آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مطرح کردن سوالات و مشکلات مادربرد ۞ قسمت دوم ۞

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

july61981

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-01-16
343
391
من یه مادبرد گیگا دارم که اطلا استارت نمی شه
دوستان لطف کنن بگن از کجا شروع کنم

آخرین ویرایش:

karimnezhad

کاربر vip
کاربر
2009-11-11
97
85
اين چه حرفيه آقا من خودمم خيلي كامل بلد نيستم و از چند نفر ديگم پرسيدم درباره تست ماسفت هركسي بيشتر بصورت تجربه اي كه داشت نظر ميداد و كسي روش اصولي و منطقي كاملي نداشت با ياين حال من يه متن دارم توضيح فارسي ميده و اينم بگم كه اولين قدم تو پيدا كردن درستي و خرابي و تست ماسفت پيدا كردن ديتاشيت اونه از رو شمارش تا بتونيم پايه ها و مدار داخلشو درك كنيم و تست كنيم بازم از اساتيدي كه اينجا هستن ميخام اگه روش يا آموزشي دارن بذارن كه ما هم استفاده كنيم و كامل ياد بگيريم.
اينم اون فايل تست موسفت

karimnezhad

کاربر vip
کاربر
2009-11-11
97
85
ولتاژ فرونت پنل 2.5 هستش
اول به طور كلي و از نظر ظاهري مادربورد رو چك كنيد ببينيد خازن تركيدگي ندارد يا قطعه سوخته و معيوب نباشد بعد باطري بايوس را در آورده و تمام قطعات رو از روي مادر بورد جدا كنيد ببينيد استارت ميشه در ضمن به صورت نرمال ولتاژ فرانت پنل 5 ولته اگر از سالم بودن پاوراطمينان نداريد اونو عوض كنيد يا ببينيد ولتاژ 5 ولته براي درايو ها درست است

majid_tech

کاربر vip
vip
کاربر
اول به طور كلي و از نظر ظاهري مادربورد رو چك كنيد ببينيد خازن تركيدگي ندارد يا قطعه سوخته و معيوب نباشد بعد باطري بايوس را در آورده و تمام قطعات رو از روي مادر بورد جدا كنيد ببينيد استارت ميشه در ضمن به صورت نرمال ولتاژ فرانت پنل 5 ولته اگر از سالم بودن پاوراطمينان نداريد اونو عوض كنيد يا ببينيد ولتاژ 5 ولته براي درايو ها درست است

با سلام آقای karimnezhad ولتاژ پانل سوئیچ در مادربرد های مختلف فرق دارد و به صورت قطعی نمیتوان گفت 5 ولت

قسمتهای موثر برای سوئیچ شدن مادربرد پل جنوب و i\o و ترانزیستور های smd کنار 20 پین میباشد ولی احتمال قوی i\o مادربرد رفته است

موفق باشید ! :bs_iloveyou:

taghi_ar

کاربر
2010-07-28
18
38
دوستان گرامي يه جايي تست ماسفت رو به طريقي كه در عكس زير ميبينيد توضيح داده ميشه بگيد اين روش درسته يا نه ؟ و آيا قابل اطمينان هست يا نه چون با اهم متر تست ميكنه آيا وقتي از ماسفت جريان نميكشيم نتيجه تست ميتونه درست باشه؟

2.gif

araz-m

کاربر
2010-10-02
5
12
با سلام .
يه كامپيوتر دارم كه موقع كپي از هارد ديسك به فلش مموري ، عمليات كپي گير مي كند و windows explorer هنگ مي كند . تا فلش رو در نياري كامپيوتر از اين حالت خارج نمي شود. مشكل از فلش مموري و هار ديسك ونيز سيستم عامل نيست. چون هر سه device رو عوض كرده ام!
ممنون ميشم راهنمايي كنيد...

taghi_ar

کاربر
2010-07-28
18
38
ممكنه مشكل از رم باشه براي امتحان يه مدياي ديگه يعني يه فلش ديگه يا هارد اكسترنال به اون پورت وصل كن و تكرار كن ببين چي ميشه اگر بازم همون بود بگو ادامه بديم

majid_tech

کاربر vip
vip
کاربر
با سلام .
يه كامپيوتر دارم كه موقع كپي از هارد ديسك به فلش مموري ، عمليات كپي گير مي كند و windows explorer هنگ مي كند . تا فلش رو در نياري كامپيوتر از اين حالت خارج نمي شود. مشكل از فلش مموري و هار ديسك ونيز سيستم عامل نيست. چون هر سه device رو عوض كرده ام!
ممنون ميشم راهنمايي كنيد...

با سلام فعلا با یه پاور دیگه چککنید چیزی به ذهنم نمیرسه از همکاران بپرسم اگه چیزی دستگیرم شد میگم :bs_iloveyou:

موفق باشید

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا