آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

منبع تغذيه 0~ 30 ولت

soltaneeia

کاربر
2014-11-02
47
25
سلام خدمت استاد بزرگوارک پاسخ سوالم رادادید.بسیار متشکرم.وقتی از تغذیه جریان میکشم ولتاژکلکتور Q2به 27ولت میرسدوجریان را قطع میکنم به 34ولت میرسد.قبلا Q2از برند stبود وبعد با مارک فایر چیلد عوض کردم .البته ترانزیستورtip41گذاشته ام نه 2n2219.ترانس 24ولت است چیزی ک در خروجی ترانس قید شده وبامولتیمتر هم اندازه گیری کردم 26ولت است اما امپر دقیقش را نمیدانم.استاد گرامی چون قید کردید ترانس ضعیف است من هم شک کردم خروجی ترانسم را مستقیم به یک المنت 4اهمی وصل نمودم وهم زمان ولتاژترانس را گرفتم از 26ولت به 16 ولت رسید.همین المنت 4اهمی را به خروجی مدارم برای تست امپر وصل کرده بودم ک نتیجه اش را قبلا خدمتتان عرض کرده بودم.باتشکراز زحمات بی اندازه شما واموزشهای بسیار پرمحتوا ک در هیچ جایی تا بحال ندیدم .اجرتان با سی الشهدا.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
سلام خدمت استاد بزرگوارک پاسخ سوالم رادادید.بسیار متشکرم.وقتی از تغذیه جریان میکشم ولتاژکلکتور Q2به 27ولت میرسدوجریان را قطع میکنم به 34ولت میرسد.قبلا Q2از برند stبود وبعد با مارک فایر چیلد عوض کردم .البته ترانزیستورtip41گذاشته ام نه 2n2219.ترانس 24ولت است چیزی ک در خروجی ترانس قید شده وبامولتیمتر هم اندازه گیری کردم 26ولت است اما امپر دقیقش را نمیدانم.استاد گرامی چون قید کردید ترانس ضعیف است من هم شک کردم خروجی ترانسم را مستقیم به یک المنت 4اهمی وصل نمودم وهم زمان ولتاژترانس را گرفتم از 26ولت به 16 ولت رسید.همین المنت 4اهمی را به خروجی مدارم برای تست امپر وصل کرده بودم ک نتیجه اش را قبلا خدمتتان عرض کرده بودم.باتشکراز زحمات بی اندازه شما واموزشهای بسیار پرمحتوا ک در هیچ جایی تا بحال ندیدم .اجرتان با سی الشهدا.

درود

ضمن تقدیر و تشکر.
قبلا تصور میکردم ترانس شما ضعیفه اما با توجه به گزارش اخیر ، ترانس شما خیلی ضعیفه.
البته هیچ اشکالی نداره و میتونی در جریان های مجاز متناسب با ترانس استفاده کنی یعنی در ولتاژ پایین تا ۳ آمپر هم قابل دریافته ولی در ولتاژهای بیش از ۲۰ ولت حدود نیم آمپر .
ضمنا با این ترانس ۳۰ ولت را در جریان پایین هم نمیده.
در هر صورت نیاز به جریان بالا نداری و همین ترانس خوبه.

در ضمن از قطعات منطبق با نقشه استفاده کنید.

سپاس

آخرین ویرایش:

soltaneeia

کاربر
2014-11-02
47
25
ضمن عرض سلام وخسته نباشید.سوالات ومشکلات ما تمامی نداردوبازهم جای تشکرو قدردانی دارد ک جنابعالی حوصله میکنید و ب سوالات بی پایانمان جواب میدهید.من ترانس 18ولت 2.5 امپر وترانس 12ولت 11امپر را هم وصل وتست کردم اما مشکل باقیست.مقاومت 4اهمی را ب خروجی وصل کردم وترانس 18ولتی 2.5 امپری را ب ورودی مداروصل نمودم. p1را درحداکثر قرار دادم وp2را ب ارامی حرکت دادم حداکثر جریانی ک امپرمترنشان داد 77/بود وولتاژدر این حالت 2/7ولت بود.ترانس 12ولتی هم همین ماجرا تکرار شد.دوتا ترانس ک دارم از نوع حلقوی هست و مطمن هستم جریان قید شده را میدهند.

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
ضمن عرض سلام وخسته نباشید.سوالات ومشکلات ما تمامی نداردوبازهم جای تشکرو قدردانی دارد ک جنابعالی حوصله میکنید و ب سوالات بی پایانمان جواب میدهید.من ترانس 18ولت 2.5 امپر وترانس 12ولت 11امپر را هم وصل وتست کردم اما مشکل باقیست.مقاومت 4اهمی را ب خروجی وصل کردم وترانس 18ولتی 2.5 امپری را ب ورودی مداروصل نمودم. p1را درحداکثر قرار دادم وp2را ب ارامی حرکت دادم حداکثر جریانی ک امپرمترنشان داد 77/بود وولتاژدر این حالت 2/7ولت بود.ترانس 12ولتی هم همین ماجرا تکرار شد.دوتا ترانس ک دارم از نوع حلقوی هست و مطمن هستم جریان قید شده را میدهند.

درود

در شرایط اخیر و با ترانس جدید ، ایراد مربوط به مقاومت نمونه گیر جریانه.
۴۷/. اهم واقعی جایگزین کن درست میشه و در ولتاژ پایین جریان بالا میده .
اگه رفع نشد اعلام کن.

سپاس

آخرین ویرایش:

soltaneeia

کاربر
2014-11-02
47
25
متشکرم از لطف شما دست شما درد نکند.مقاومت 47/را با 33/وهمچنین با 22/عوض کردم تغییری ندیدم مقاومت 22/با مولتیمتر دیجیتالی بیرون از مدار حدودا 4/اهم بود .p1را دقیقا روی 12ولت تنظیم کردم وp2را در حداقل مقدار ممکن وبعد بار 4اهمی را وصل کردم.ولتاژ0شد وجریان هم 0 دیود نمایشگرهم روشن شد.بعد بدون اینکه به p1دست بزنم وتغییری در ولتاژبدهم p2را ب حداکثر مقدار بردم ولتاژ3/2ولت وجریان 76/امپرشد.

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
متشکرم از لطف شما دست شما درد نکند.مقاومت 47/را با 33/وهمچنین با 22/عوض کردم تغییری ندیدم مقاومت 22/با مولتیمتر دیجیتالی بیرون از مدار حدودا 4/اهم بود .p1را دقیقا روی 12ولت تنظیم کردم وp2را در حداقل مقدار ممکن وبعد بار 4اهمی را وصل کردم.ولتاژ0شد وجریان هم 0 دیود نمایشگرهم روشن شد.بعد بدون اینکه به p1دست بزنم وتغییری در ولتاژبدهم p2را ب حداکثر مقدار بردم ولتاژ3/2ولت وجریان 76/امپرشد.

درود

زمانیکه حداکثر جریان میکشی و ولتاژ خروجی افت میکنه ، ولتاژ کلکتور ترانزیستور قدرت (Q4) و ولتاژ خروجی رو اعلام کن . ؟
قطعا این ترانس هم ضعیفه.
یک خودکار روی ترانس بگذار و عکس ترانس رو ارسال کن .

سپاس

آخرین ویرایش:

soltaneeia

کاربر
2014-11-02
47
25
سلام .من دوباره به ازمایش ترانسهای موجود پرداختم و نتیجه گیری که کردم اینست که کاملا فرمایش وتشخیص شما درست هست وترانسها حتی دو ترانس توروئید ک سفارشی وبا امپر خاص داده بودم وچند سال قبل برایم اماده کردند به هیچ وجه امپر لازم را نمیدهند واطلاعات قید شده در روی ترانس کاملا دروغ وغیر واقعی است .البته ترانس eiک دارم بازاری است واطلاعی از امپرش نداشم اما ترانسهای سفارشی ک برای امپلیفایرداده بودم وتاکید بر لزوم توان لازمه را کرده بودم یا به عمد یا سهوا با توان بسیار پایین داداند.اگر اشتباه میکنم اصلاح فرمایید من ترانس 12ولت توروئید را به برق زدم 12.7ولت نشان دادبعد کلمپ acراوصل ودر خروجی المنت گذاشتم ک مقدارش را میتوانستم کم وزیاد کنم .در 5/امپربدون افت ولتاژجریان داد ووقتی المنت را کم اهم کردم و3امپرجریان داد ولتاژبسیار پایین امد یادم نیست دقیق چقدر شد.درحالی ک ترانس را با نام 11امپری به ما داداند.ببخشید ک زیاده گویی کردم وشما را خسته نمودم باشد ک بقیه عزیزان این پست را بخوانند ومثل بنده گول این ترانس پیچها را نخورند.ادمهایی ک فقط وفقط فکر جیبشان هستند ودر این کشور فراوان تشریف دارند ازین مقوله اند.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
سلام .من دوباره به ازمایش ترانسهای موجود پرداختم و نتیجه گیری که کردم اینست که کاملا فرمایش وتشخیص شما درست هست وترانسها حتی دو ترانس توروئید ک سفارشی وبا امپر خاص داده بودم وچند سال قبل برایم اماده کردند به هیچ وجه امپر لازم را نمیدهند واطلاعات قید شده در روی ترانس کاملا دروغ وغیر واقعی است .البته ترانس eiک دارم بازاری است واطلاعی از امپرش نداشم اما ترانسهای سفارشی ک برای امپلیفایرداده بودم وتاکید بر لزوم توان لازمه را کرده بودم یا به عمد یا سهوا با توان بسیار پایین داداند.اگر اشتباه میکنم اصلاح فرمایید من ترانس 12ولت توروئید را به برق زدم 12.7ولت نشان دادبعد کلمپ acراوصل ودر خروجی المنت گذاشتم ک مقدارش را میتوانستم کم وزیاد کنم .در 5/امپربدون افت ولتاژجریان داد ووقتی المنت را کم اهم کردم و3امپرجریان داد ولتاژبسیار پایین امد یادم نیست دقیق چقدر شد.درحالی ک ترانس را با نام 11امپری به ما داداند.ببخشید ک زیاده گویی کردم وشما را خسته نمودم باشد ک بقیه عزیزان این پست را بخوانند ومثل بنده گول این ترانس پیچها را نخورند.ادمهایی ک فقط وفقط فکر جیبشان هستند ودر این کشور فراوان تشریف دارند ازین مقوله اند.

درود

وقتی سوال میکنی و پاسخگو بررسی و سوالاتی مطرح میکنه ، نباید پاسخش بی توجهی به سوالات باشه.
با این شیوه توهین آمیز درواقع زحمات پاسخگو را تلف کردید.
پرسیدم ولتاژ فلان نقطه چند ولته ؟
فرمودید چنین و چنان کردم و مشخصاتی خاطرم نیست ولی فهمیدم ترانس ضعیفه و ارشاد فرمودید که به این و آن اعتماد نکنید.

من جویای نصیحت شما نشدم و توصیه شما رو سوال نکردم اما جوری از جیب پر پول سیم پیچ ها روایت فرمودی که گویی پس از مدت کوتاه ، پول پارو میکنن و سرمایه داران بزرگی هستن.

سپاس

آخرین ویرایش:

soltaneeia

کاربر
2014-11-02
47
25
سلام .بنده بهیچ وجه قصد اذیت ویی توجهی ب سوالات شما را نداشته وندارم .هر بار سوالی مطرح کردم از پاسخ شما وازین ک جنابعالی را خسته میکنم تقدیروتشکر کرده ومیکنم.هرکسی چیزی به من بیاموزد اورا لایق تقدیر وتشکر میدانم وتشکر هم میکنم . قصد بنده عیب یابی برد تغذیه بوده وهست و اگر در این بین بی توجهی شده ب عمد نبوده ونیست.من نه اهل نصیحت کردنم ونه موعظه نمودن ونه اینجا محل این این حرفهاست.

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
سلام .بنده بهیچ وجه قصد اذیت ویی توجهی ب سوالات شما را نداشته وندارم .هر بار سوالی مطرح کردم از پاسخ شما وازین ک جنابعالی را خسته میکنم تقدیروتشکر کرده ومیکنم.هرکسی چیزی به من بیاموزد اورا لایق تقدیر وتشکر میدانم وتشکر هم میکنم . قصد بنده عیب یابی برد تغذیه بوده وهست و اگر در این بین بی توجهی شده ب عمد نبوده ونیست.من نه اهل نصیحت کردنم ونه موعظه نمودن ونه اینجا محل این این حرفهاست.

درود

تشکر لفظی که همراه با توهین رفتاری باشه ثمری نداره.

تاپیک ها متعلق به سوال کننده و پاسخگو نیستند و هر خواننده ای باید بتونه از اونا استفاده کنه.
لذا وقتی پاسخ سوالات را نمیدی و نظر نهایی خودتو اعلام میکنی ، دراینصورت خواننده چطور مطمئن باشه که موضوع به نتیجه صحیحی منتهی شده .

صرفنظر از هدف اساسی فوق ، زمانیکه پاسخگو برای رفع مشکل شما سوالاتی مطرح میکنه ، یعنی برای شما اوقاتی اختصاص داده و پاسخ سوالات ، موجب تفهیم خواننده میشه.

و قطع نظر از موارد فوق ، اگه شخصی از شما بپرسه درد پای شما چطوره؟
و شما با اکراه و بی توجهی به سوال محترمانه و دلسوزانه وی پاسخی ندهید یا پاسخ نامرتبطی بدهید درواقع توهین کردید .

حالا اگه شما برای معالجه به پزشکی مراجعه کرده باشید و او برای تشخیص بیماری سوالی بپرسه و پاسخ ندهید و یا بفرمایید خودم فهمیدم چه بیماری دارم و چه دارویی نیاز دارم ، دراینصورت بمراتب توهین سنگین تری روا داشتیم.
زیرا اگه خودت بلد بودی چرا به پزشک مراجعه کردی؟

دراینصورت بدیهی است اگر نیت و قصد توهین هم نداشته باشید پاسخ شما اقدامی توهین آمیز تلقی میشه ؟
لذا ارسال گزارش و پاسخ سوال باید در اولویت تنظیم پست ها باشه
و پس از آن ، طرح نظرات شخصی و موضوعات حاشیه ای و غیرضروری احتمالی ، مانعی نداره.

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا