آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل کاهش برد میکروفون بی سیم

4563

کاربر vip
vip
کاربر
2012-08-16
32
25
سلام دوستان یه میکروفون وتکس اومده برام مشکلش اینه که یکم ازش فاصله میگیری قطع و وصل میشه و بیشتر فاصله بگیری کلا قطع میشه صدا کسی میدونه چه قطعاتی میتونه باعث کاهش برد فرکانس توی مدارش شده باشه

پیوست‌ها

• 738.1 کیلوبایت بازدیدها: 40
  • 612.8 کیلوبایت بازدیدها: 40

S.saki

کاربر
2023-02-04
3
1
سلام دوستان یه میکروفون وتکس اومده برام مشکلش اینه که یکم ازش فاصله میگیری قطع و وصل میشه و بیشتر فاصله بگیری کلا قطع میشه صدا کسی میدونه چه قطعاتی میتونه باعث کاهش برد فرکانس توی مدارش شده باشه
با سلام.
والا منم حدود ۱۵ تا میکروفون دارم همین مشکل رو دارن.هر بلایی سرشون آوردم درست نشدن.ممنون میشم،اگه کسی تجربه ای داره به اشتراک بزاره🙏

FX55

کاربر vip
کاربر
2014-10-18
294
388
اصفهان
s

سلام.

دوست عزیز مشکل کاهش برد میکروفون های بیسیم بسته به نوع ساختار و طراحی آنها متفاوت است.

اینگونه میکروفون ها بدلیل حساس بودن به ضربه و قرارگرفتن در میدان مغناطیسی مشکلاتی پیدا میکنند که به اختصار عرض میکنم.

1- آسیب دیدن کریستال یا فر سودگی آنها

2- خارج شدن تنظیم IF

3- خرابی مدار تقویت آنتن

4- مشکل از IC سینتی سایزر و اسیلاتور

5- مشکل اتصالات آنتن

S.saki

کاربر
2023-02-04
3
1
s

سلام.

دوست عزیز مشکل کاهش برد میکروفون های بیسیم بسته به نوع ساختار و طراحی آنها متفاوت است.

اینگونه میکروفون ها بدلیل حساس بودن به ضربه و قرارگرفتن در میدان مغناطیسی مشکلاتی پیدا میکنند که به اختصار عرض میکنم.

1- آسیب دیدن کریستال یا فر سودگی آنها

2- خارج شدن تنظیم IF

3- خرابی مدار تقویت آنتن

4- مشکل از IC سینتی سایزر و اسیلاتور

5- مشکل اتصالات آنتن
سلام.
ممنون از راهنماییتون.
اما تمام احتمالات رو امتحان کردم،مثل تعویض کریستال،تست آی سی ها،و خیلی چیزای دیگه. نظر من اینه راهی هست که مدار رو تقویت کرد؟ که برد میکروفون بیشتر بشه؟مخصوصا مدار فرستنده.

FX55

کاربر vip
کاربر
2014-10-18
294
388
اصفهان
سلام.
ممنون از راهنماییتون.
اما تمام احتمالات رو امتحان کردم،مثل تعویض کریستال،تست آی سی ها،و خیلی چیزای دیگه. نظر من اینه راهی هست که مدار رو تقویت کرد؟ که برد میکروفون بیشتر بشه؟مخصوصا مدار فرستنده.
سلام.

اکثرا مواردی که عرض کردم باعث خرابی و مشکل میشوند. و خودم با بررسی با تجهیزات مناسب ( اسکوپ و ... ) تعمیر و حل مشکل می پردازم.

مشکل تغذیه هم یکی از موارد میتواند باشد.

برای تقویت فرستنده بایستی مداری را که در رنج فرکانسی آن ( UHF- VHF ) باشد طراحی کنید. با این کار مصرف باطری شما بشدت افزایش می یابد. و این کار

بیشتر ، فقط برای فواصل زیاد انجام میشود.

بالا