعه اصلا روي برد نيست ومنفجر شده كه علامتش F1 است كه من احتمال دادم علامته فيوز بوده و برد رو هم قطع كرده هيچ باقي مانده اي هم ندارد و نيست كه بفهمم چي بوده
آمدم اين قسمت رو مستقيم به هم با لحيم متصل كردم و وصلش كردم ديدم بازم وصل نيست
بعد آمدم دو تا پايه سيم تلفن رو با اومتر بررسي كردم كه ديدم اتصال داره
بر طبق گفته دوستان در بالا آمدم مدار رو بررسي كردم و شي سياه كتابي كه علامت زده بوديد رو با اومتر بررسي كردم البته اون شي سياه كتابي رو با علامت rv1 نوشته روي برد ديدم اومتر بوق زده و اتصال دارد حال سوالم اينه چجوري اينو راه بندازم و قسمتي كه منفجر شده چي بوده و اهم و مقدار هر چيزي كه بوده چقدر بوده
آيا احتمال اينكه ترانس روي برد سوخته باشه بايد دو پايه اتصال نشان بدهد
در تصاوير قسمتي كه لحيم كاري شده همان قسمتي بوده كه تركيده و اين عكس ها بعد از تميز كردن و لحيم كاري شدن آن قسمت گرفته شده است
ممنون ميشم جوابم رو بدهيد كارم خيلي گيره

آخرین ویرایش:

محمد جون

کاربر
2008-06-29
32
25
[FONT=&quot]در تصاوير زير ترانس سالمه و فقط يكم در برابر انفجار قسمتي كه علامت[/FONT] F1 [FONT=&quot]داشته پلاستيك دورش سوخته[/FONT]
[FONT=&quot]اگر با خارج كردن[/FONT] RV1 [FONT=&quot]از مدار مودم درست بشود و اتصال داشتن دو سيم تلفن براي اين باشد چه چيزي ميتوانم بجاي آن قرار بدهم ومقدارش چقدر باشد و از كجا تهيه كنم و در آخر اگر بجاش چيزي قرار ندم مشكلي در اتصال به اينترنت كه وجود ندارد اگر مواظب باشيم كه ديگر به برق نزنيم[/FONT]
http://upload7.ir/images/23941343781872892350.jpg
http://upload7.ir/images/57712335277238197625.jpg

http://upload7.ir/images/69756821522089700848.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: msh.27
بالا