آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مقدار مقاومت R2وR3در برد پنل آیفون صوتی تابا مدلTL660

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
با سلام
 آیفون صوتی تابا مدل TL660 که قبلاًدستکاری شده بود برای تعمیر دارم که مقاومت R2وR3به شدت داغ میکنه از چاپ برد مشخصه که مقاومت باید حداقل 1وات باشه ولی وقاومت 1/4وات نصب شده!!!لطفاً مقدار و وات صحیح رو اگه امکان داره بفرمایید.
1.JPG

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
با سلام
 آیفون صوتی تابا مدل TL660 که قبلاًدستکاری شده بود برای تعمیر دارم که مقاومت R2وR3به شدت داغ میکنه از چاپ برد مشخصه که مقاومت باید حداقل 1وات باشه ولی وقاومت 1/4وات نصب شده!!!لطفاً مقدار و وات صحیح رو اگه امکان داره بفرمایید.
مشاهده فایل‌پیوست 73851
لطفاً راهنمایی فرمایید

hasa2005

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-04
423
2,507
سلام دوست عزیز اینکه کاری نداره مسیر ورودی وخروجی مقاومتهای مربوطه را دقیق دنبال کن ببین چه عنصر اصلی در مسیرش هست که خراب شده مثل دیودها یا ترانزیستورها دراین مدل بیشتر ترانزیستورها ودیودها خراب میشه البته غلط بودن سیم کشی هم باعث داغ کردن مقاومت میشه خازنهای الکترولیت هم چک شود

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
سلام دوست عزیز اینکه کاری نداره مسیر ورودی وخروجی مقاومتهای مربوطه را دقیق دنبال کن ببین چه عنصر اصلی در مسیرش هست که خراب شده مثل دیودها یا ترانزیستورها دراین مدل بیشتر ترانزیستورها ودیودها خراب میشه البته غلط بودن سیم کشی هم باعث داغ کردن مقاومت میشه خازنهای الکترولیت هم چک شود
با سلام
اگه عرایض بنده رو در پست اول ملاحضه فرموده باشید  عرض کردم که قبلاًدست کاری شده و مقاومت نا مناسب گذاشته شده چون مقاومت اصلی خودش حداقل 1وات بوده ولی چون کاملاً سوخته وغیر قابل تشخیص بود اون بنده خدایی که این رو دستکاری کرده همینجوری یه مقاومت 10اهم 1/4وات گذاشته

بالا