آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

منبع تغذیه با پاور کامپیوتر

Eisa65zamir

کاربر
2024-01-01
1
0
گنبد کاووس
سلام دوستان یه منبع تغذیه با پاور کامپیوتر درست کردم که فقط یک ic ۲۰۰۵b داره و وقتی جریان زیاد میکشه خاموش میشه چکار کنم که خاموش نشه و تا حد امکان جریان بده یعنی بنحوی مدار محافظ جریان را قطع کنم

hoseinpi

کاربر
2023-12-29
1
0
گرگان
سلام من یه پاور داشتم الان یادم نیست دقیقا چی بود مارکش و یه آی سی امپ فک کنم تو قسمت خروجیش بود. یکی از خروجی های ۵ ولت رو به یه مقاومتی که به یکی از پایه های آیسی وصل بود وصل میکردم حفاظتش برداشته میشد وتا مرز سوختن ماسفت ها میتونستم ازش خروجی بگیرم.نکته ای باید مراقبش باشی اینه بدون محافظت امکان سوختن ترانزیستور یا ماسفت های قدرت خیلی زیاده.

M_GIVEEA

کاربر vip
vip
کاربر
2013-11-01
8
6
کاشان
سلام ، اگه از پاور های قدیمی ۲۰۰ وات استفاده میکنید خروجی هاشون خیلی ضعیف تر از اون چیزی هست که روی اون نوشتند ، تازه قطعات عمر مفید ماسفت و خازن ها به پایان رسیده.

M_GIVEEA

کاربر vip
vip
کاربر
2013-11-01
8
6
کاشان
این دیتاشیت AT 2005B
این آی سی نمونه بردار رو
فکر کنم پایه ۱۶ رو با پایه اول اتصال بدید دیگه توی کارت فضولی نکنه
باز هم دیتا شیت رو ملاحظه کنید
و موقع روشن و خاموش بودن پایه مقدار ورودی برق این دو پایه رو چک کنید.
موفق باشید دوست عزیز

پیوست‌ها

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: habbib

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,690
10,183
گنبد کاووس
سلام دوستان یه منبع تغذیه با پاور کامپیوتر درست کردم که فقط یک ic ۲۰۰۵b داره و وقتی جریان زیاد میکشه خاموش میشه چکار کنم که خاموش نشه و تا حد امکان جریان بده یعنی بنحوی مدار محافظ جریان را قطع کنم
وقت بخیر
مهندس جان پاور سالم به طور طبیعی نباید اینطور باشه
مگر اینکه هنگام استارت بار بسیار شدید ازش بکشی
مثلا اگر به بار یک اهمی یا بزرگتر متصل کنید محافظت اتصال کوتاه عمل میکنه و خاموش میشه
اگر چنین باری ازش نمیکشی و محافظت مدار عمل میکنه بهتره ابتدا مشکل پاور را جستجو کنید

در غیر اینصورت بدون برطرف نمودن مشکل بابت دستکاری بیمورد قطعات و آی سی ، با کمترین فشاری بر روی پاور مطمعنا بی جهت پاور را خواهید سوزاند

لذا در ابتدا بار یا جریانی را که داری از پاور میکشی و پاور شما خاموش میشه را مشخص کنید
تا بهتر و بیشتر برای همکاران قابل بررسی باشه

بالا