آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل پاور 500 وات FSP که روشن نمیشود

Mamalraider

کاربر vip
کاربر
2020-02-29
68
54
این پاور مجهز به مدار PFCفعال هست به جای 2خازن انباره بزرگ فقط یک خازن انباره داره ودر طبقه اول و هست سینک مربوط به قطعات ورودی ولتاژ بالا یک ماسفت هست مشکل شما نه از ماسفت هاست و نه از دیودهای دوبل ضمنا شورتی هم ندارید امپدانس یا ولتاژ شسکت 2 دیود سری شده مهم هست که جند ولت داشته باشن اما دیودهابسیارناچیز هست
با سپاس از توضیحات شما. حالا من بازم متوجه نشدم مشکل من کجاست و باید چیو چک کنم دقیق؟

Mamalraider

کاربر vip
کاربر
2020-02-29
68
54
سلام نه شورتی ندارن باید بهم راه بدن.شما باید آی سی بزرگی که کنار هتسینگ دوم رو برسی کنید ولتاژ ها رو اگر مشکلی داشت تعویض کنید قطعات کنار این آی سی هم باید چک بشه از مقاومت ها و دیود زنرها

درضمن همکار عزیز جوابشون رو برای من ارسال کردن که باید برای شما ارسال میکردن

باتشکر
ممنون از پاسخ شما فقط از اونجایی که این پاور ۳ عدد هیتسینک داره منظور شما آی سی کنار هیتسینک وسطی هست(دومی) یا هیتسینک پایینی (سومی)؟
باید دیتاشیتشو بگیرم و در حالت استندبای ولتاژهاشو چک کنم درسته؟

77770

کاربر vip
کاربر
2014-12-30
220
163
مازندران
ممنون از پاسخ شما فقط از اونجایی که این پاور ۳ عدد هیتسینک داره منظور شما آی سی کنار هیتسینک وسطی هست(دومی) یا هیتسینک پایینی (سومی)؟
باید دیتاشیتشو بگیرم و در حالت استندبای ولتاژهاشو چک کنم درسته؟

سلام
بله درسته هتسینگ دوم یه دونه آی سی 16 پایه بزرگ بیشتر نداره اونو حتما دیتاشیتش رو چک کن از نظر ولتاژ ها و از آی سی ولتاژ بگیر گفتم قبل از تعویض آی سی اگه ولتاژ های مورد نظر رو در پایه های این آی سی نداری قبلش مقاومت ها و دیود زنرها ی کنار این آی سی رو چک کن اگه قطعات کناری سالم بودن آی سی رو عوض کن

77770

کاربر vip
کاربر
2014-12-30
220
163
مازندران
با سلام خدمت دوستان و همکاران گرامی
پاوری که در عکس مشخص است 5 ولت سیم بنفش را دارد و سیم سبز 2.5 ولت دارد
وقت با دستگاه تستر پاور سعی در روشن کردنش دارم یک ثانیه فن پاور یه نیم دور میزنه و لامپ صفحه نمایش تستر روشن میشه و باز خاموش میشه و دیگه روشن نمیشه
هیچ مشکل ظاهری ندارد و سوت هم نمیکشد
ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر
مشاهده فایل‌پیوست 186015مشاهده فایل‌پیوست 186016مشاهده فایل‌پیوست 186017

https://s6.uupload.ir/files/photo_۲۰۲۲-۰۷-۰۶_۱۶-۵۶-۰۵_ui19.jpg

سلام
الان به عکس دقت بیشتری کردم متوجه نکته ای شدم

دور قطعه ای که خط کشیدم اولی آی سی 16 پایه که تو توضیحات قبلی گفتم که خط کشیدم تا ببینی کدوم هستش.

ولی نکته مهم تر اون پتانسیومتری هست که کنار سیم سبز قرار داره و پایه هاش وصله به سیم سبز.

شما پتانسیومتر رو زمانی که پاور روی تستر دیجیتال روشن هست و 2.5 ولت دارین بچرخونید تا سطح ولتاژ سیم سبز تغیر کنه وبایستی هم تغییر کنه اگه تغییر کرد که پاور شما کمبود ولتاژ رو جبران کرده اگه نکرده قبل از تعویض آی سی مورد نظر قبلش پتانسیومتر رو حتما تعویض کنید

انجام بدید و جوابتون رو اینجا اعلام کنید

Mamalraider

کاربر vip
کاربر
2020-02-29
68
54
https://s6.uupload.ir/files/photo_۲۰۲۲-۰۷-۰۶_۱۶-۵۶-۰۵_ui19.jpg

سلام
الان به عکس دقت بیشتری کردم متوجه نکته ای شدم

دور قطعه ای که خط کشیدم اولی آی سی 16 پایه که تو توضیحات قبلی گفتم که خط کشیدم تا ببینی کدوم هستش.

ولی نکته مهم تر اون پتانسیومتری هست که کنار سیم سبز قرار داره و پایه هاش وصله به سیم سبز.

شما پتانسیومتر رو زمانی که پاور روی تستر دیجیتال روشن هست و 2.5 ولت دارین بچرخونید تا سطح ولتاژ سیم سبز تغیر کنه وبایستی هم تغییر کنه اگه تغییر کرد که پاور شما کمبود ولتاژ رو جبران کرده اگه نکرده قبل از تعویض آی سی مورد نظر قبلش پتانسیومتر رو حتما تعویض کنید

انجام بدید و جوابتون رو اینجا اعلام کنید
شما فرمودین که تو حالتی که پاور با تستر دیجیتال روشن هست اما من گفتم که پاور یه صدم ثانیه روشن میشه و بعدش خاموش میشه و دیگه روشن نمیشه.
در حالت استندبای با چرخوندن اون پتیانسیومتری که فرمودین فقط مقدار مقاوت پتانسیومتر تغییر میکنه(فکر میکنم پتانسیومتر سالم باشه) اما مقدار ولتاژ سیم سبز کماکان بین 2.4-2.6 هست و پاور روشن نمیشه.

77770

کاربر vip
کاربر
2014-12-30
220
163
مازندران
شما فرمودین که تو حالتی که پاور با تستر دیجیتال روشن هست اما من گفتم که پاور یه صدم ثانیه روشن میشه و بعدش خاموش میشه و دیگه روشن نمیشه.
در حالت استندبای با چرخوندن اون پتیانسیومتری که فرمودین فقط مقدار مقاوت پتانسیومتر تغییر میکنه(فکر میکنم پتانسیومتر سالم باشه) اما مقدار ولتاژ سیم سبز کماکان بین 2.4-2.6 هست و پاور روشن نمیشه.

بله درست میگید متوجه روشن خاموش نشدم پس 100 درصد باید آی سی وقطعات دورورش رو تست گنید تا به نتیجه مطلوب برسید

Mamalraider

کاربر vip
کاربر
2020-02-29
68
54
بله درست میگید متوجه روشن خاموش نشدم پس 100 درصد باید آی سی وقطعات دورورش رو تست گنید تا به نتیجه مطلوب برسید
قطعات دورشو تست کردم که مشکلی ندارن
آی سی هم اصلا پیدا نمیشه توی بازار ایران متأسفانه
مدل آی سی این هست :
WT7527

77770

کاربر vip
کاربر
2014-12-30
220
163
مازندران
بالا