آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل مودم TD-W8901N ver 2.0

Mamalraider

کاربر vip
کاربر
2020-02-29
68
54
با سلام و خداقوت
ممنون میشم فایل دامپ این مودم رو بدید

پیوست‌ها

• 561.7 کیلوبایت بازدیدها: 36

Mamalraider

کاربر vip
کاربر
2020-02-29
68
54
مشکل اینکه این مودم یهو الکی بی دلیل از کار افتاده و فقط چراغ پاورش روشن میشه. من الان هر فایلی روش میزنم وای فایش اوکی هست اما وقتی به سیم تلفن وصل میکنم اصلا نمیفهمه که به تلفن وصل شده و هیچ عکس العملی نداره. چندین فایل مختلف تست کردم اما نشده. آی سی RT63087N هم داغ میشه تقریبا

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
385
797
پس حتما سلامت وریستور محافظ ورودی و کریستال کنار آی سی DSL رو که با فلش قرمز مشخص کردم چک کنید. چندین مقاومت فیوزی 0 اهم هم در اطراف چیپ هست که لازمه اونها رو هم چک کنید. روی یک سر خازن های SMD بزرگ اطراف این آی سی هم باید ولتاژ مناسب وجود داشته باشه.
در این مودم بیشترین خرابی مربوط میشه به دو خازن الکترولیت که با خط تیره مشخص کردم و همچنین آی سی رگولاتور SMD هشت پایه ای که با خط قرمز مشخص کردم. 4 عدد دیود یکسوساز رو به همراه دیود شیشه ای کنار چیپ مرکزی (D160) رو هم چک کنید. روی پایه های یک و هشت آی سی بایوس (U10) هم باید 3.3 ولت داشته باشین. خروجی آی سی رگولاتور (U2) کنار بایوس هم چک کنید درست باشه.

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
دوست عزیز
راهنمایی های همکار گرامی را انجام داده در صورت عدم نتیجه به ای سی لن روغن فلکس جنس مرغوب بزنید و پایه های مربوطه را هیت بدید به نظر لحیم سردی دارید ضمنا قبلش ولتاژ رگولاتور u8 را چک کنید که باید خروجی 5 را داشته باشه در صورت امکان تعویضش کنید .با یک اداپتور دیگه تست کنید حتی در صورت سالم بودن خروجی اداپتور مودم
برای گرفتن لحیم سردی پایه های ای سی لن دسته هیتر را بصورت مایل بگیرید روی خوده ای سی حرارت ندید و فقط به سمت پایه ها با فاصله تقریبا 5 سانت و دمای 300 تا 350 یا اگه هویه نوک تیز جنس خوب داری به صورت دستی شارژ لحیم کنید

آخرین ویرایش:
بالا